Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek női vagy férfi...

Szerintetek női vagy férfi szakma?

Figyelt kérdés

Ferfi vagyok, és teli vannak az álláshirdetések könyvelő állásokkal, Pesten 400 nettó fizetésekkel, nagyon sok cég keres könyvelőket.

Eddig engem ez a terület nem érdekelt mert túl száraznak tartottam,de érdemes elvégezni egy mérlegképes könyvelőit? Jelenleg szakács vagyok,de 250 ezernél nem adnak többet, ráadásul nagyon sokszor kell túlórázni.

Azt tudom hogy a mérlegképes könyvelő előfeltétele pénzügy vagy számviteli végzettség, pénzügy számviteli ügyintéző kb. 6 hónapos tanfolyam és azután már elvégezhető a könyvelői.

Mennyire férfi szakma ez? Mert én sokszor csak női könyvelőket láttam és ismerek. Női szakma vagy inkább férfi ,vagy mindkettő?


2019. márc. 17. 00:03
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Nem szerepel?

Egyet mutatok neked, És többet se.

[link]

2019. márc. 17. 18:17
 22/28 anonim ***** válasza:
Egyrészt mint láthatod 3-5 év munkatapasztalatról van szó...másrészt gondolhatod milyen komoly az a cég, ami Jófogáson hirdeti meg az állását. Munkahelykeresésnél alapszabály, hogy Profession, Linkedin vagy hasonló erre a célra kitalált oldalon hirdetünk és keresünk állást.
2019. márc. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Ha most elkezded a sulit 5-6 ev múlva mehetsz oda :)
2019. márc. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Na most a Profession és a Jófogás egy és ugyanaz, mind a két helyen megvan hirdetve nagyobb részt ugyanaz a munka meg cég, egy apró különbséggel. A Profession.hu nincsen telefonszám elérhetőség sem, sem email. Csak Önéletrajz küldési lehetőség.

És valóban kell 3 év tapasztalat, na de nem is 15 év múlva érhető el, annyi fizetés, amiket itt egyesek mondtak.

Sőt a fökönyvelők már 1 millió körül keresnek.

Mindenhez kell tapasztalat meg tudás, de nem mindegy hogy 3 év múlva éred el álmaid fizetését, vagy 15 év múlva.

2019. márc. 17. 18:34
 25/28 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz, mert van egy nagy különbség. Valamirevaló cég nem hirdeti meg magát Jófogáson. Amelyik igen arra eleve ferde szemmel ajánlott nézni.


Valóban nem mindegy mennyi, de én nem is beszéltem 15 évről. A 400 nettó 5+ évvel reális, 3 évvel ne nagyon számíts rá. Áltathatod magad ezzel, de mint látod még ennél a hirdetésnél is 3 év a minimum. Egy túlképzéses területen, ahol te okj-vel szerentél versenyezni diplomás szakemberekkel botorság lenne erre aspirálni. Nekem teljesen mindegy, ha ebbe a hitbe ringatod magad, csak simán a csalódástól akarlak megvédeni. 3 év tapasztalattal még a nettó 300 is szép fizetésnek számít könyvelőként egy jobb multinál.


Főkönyvelő pedig bruttóban keres milliót, az is a top gyakorlatilag teljesen.:)

2019. márc. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Te el is olvasod a hirdetéseket? Mert amit linkeltél. 3-5 év munkatapasztalatot , és diplomát kér. Senki nem mondta, hogy több éves szakmai gyakorlattal, diplomával nem lehet 400 ezret keresni. De lehet. De OKJ-val nem.
2019. márc. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A tag vagy autista, vagy egy gyenge troll.


Bár hogy is, az élet majd olyan pofont ad neki, amit évekig emleget majd :)

2019. márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Szia! Amikor könyvelő gyakornok voltam, akkor egyedül voltam férfi a cégnél, de ez egy pici cég volt. Közgazdasági suliba jártam, aki végül könyvelő lett, az szinte mind lány. De azért nincs ez nemhez kötve. Szerintem olyan 80%-20% lehet az arány a nők javára átlagban.

Ahhoz a nettó 400-hoz kell egy jó pár év tapasztalat, kezdőként szerintem nem kapnál többet mint most szakácsként.

+ Én utáltam, mint a sz*rt. :D

2019. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!