Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek női vagy férfi...

Szerintetek női vagy férfi szakma?

Figyelt kérdés

Ferfi vagyok, és teli vannak az álláshirdetések könyvelő állásokkal, Pesten 400 nettó fizetésekkel, nagyon sok cég keres könyvelőket.

Eddig engem ez a terület nem érdekelt mert túl száraznak tartottam,de érdemes elvégezni egy mérlegképes könyvelőit? Jelenleg szakács vagyok,de 250 ezernél nem adnak többet, ráadásul nagyon sokszor kell túlórázni.

Azt tudom hogy a mérlegképes könyvelő előfeltétele pénzügy vagy számviteli végzettség, pénzügy számviteli ügyintéző kb. 6 hónapos tanfolyam és azután már elvégezhető a könyvelői.

Mennyire férfi szakma ez? Mert én sokszor csak női könyvelőket láttam és ismerek. Női szakma vagy inkább férfi ,vagy mindkettő?


2019. márc. 17. 00:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ismerősöm 600 nettót keres egy nagy cégnél könyvelőként, mellette több kis céget is elvállalt mangánban. 10+ éve van a szakmában. Azt az idegállapotot amibe egyes hónapok végén kerül, vagy bevallások idején, nem részletezném, van hogy naponta 10 órákat dolgozik, néha még hétvégén is.

A könyvelés egy idegörlő szakma, főleg ha egyedüli könyvelő vagy egy nagyobb cégben. Nem is tudja mindenki csinálni, csak aki elkötelezett meg ez minden vágya. Ilyen szempontból inkább nőknek való, mert több dologra tudnak figyelni és jobban tűrik a stresszt.

Mondták nekem is hogy tanuljam ki, mert be tudnak rakni jó pénzért, de az istennek se bírtam már a tanfolyamokat se. Jelenleg csak másodállásban adatrögzítek egy könyvelő mellett, az is bőven elég.

2019. márc. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

A válaszolóknak nem hiszel, tanulni nem akarsz, akkor minek tetted ki a kérdést?

.

Tanuld ki rövid idejű tanfolyamon a víz-/gázszerelő szakmát, 10 év alatt dollármilliárdos lehetsz.

2019. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon el vagy tévedve haver. Kezdő könyvelőnek, azaz ha sikerült megszerezned egy junior pozíciót (és ehhez már komoly tudás szükséges és olyanokkal fogsz versenyezni, akiknek egyetemi diplomája van), kb. bruttó 300-at adnak, multiknál Pesten esetleg kicsit többet. Vidéken nyilván rosszabb is a helyzet, nettó 250-nél többre ne számíts kezdőként. Assistantként pedig még a bruttó 300-at se adják meg. A 400 nettó valóban elérhető, ha már felküzdötted magad senior szintre és van legalább 5-6 év tapasztalat a hátad mögött. Sok sikert!
2019. márc. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus magyar mentalitás példája vagy, "abszolút 0 tanulás szinte, de akarok 400 nettót".


Majd az élet felébreszt idővel ne aggódj.

2019. márc. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem mérlegképes számviteli, és könyvelő. Ő olyan 500-600 ezer forintot keres. A tanulmányai.

4 év szakközépiskola ami szakmát és érettségit is adott. Majd az iskola elvégzése után elment könyvelőnek, alig keresett 100 ezret. Pár évvel később elment és letette a diplomáját, így magasabb lett a fizetése. A munkahelyére ahová felvették több szakmai tapasztalat, és elvárás volt. Persze számított a diploma is. Ott olyan 250 ezer forinttal kezdte. Lassan 15 éve dolgozik ott, évente kell mennie tanfolyamokra, mert folyamatosan képeznie kell magát. Így jutott el a magas fizetéshez.

Ezek az OKJ tanfolyamok semmit nem érnek.

Én OKJ 1 éves tanfolyammal egy számítógép programozást végeztem el. Szerintem hol alkalmaznak ennyi tudással? Elárulom. Még mindig nem dolgozom programozóként mert hiába van OKJ, sokkal többet követelnek.

Szóval nyugodtan hiheted, hogy 1 éves OKJ-val te rögtön 400 nettot fogsz kapni, és egyből könyvelő leszel. Majd felébredsz..

2019. márc. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Maradjatok ebben a hitben. Én rengetek olyan állást találtam ahol 400 ezer nettó a fizetés minimum 1 év tapasztalattal. Több száz ezer cég van ebben az országban és elég nagy fizetési különbségek, de én a jobb helyeket keresem és találom meg.
2019. márc. 17. 15:13
 17/28 anonim ***** válasza:

Mérlegképes könyvelőből nincs óriási hiány, mindig indít kormányhivatal ilyen képzéseket. Nem árt ha itt van valakinek protekciója, ismerősei. Tapasztalat nélkül, diploma nélkül a 400 nettó felejtős. Ahol ennyit ígérnek lesz tapasztaltabb jelentkező vagy nem betanítani keresnek.


A felsőfokú képesítés már más, ebből valóban van hiány, de ők sokkal több tudással, de még gyakorlattal is rendelkeznek, ahol dolgozom mi is évente 1 gyakornokot felveszünk. 3 főállású könyvelőnk van 2 diplomás, egyik mérlegképes de neki 30 év tapasztalata van.

2019. márc. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Ha ennyi állást találtál volna, akkor nem itt kérdezősködnél.
2019. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Jézusom értelmi szint egyeseknek egyenlő a 0-val. Nem azt kérdeztem hogy hol lehet vele elhelyezkedni és mennyiért, hanem azt hogy kik vannak nagyobb többségben kik űzik többen inkább a férfiak vagy inkább a nők. Ez az erdeti kérdésem, erre olyan válaszokat kapok, hogy te nem tudod megtanulni a szakmát ennyi idő alatt, meg kevés a fizetés, mégis ez engem hol érdekel? Ha ez érdekelne, akkor ezt a kérdést tettem volna fel.

Jézusom, Na megyek is innen, nem véletlenül kerestek kevés pénzt ilyen értelmi szintű felfogással.

2019. márc. 17. 16:17
 20/28 anonim ***** válasza:

"Maradjatok ebben a hitben. Én rengetek olyan állást találtam ahol 400 ezer nettó a fizetés minimum 1 év tapasztalattal."


2 dologgal is elárultad magad, hogy mekkora kamu a kérdésed. Egyrészt egy álláshirdetésben nem szerepel, hogy mekkora bért ajánlanak érte. Ez interjún kerül szóba először, hirdetésben nem konkretizálják a számokat. Másrészt nettóban egy munkáltató sem ad meg fizetést, érthető módon.


Már csak azt nem értem, hogy miért jó neked, ha ilyen kamukkal áltatod magad és megpróbálod random emberekkel elhitetni amiket álmodtál?

2019. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!