Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jellemez és mit ér tulajdo...

Mit jellemez és mit ér tulajdonképpen az átlagbér ha a 4 milliós munkaerőpiacon 3 millióan ennyit nem keresnek?

Figyelt kérdés

Kérdésem: mi értelme az átlagbérrel dobálózni ha van egy 4 milliós munkaerőpiac és ezen a piacon 3 millióan vagyis a háromnegyedük nem éri el az átlagbért (sem)?


Akkor mi értelme ezzel dobálózni hogy már majdnem 400.000 a bruttó átlagbér.... ha 10ből 7 ember nem kapja meg????


Kb 1,1 millióan minimálbéresek..... a 4 millióból.



Itt a cikk:

[link]

Csalóka a KSH-átlag

százból durván hetven ember nem keresi meg a hivatalosan kimutatott átlagot, vagyis a 4,4 millió foglalkoztatottból 3 millió 130 ezer a KSH-s átlagkeresetnél jóval kevesebbel kénytelen beérni.


2019. márc. 20. 11:47
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"bagyon"


Bagyon. Bagyon bagyon.

2019. márc. 20. 12:27
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Sajnoa akkor ennyit ersz:((((
2019. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

#12.24 Ha 6 éve nem emelkedett a fizetésed, és még ott dolgozol, akkor három eset lehetséges.

1. Nagyon jó a fizetésed.

2. Te vagy az év balekja.

3. Te vagy a híres-hírhedt munkaügyis troll.

2019. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%
Az "Emberek Nem Értik Az Átlag Szó Jelentését" c. napi agymenést olvashatták. Mediánt kéne írni, de a medián alacsonyabb, ezért a KSH az átlagot közli. De egyébként is mit érdekel, hogy mások mennyit keresnek?
2019. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

". Nagyon jó a fizetésed.


2. Te vagy az év balekja."



Látatlanban ne ítélkezz!! és ne hidd magad olyna okosnak.

Bértáblás helyen vagyok nem egyéni alku kérdése a bér, nem kérhetek emelést annyit kapok se többet se kevesebbet amit a bértábla előír és nem remélhetünk emelést csak akkor ha állam bácsi méltóztatik úgy dönteni hogy a jogszabályban rögzített bért emeli. Addig meg vagy dolgozom ennyiért vagy "el lehet menni".


És év vagyok az év balekja? kb 5000-en dolgoznak kis hazánkban eme bértábla alapján akik 6 éve itt vannak ahol én.


Na most is olyan okosnak hiszed magad?

2019. márc. 20. 12:34
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Mr 120 netto agazati vagy?
2019. márc. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
71%

"És ezzel mit érek? Mire jó ez nekem hogy tudom hogy 400 az átlagbér ha 10ből 7 ember fényévre van tőle?"


Pl. arra, hogy miért keresel ilyen keveset. Azért, mert az átlag jelentését sem vagy képes megérteni...

2019. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
73%

Átolvastam ezt a remekbeszabott cikket kicsit részletesebben. Tudom, hogy a 24.hu nem az elfogulatlanságáról híres, de azért ez a cikk már egy vicc.


"A szakszervezeti számítások szerint most bruttó 240 ezer forint lehet a mediánkereset. A 2016-os adatokat öregbítve ez állhat szemben a KSH által kihozott bruttó 324 ezer forintos átlagkeresettel."


Nem áll szemben semmi semmivel, ez két külön adat, simán lehet egyszerre igaz mindkettő.


"A bérromlást jól jelzi"


Az, hogy nem egyform mértékben emelkedik a társadalom különböző rétegeinek bére mitől bér ROMLÁS? Nem romlik semmi.


Aztán ott a viccgrafikon, ahol láthatjuk, hogy Magyarországon nem nőtt a minimálbér 2018... és 2018 decembere között. Hogy 2019-ben nőtt, és így ismét magasabb a romániainál? Amit már a cikk írásakor tudni lehetett? Ugyan, az nem illik a narratívába.


Ez az egész csúsztatások, féligazságok halmaza, ami arra jó, hogy a statisztikához analfabéta és keveset kereső emberek frusztrációját alátámassza.

2019. márc. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%

#12.34 Igen, okosnak gondolom magam, de a problémád megoldásához nem kell annyira okosnak lenni. Ha évek óta alacsony a fizetésed, akkor a következő két lehetőséget tudom javasolni.

1. Sztrájkkal kikényszerítitek a fizetésemelést, akár állam bácsi foglalkoztat, akár más.

2. Ahogy írod, el lehet menni, sőt, el is kell, ha kirívóan szemét módon bánnak veled. Lehet, hogy ehhez képezned kell magad, vagy éppen költözni kell, de hát valamit valamiért.

Ami biztos: attól nem lesz több a fizetésed, hogy itt panaszkodsz.

2019. márc. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek ez a munkaugyu troll, kar velefoglalkozi
2019. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!