Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláshirdetésben mit jelent...

Álláshirdetésben mit jelent ez a mondat: akár havi X ft-os fizetésed is lehet túlórák nélkül, mert azok nem kötelezőek?

Figyelt kérdés

Mit jelent ez?

Szerintem ez azt jelenti (kéne jelentse): túlóra akkor van ha én elvállalom. Ha nem vállalom akkor nincs és ezért engem hátrány nem érhet.


Szóval olyan szitu ilyen álláshirdetés után nem fordulhat elő hogy maradni kell túlórán ha nem akkor másnap be se kell már menni.


Naiv lennék ha nekem ez a mondat ezt jelenti?


(megsúgom a valóságban a munkahelyen úgy megy hogy túlóra elrendelve aki nem marad annak próbaidősként már bontják is a szerződést és kész. )


2019. márc. 16. 12:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

"(megsúgom a valóságban a munkahelyen úgy megy hogy túlóra elrendelve aki nem marad annak próbaidősként már bontják is a szerződést és kész.)"


Tényleg, és találnak a helyére másik ember? Mert nálunk biztos, hogy nem találnának, olyan alacsony a fizetés.

2019. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a hirdetésben nem a túlóra miatt aggódnék. Mi az, hogy "akár"??? Fix fizetés (mondjuk 250.000)+ túlórával akár 350.000-es fizetésed is lehet. Így a helyes
2019. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"

Tényleg, és találnak a helyére másik ember?"


Hogyne találnának. Mindig akadnak akik benyalják ezt a dumát eljönnek ott vannak 1-2 hónapot rájönnek át vannak k***va, de addig is 1-2 hónapot ott voltak. Aztán úgyis jön a köv madár akit át lehet k**ni.

Így megy ez.

2019. márc. 16. 13:04
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
jaj, már megint te, balu?
2019. márc. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A munkaügyis troll napi rinyája. Sehol sem túlóráztatják puszta szórakozásból az embereket, ugyanis a túlórapótlék minimum 50%, de nálunk például 100%. Csak akkor rendelnek el túlórát, ha már tényleg nagy a munkaerőhiány, de akkor meg éppen azért nem rúghatnak ki senkit.
2019. márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az hagyján, hogy a napi hiszti, de megint kinek fogják a hozzászólását törölni? A miénket. A trollnak meg megsimizik a kis buksiját. Ahogy ezt egy másik kérdésnél is írtam már.

Ez (is) viszi lefelé az oldal színvonalát. :/

2019. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Engem mondjuk jobban megfogna az "akár havi X ft-os fizetésed is lehet" rész. Tehát lehet akár annyi... lehetne. Vagy lehet sokkal kevesebb...
2019. márc. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

"Sehol sem túlóráztatják puszta szórakozásból az embereket, ugyanis a túlórapótlék minimum 50%, de nálunk például 100%. „


És még TI SZIDJÁTOK A TROLLT?? lehet hogy ő halál idegesítő de ő legalább nem ír le ekkora földrengető baromságot.


Túlórapótlék minimum 50 meg 100% ? TÉNYLEEEEEG? és ahol nemes egyszerűséggel nem fizetik ki ott mennyi a túlórapótlék?


És egy ilyen céget amely amúgy se adja meg amit kell azt mennyire érdekli mennyi a pótlék?

2019. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Másik acc-ról back-up?


Voltam olyan cégnél, ahol nem, vagy csak ímmel-ámmal fizettek túlórát, és olyan mennyiségű túlórát rendeltek el kötelezőnek, ami törvénybe ütköző volt. Mindenki szép csendben tűrt és dolgozott. Én leléptem, és jobb helyet kerestem.


A mostani helyemen a hétköznapi túlóra 50%. A hétvégi 100%. Noha az is igaz, hogy rájuk tört a bérrel spórolás, úgyhogy mindent megtesznek, hogy ne legyen túlóra vagy csak nagyon minimális. Ezzel viszont lehet, hogy el fogják veszíteni az állományuk egy részét. Köztük engem is. Van más munkahely is, aki akar és tud is dolgozni és nem csak egy naplopó senkiházi, annak mindig lesz munkája. Aki meg csak minimális bér, minimális munka szemléletet vall, na ők, ha lesz esetleg megint válság, lesznek azok, akik otthon ülnek morgolódva, mert nem kellenek sehova.


Lehet sértődni.

2019. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

"Mindenki szép csendben tűrt és dolgozott. Én leléptem, és jobb helyet kerestem."



És akkor miről is beszélünk? Hány és hány ilyen hely van?

És akkor azzal jövünk mennyi is a pótlék? Mennyi lenne átlagcsaló "okos" vállakozóéknál? semmnnyi.

Úgyse fizeti ki.

2019. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!