Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A deviáns emberekből hogy...

A deviáns emberekből hogy lesznek milliomosok?

Figyelt kérdés

Van egy rendszeresen visszatérő "minta" ami megfigyelhető. Hogy azok az emberek akiket most a világban sikeres, nagymenő cégek milliárdosaiként ismerünk, azokról a legtöbb esetben az derül ki hogy fiatal korukban sokan megbuktak iskolában, kirúgták munkahelyeikről stb. tehát sosem tartoztak a pedáns, jól tanuló osztályelsők közé stb.


Ennek ellenére az ilyen "semmirekellők"-ből lesznek az úgymond legsikeresebb,legismertebb és leggazdagabb emberek.


Ez miért van így?



2019. márc. 14. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egèszen,inkàbb màst tanultak de hidd el hiperintelligensek ezek az emberek nagyon is.

Soft skillekben otthon vannak,szàmok,kommunikàció.

2019. márc. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Szóval, ha valakit valahonnan kirúgtak vagy nem volt osztályelső az már számodra egyből deviáns, meg semmirekellő. Mókás vagy. Az életben amúgy meg rohadtul nem ezek a dolgok számítanak.
2019. márc. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

# 2


A devianciát a "szokásostól eltérő" értelemben használom és a "semmirekellőt" is idézőjelbe tettem.


Arra gondolok hogy akiket iskolában sokszor lenéznek, mert ő a rossz tanuló és azt gondolják majd az utcán végzi, vagy aki nem tud megmaradni egy munkahelyen sem stb.


Ezekről az emberekről azt gondolják általánosságban hogy ők a tipikus vesztesek, miközben rengeteg esetben éppen ellenkezőleg.

2019. márc. 14. 09:27
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Attól senki sem lesz sikeres, különleges, hogy kirúgták az iskolából, nem volt jó tanuló.

Akik azok lettek, azoknak van valamilyen speciális tudásuk, képességük. Csak azt az iskolában nem bontakoztatták vagy. Vagy eleve azért nem foglalkoztak az iskolával, mert a saját ügyükre fordították az energiát.

Szóval nem minden "semmirekellő" sikeres. Sőt.

És a sikeresek általában nem semmirekellők, nagyon sokat dolgoztak azért, amit elértek.

2019. márc. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Mert jobbak egy átlagos iskolánál vagy munkahelynél és azt nem bírják elviselni...


Egyébként nálunk például a sok hülyegyereket át rugdosták a pótvizsgákon, annak a gyereknek akinek meg lelki problémái voltak és sokat hiányzott szinte meg sem adták az esélyt.

És megbuktatták.


Ma meg már ha nem is milliárdos, de egy nagyon jó munkálya van amerikában és munkavállalói vízumot is kap, amit magyarként nagyon nehéz elérni...

2019. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is megbuktam majdnem minden évben mert nem érdekelt az egész, csak a reál tárgyakra tanultam, majd a bme-n köztársasági ösztöndíjat is kaptam, bár ott is voltak szenvedős tárgyak az elején, amiknek semmi köze nincs a szakmához.
2019. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló, hogy ahhoz, hogy igazán sikeres legyen valaki, ahhoz "out of the box" kell gondolkodni. Ez általában párosul egy ehhez tartozó nem-konvencionális viselkedéssel is. De attól, hogy valaki idióta módon fittyet hány szabályokra még nem lesz sikeres. Minden sikeres ember fura, de nem minden fura ember sikeres.
2019. márc. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!