Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közigazgatásban dolgozók! Ki...

Közigazgatásban dolgozók! Ki mennyi illetményemelést kapott?

Figyelt kérdés
2019. márc. 15. 08:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Minisztériumi háttérintézmény, Bp: eddig egy fillért se...papír se jött róla, ígéret se hangzott el, de a munkaidőt megemelték, arról jött levél.
2019. márc. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Akkor 50%-ig teljesült a terv, nem? :)
2019. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Sajnálom :( Eddig én csak 2 emberrel beszéltem: az egyik 10%_ot kapott, a másik 50-et. Szóval a kormány betartotta az ígéretet: átlag 30%. 😕
2019. márc. 15. 10:43
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit sem kaptam, ill. nálunk senki. (Megyei hivatal)
2019. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És a Kincstárral kapcsolatban mit tudtok?
2019. márc. 15. 18:25
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Sztem se a Kincstárban, sem a minisztériumi háttérintézményekben nem is volt szó egy fillér béremelésről sem (ezek egy része sima állami tulajdonú gazdasági társaság, nem? szóval még csak nem is állami tisztviselők a munkavállalói).


A minisztériumokban volt szó 30%-ról, de onnan rugdostak is ki embereket előtte szép számmal, míg a területi közigazgatásból nem.


Ez mondjuk nem zárja ki, hogy ilyen helyen is emeljenek valamit, de mégegyszer mondom, azt soha nem ígérte a Kormány, hogy területi szinten 30-at emel..

2019. márc. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kormányzati főhivatal: én spec. 30%-ot kaptam. Azok a kollégáim, akiknek nagyon alacsony volt az illetménye, többet, akiknek sokkal magasabb, azok kevesebbet kaptak.

Nálunk nem százalékra számolták, hanem úgy csinálták, hogy mindenki egy konkrét összeggel kapjon többet és ehhez igazították az emelés százalékát.

2019. márc. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egy megyeszékhelyen élek, az itteni Kincstár Igazgatóságtól 21 főt küldtek el, de az ottmaradt emberek 10%-ot kaptak.
2019. márc. 15. 23:32
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Minisztériumokban olyan 30-60% közötti emelés volt, amikről hallottam.

Egyébként nem tudom honnan veszi mindenki, hogy mindenkinek emelnek. Egyrészt, a korábbi kormánytisztviselők bérrendezéséről volt szó, így pl. állami tisztviselőkről egy szó sem esett sem közalkalmazottakról stb., másrészt nem mindenkinek emelnek 30%-kal, hanem ez egy átlag. A kormánytisztviselőknél emeltek, akik korábban nem voltak kormánytisztviselők de most azok lettek jogállás változás miatt, náluk nem volt emelés, nekik nem is érinthette a bérét, csak a foglalkoztatási feltételek módosultak. Több szerv a Kttv. hatálya alá tartozik még most is, pl. önkormányzat, autonóm államig. szervek az ő bérüket szintén nem érintette az emelés most, mivel ők nem tartoznak a Kit. hatálya alá.

Én azt utálom nagyon, mikor a média lehoz minden zagyvaságot, vagy más színben feltüntetve anélkül, hogy meggyőződne valóban helyes hírt közöl-e, nem vezet-e félre ezzel uszítva az embereket egymás ellen...

2019. márc. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Több szerv a Kttv. hatálya alá tartozik még most is, pl. önkormányzat, autonóm államig. szervek az ő bérüket szintén nem érintette az emelés most, mivel ők nem tartoznak a Kit. hatálya alá."


Az autonon államig. szerv pont nem jó példáa, rájuk a Kit. vonatkozik: 292.§ (2) bekezdés c) pont.


Az viszont igaz, hogy a korábban hatályos törvényekből (pl. Áttv.) a bértáblák "átköltöztek" a Kit-be., és hát ettől senkinek nem lett több a fizetése. Sőt. Ha azt vesszük, hogy a napi munkaidő minimum a fél órás ebédszünettel nőtt és a szabadságokat is megnyírták, akkor ez felfogható bércsökkenésnek is, mert ugyanazért a pénzért többet kell dolgozniuk.

Ami új, az a minisztériumi és a központi hivatali bértába, ezekben a hivatalokban szerintem nem is panaszkodik senki.

2019. márc. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!