Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti melyik munkát választanátok...

Ti melyik munkát választanátok? Ha csak ezt a kettőt lehetne?

Figyelt kérdés

a mostani munkámat ott akarom hagyni, viszont a főnököm beajánlott egy emelést.

140 + jutalékok így átlagosan 200 -ra kijön egy hónap

viszont:

- stresszes

- mobiltelefonnal kell dolgozni (engem nagyon zavar, sokan mondják hogy hülye vagyok emiatt, de szerintem nem egészséges mondjuk ha naponta legalább 1 órát megy a fejed mellett...)

- monitornál dolgozol, de nem lehet szünetet tartani, csak ebédidőben

- stresszes

- ügyfelekkel is kell foglalkozni, + ezer másik dolgot

- főnökkel egy irodában

- nyugis helyen van, nincs semmi társaságom


ellenben ahova jelentkeztem

- 140 körül kapnék egy jó ideig, de lehetne feljebb lépkedni

- ?? mennyire stresszes

- nincs mobilozás

- naponta 90 perc kivehető szünet

- csak gépen kell dolgozni

- a főnököm alatt 20 ember van, jelenleg 1 főnök és én a beosztott

- viszont itt nagyon sokat kell tanulni és folyamatosan

- rengeteg ember dolgozik itt, csomó fiatal nő, sajnos nincs időm ismerkedni, egyébként a munkaidő mindkét helyen sok lenne. De ha már dolgozunk akkor legyen jó környezetben. Vannak céges bulik, van éves buli a balatonon.


Szóval ez egy nagy dilemma, de igazából szerencsére mindenem megvan az életben, nem akarok nagyképű lenni, de nem érdekel a pénz, igazából úgymond a célom a lányokkal való ismerkedés.

Prostituáltra nem költenék, nem dohányzok, nem élek élvezeti cikkekkel. Tényleg szépen gyűlik a pénzem, de nincs nagy érdeklődési köröm. Sportolni szoktam, de amit arra ráfordítok egy 10esből megvan.

Gyűjthetek én saját lakásra, de hogy majd megvegyem 40 évesen és hogy üresen álljon annak nem sok értelmét látom.


Szívem szerint váltanék, az eszem pedig a telefon és a monitorozás miatt mondja hogy igen (mert kissé hipohonder vagyok)

viszont 26 éves vagyok, 24 voltam mikor befejeztem az egyetemet. 2 év alatt 2 helyen dolgoztam + még 1 helyen alkalmi bejelentéssel, de ott is voltam néhány hónapot.

Lehet hogy ha ez valami miatt nem válik be akkor utána már senki nem fog komolyan venni?? :/



2019. márc. 19. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van erre egy mondás, ha csak két lehetőséged van akkor válaszd a harmadikat. Fejben dől el minden.
2019. márc. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a telefonos monitoros hülyeségeddel nem tok mit kezdeni.

Nem fogom ecsetelni mekkora hülyeség ,hogy azt hiszed karosabb mint barmi más. Melóba ne akarj csajozni. Amugy a 2 es verzió stabilabbnak tunik.

2019. márc. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"viszont itt nagyon sokat kell tanulni és folyamatosan"


Tudod ki tanulna még meló mellett szaros 140 ezerért, takarítókat jobban megfizetik pár helyen.

2019. márc. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Ne azt várd, hogy más mondja meg neked mi a jó!


Fiatal vagy te is.


Javaslom menj el sétálgatni, biciklizni vagy csak ülj be valahova egyedül.

Vigyél egy füzetet, íróeszközt és kezdj el mindenen elmélkedni: Csak te s a gondolataid.


Tipikus átlag ember gondolkodásod van:

Cső látás, nem nyitott elme, 1-2 szemszög vagy/és pontot figyel csak.

Megreked, egy dologra rá stresszel az helyett, hogy összegezné a dolgokat s átlághatóbbá tenné önmagát s az életét.


Kezdetben: Önismeret!

Milyen személyiség típus vagy?

(INTP-T, INTJ-T...stb)


Előnyeid, jó tulajdonságaid VS hátrányaid, rossz tul.-id?

- összegezd pl 2 oszlopba.

- a negatív oszlopon belüli dolgokon min tudnál változtatni, előnyödre fordítani?



Jelenleg hol tartasz s mennyire vagy elégedve 1-10-es skálán az életeddel?


