Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki jól él és ezzel...

Ha valaki jól él és ezzel "menőzik" az miért probléma?

Figyelt kérdés
Szégyellni kellene a sikert? Nem inkább az a gáz hogy sokan 40 felett se tudnak felmutatni semmit?

2019. márc. 21. 07:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%
Itt a balkànon sajnos igen,mert èletből felmentett a magyar többsège sajnos kèrdező,meg irigyek,mint az állat.
2019. márc. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%
így van, nem ezzel van a baj...valószínűleg nem tudna menőzni, ha az emberek nem irígykednének és nem mindig a másik ember életével lennének elfoglalva.
2019. márc. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha igazán sikeres lennél, akkor nem az elégítene ki, hogy a nálad elvileg rosszabb helyzetben lévők előtt felvágsz. Az ilyen ember nem sikeres, csak egy kicsit jobban kereső lelki nyomorult.
2019. márc. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

"Ha igazán sikeres lennél"


Nem az. :)

2019. márc. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
19%
3,4-es pont ezek az emberek akiknek a szőlő màr iszonyat savanyù.
2019. márc. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki jól él és sikeres, azzal nincsen gond.

Ha valaki ezzel "menőzik", azaz felvág vele - azzal már nagyobb gond van.

Aki felvág vele, hogy mennyi pénze van, az a "felszínen" él, sosem önmagáért fogják szeretni, hanem a pénzéért.

Aztán, ha netán elfogy a pénz vagy valami miatt már nem fut a szekér, akkor elkopnak/eltűnnek a "barátok" is.

2019. márc. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

" Nem inkább az a gáz hogy sokan 40 felett se tudnak felmutatni semmit?"


Nem, az a gáz, hogy lenézed ezeket az embereket. Pont, mint az egyik Spanyolországban élő barátnőm, aki lenézett, mert 40 évesen még nem volt lakásom. aztán fordult a kocka, Bp. belvárosában van saját tulajdonú lakásom (megdolgoztam érte) - Ő meg kint nyomorog, mert nem megy már olyan jól neki a dolga 8kénytelen társulni valakivel, mert nincs annyi pénze, hogy önállóan béreljen lakást, gyakran nincs mit ennie,- nemrég infarktust kapott és nem volt egy fillérje sem, se barátnője, aki feljár hozzá, mikor beteg - én küldtem neki itthonról pénzt.

Szóval csak ésszel, hogy nézel le másokat...

2019. márc. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Jól élni és sikeresnek lenni persze, hogy nem probléma. Sőt, szerintem ezt titkolni sem kell, és ha úgy alakul, hogy pont felmerül, nem fogom szégyelni magam miatta. Tény, hogy sokaknak már a puszta említése a keresetemnek vagy pl. hogy önerőből vettem saját lakást Budapesten "menőzésnek" hangzik, de ez hülyeség, ez csak irigység és a saját frusztrációjuk kivetítése.


Viszont szándékosan menőzni, vagyis direkt azzal a céllal büszkélkedni a sikereiddel, hogy a másikat megalázd, na az még az előbbinél is nagyobb gyökérség. Az semmi mást nem jelez, mint hogy igazából baromira bizonytalan vagy magadban.


Az meg hogy 40 felett ki mit ért el nem a te dolgod. Közhely, de tényleg nem tudod ki honnan jött, és mit kellett leküzdenie, hogy ott legyen, ahol. Saját magamnak kitűztem célokat 40 éves koromig, de másokat békén hagyok. Ezt javaslom neked is.

2019. márc. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
"Menőzni" gáz, sokan viszont nem is menőznek, csak élik az életüket és nem tehetnek róla, hogy egy jómódúbb embernek lassan már a léte is menőzésnek minősül...
2019. márc. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom pont azért, mert azt sem szívesen hallgatják az emberek, ahogy mások panaszkodnak. Jobb ezeket a dolgokat magadban tartani, egyik sem tartozik másra.
2019. márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!