Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közigazgatásban dolgozók! Ki...

Közigazgatásban dolgozók! Ki mennyi illetményemelést kapott?

Figyelt kérdés
2019. márc. 15. 08:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

#10


Rossz a hivatkozás, te Ksztv. módosítást hivatkoztad be, semmi köze a Kit. tárgyi hatályához . Az autonóm államig. szervek nem tartoznak a Kit. hatálya alá, hanem Kttv. alá (Kttv. 2.§)


Abban igazad van, hogy bércsökkenésként fogható fel pl. a volt állami tisztviselők esetében, mivel kevesebb szabadságot kaptak és többet kell dolgozniuk.

2019. márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, a Ksztv. hatálya változatlan, a Kit. csak a megváltozott elnevezések miatt módosítja, de a hatály változatlan. Bocs!
2019. márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A területi közigazgatásban igaz, hogy leépítés nem volt de minden üres státuszt elvettek (megyétől függően 10-25%), a munkaidő nőtt, a szabadság csökkent. Mintha szándékosan a további leépítés lenne a cél!?
2019. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Területi igazgatóságon dolgoztam és igenis elküldtek huszonegyedmagammal! 😡
2019. márc. 18. 19:20
 15/19 anonim válasza:
100%

A fizetésemelés csak egy dolog, a szabadság csökkentése és a munkaidő növelése meg egy másik dolog. Ezekből együtt lehet kiszámolni mennyi is a valós béremelés.


Van is erre egy jó kis kalkulátor :)


[link]

2019. ápr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Egy szikrát sem tudom sajnálni azt, aki maradt, olyan minőségtelen humán erőforrással dolgoznak tovább, hogy az nem emberi...
2019. ápr. 27. 08:00
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ilyen egyszerű. Ok, én pl. azért maradtam, mert nálun spec. jó a fizetés meg az egyéb juttatások, de el tudom képzelni, hogy egy kormányhivatalban, ahol az illetmény a béka segge alatt van és még a munkaidő is nőtt, a szabadságok meg csökkentek, ott mekkora lehet a fásultság.

Csak hát aki a fél életét a közszférában húzta le, annak nem olyan egyszerű a váltás. És sajnos a közigazgatásban való jártasság olyan tudást és tapasztalatot jelent, ami külföldön teljesen értéktelen (ha csak nem EU-s ügyekkel foglalkozik itthon valaki), de még. versenyszférában is nehezen kamatoztatható. Ezért nincsenek könnyű helyzetben, akik váltanának.


De egyébként is közös érdek lenne, hogy az állam megbecsülje a saját működtetőit. Agyrém, hogy emberektől minőségi munkát várnak el 200 ezres nettó fizetésért... :-((

2019. máj. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, mikor több éve a területi közigazgatásban dolgoztam, a felsőfokú végzettséggel rendelkező kollégáim túlnyomó többsége értéktelen, semmire se jó kamudiplomával rendelkezett. Bölcsész, térképész (vagy még az se, csak valami hasonló szakirány), gyógypedagógus, szociológus, és akkor még csak azokat említettem, amiről bárki el tudja képzelni, hogy egyébként mire lenne jó. Mert egyébként voltak nagyon extrém hülye diplomák is. Pl. Tan Kapuja Buddhista Főiskola és hasonló nyalánkságok...


No, ezek az emberek úgy általában leginkább azzal foglalkoztak, hogy megpróbálták kikiáltatni magukat valamiféle "főnöknek", hogy azon túl senki ne kérdezhesse meg, hogy te tulajdonképpen mihez is értesz, meg mit tudsz megcsinálni..?


Meg voltak az érettségizett munkatársak, akik azt csinálták, amit megtanítottak nekik egyszer. Velük ilyen gond általában nem volt, tudták, hogy hol a helyük a világban, csak éppen egy hivatalos levelet nem tudtak megfogalmazni ha bármit le kellett írni, mindig javítani kellett a mondatszerkezeti, logikai, helyesírási hibákat.

Ennél mondjuk durvább volt, mikor a fentemlített diplomás jóemberek förmedvényeivel kellett megcsinálni ugyanezt...


Összességében, az egész rendszerrel van a baj. Eddig is úgy volt szr ahogy volt. Csak nem biztos, hogy a további bérvisszavágás és munkaidőnövelés bármi pozitívumot hozna a rendszerbe, viszont sanszos, hogy az egész úgy összeomlik ahogy van.


Itt meg lehet nézni például, hogy a tömeges felmondások miatt működésképtelenné vált kormányablakok zárvatartásáról milyen eszement dolgokat (áramszünet, karbantartás, vagy csak technikai okok) hazudnak a vezetőik:


[link]

2019. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én 27%-ot kaptam volna, minisztériumi háttérintézményben Budapesten. És elmondták, hogy az én fizetésemet átlag felett nyomták meg, mert szeretnék ha maradnék.

Nem fogadtam el, kértem a végkielégítést. Annyiért azonnal kaptam máshol munkát.

2021. júl. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!