Mit szeretnél?

-akár jobb közérzettől kezdve családi házig


Miért vagy ott ahol?


Mi/mik tartanak vissza, hogy fejest ugorj s merj haladni felfele?


...etc


Milyen életet szeretnél?

-legyen szó tested, lelked egészségéről, pozitívabb légkör, értelmes lakás/ház..stb


Majd:


Mi módon építheted fel az oda vezető utat?


Mikhez értesz?


Milyen munkakört csinálnál szívesen, úgy hogy nem undorral mennél és csinálnád, hanem ami hozzád közelebb áll.


Pl olyan személyiség vagyok, aki mindig kilógott a birkák soraiból kortól s nemtől függetlenül.

Olyat alkottam vagy csak gondoltam, amit korom beliek el se tudtak képzelni.

Mivel kilógtam nem volt könnyű (sőt egészen addig, amíg meg nem találtam célom s bele nem vágtam a vállalkozásba)


Huszonéves éveim elején fejest ugrottam a "nagybetűs életbe", azokat is tapasztalatnak kezeltem s apránként összegeztem önmagam s dolgaimat leginkább esti biciklizések mellett, majd az utóbbi időkben már füzettel beültem egy csendes kis nyugis fogadóba.


Munka mellett elkezdtem bele vágni terveimbe, még ha olykor legszívesebben csak kidőltem volna s takaró melegségét mély álomban élveztem volna.


Meg is lett az eredménye s csak az, ahogyan gondolkodtam/gondolkodom az önmagában már hatalmas előre jutás az életben, mert minden fejben dől el, onnantól csak cselekedni s megfontolni kell dolgokat, informálódni s haladni felfele.


"utána már senki nem fog komolyan venni?? :/"


Te mennyire veszed komolyan önmagadat s életedet?? ^^


Megjegyzés:

Veled egykorú vagyok.

Mennyire lepődnél meg?


A fenn álló problémák nem csak a fiatal generációra érvényesek, vannak 30-50éves emberek is kik "elvannak a langyos vízben", majd mikor megvizsgálod rájössz maga alá csinált csak, de nekik fel sem tűnik s elvan abban az életvitelben.


Sok sikert!


S ne feledd: A TE életed, te döntesz, te keresed(vagy nem) a jobbat s teszed meg a lépéseket (vagy sem).


Nehogy már más mondja meg mit csinálj, ez nem ovi/suli, ahol anyuci vagy pedag. megmondja "ezt meg ezt csináld!"


Felnőtt ember vagy!

Viselkedj s gondolkodj úgy!


((számolgass picit pl 3 éven át havi 500k-t el tudnál rakni az 18kk. - nekem jelenleg ez a gyűjtési cél már.


De pl 10 év 200k-val nézed az 24milla. Nah meg nem mindegy hol tervezed felhúzni.


Egyik barátom régebbi házakat vett (jelenleg 2-t) 1.1kk-ért telekkel mindennel. Egyik város szélén szép környezetben.

Az újítás max 2-2.5kk-t emésztett fel, a ház értéke viszont jócskán többet ér az új állapotban készen.

Szépek s igényesek voltak az eddigiek, modernek.


+ hatalmas plusz, ha jómagad értesz dolgokhoz ház körül.

Pl nő létemre az alap fa szerkezettől egészen a kárpitozásig magam csináltam a bőrkanapét, amin várakozók szoktak ülni.(tetoválok is)

Újabb vendégeim mindig megkérdezik "hol vetted?".


Lakásban is ha magad oldasz meg dolgokat, akkor akár tized annyi keretből megoldhatod.))


Hajrá! Ne maradj abban a bizonyos szürke napos mókuskerékben, mint az emberek zöme!

2019. márc. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"viszont itt nagyon sokat kell tanulni és folyamatosan"

Válaszd ezt, tanulhatsz és még fizetnek is érte

2019. márc. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

néhány év távlatában másban látom a pénzt, saját vállalkozásban.

de egyébként is mit ér a pénz, ha nem vagy vele boldog?

2019. márc. 20. 09:21
 7/7 anonim ***** válasza:
2-es opciót választanám, a tanulási lehetőség miatt. Az elsővel az a gond, hogy megrekedsz, nem fogsz tudni továbblépni. A másodiknál legalább a lehetőség nyitott erre!
2019. márc. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!