Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megteheti a főnököm, hogy nem...

Megteheti a főnököm, hogy nem fizet ki?

Figyelt kérdés
A főnököm azzal fenyeget, hogy ha bizonyos dolgokat nem teszek meg akkor nem kapom meg a fizetésem. Ez tényleg olyasmit amit simán megtehetne azután, hogy ledolgoztam a hónapot?
2019. márc. 20. 12:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Megteheti, te pedig megteheted, hogy ebben az esetben munkaügyi pert indítasz ellene, amit meg fogsz nyerni. Ha nem végzed megfelelően a munkádat, akkor figyelmeztetnie kell, súlyosabb esetben fegyelmit is adhat, kirívó esetben azonnal elbocsáthat. Ha viszont elvégzed a munkádat, akkor köteles kifizetni.
2019. márc. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy figyelmeztetni kell ha nem végeztem jól a munkám?
2019. márc. 20. 13:05
 3/14 anonim ***** válasza:

Munkaköri leírás? Benne van, amire kér vagy sem?

Balesetveszélyes, stb. amire kér vagy sem?

Csak egy pár dolog, ami miatt esetleg nem feltétlenül kell megtenned, amire kér.

De ha arra kér, hogy menj ki bevásárolni neki, Te meg nem teszed meg, akkor az butaság lenne - szerintem...

2019. márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Eleve kétszer annyit kell dolgoznom, mint a szerződésemben van...el kell számolnom felé pénzzel, de az összeget amit át kell adnom egy harmadik fél küldi ki... amíg ez nincs meg nem enged el...
2019. márc. 20. 13:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Fegyelmi intézkedésként maximum egy havi munkabér megvonható, de csak ha ki van kötve a szerződésben.
2019. márc. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez egy szezonmunka, így nekem egy adott napon, amikor elindulok haza kell, hogy megkapjam a fizetésem... ha valami nem tetszik neki, akkor dönthet úgy,h levon belőle vagy nem adja oda egyáltalán?
2019. márc. 20. 13:38
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Megteheti és ami azt illeti jól is teszi!

Az ilyen alkalmazottakkal mint te csak a baj van. A szátok állandóan jár, tudjátok a jogaitokat, a kötelezettséget meg hírből se ismeritek...

2019. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Gondolom alkalmi bejelentés. Sajnos azzal nagyon jól lehet trükközni. Elméletben, nem tehetné meg de gyakorlatilag nagyon sok mindent megtesznek a munkáltatók amit nem lehetne... Én nagyon gyorsan más munka után néznék.
2019. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez a sokadik szezonom... sosem tartoztam neki vagy csináltam hibát. Most csak rám szállt, mert tudja, hogy nem jövök vissza többet.
2019. márc. 20. 13:45
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ez egy szezonmunka, így nekem egy adott napon, amikor elindulok haza kell, hogy megkapjam a fizetésem..."


Na innentől fogva nincs miről beszélni:

egyszerűsített foglalkoztatásban vagy, jó esetben bejelentve, rossz esetben még be sem jelentett. Mivel az egyszerűsített foglalkoztatás egyik jellgzetessége, hogy nem kötelező a munkaszerződés - gondolom, ti sem írtatok) így leginkább semmi nem véd Téged.

Igen, megteheti, hogy X indokra hivatkozva nem vagy csak kevesebbet fizet. tulajdonképpen ilyen foglalkoztatásban még egy munkaügyi per is esélytelen már ha valóban minden nap megkapod a fizetésedet.

2019. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!