Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki jól él és ezzel...

Ha valaki jól él és ezzel "menőzik" az miért probléma?

Figyelt kérdés
Szégyellni kellene a sikert? Nem inkább az a gáz hogy sokan 40 felett se tudnak felmutatni semmit?

2019. márc. 21. 07:11
1 2 3
 11/23 Szecessziós Vájling ***** válasza:
88%
Semmilyen kulturált társadalomban nem járja a vagyonnal "menőzés" - az alja, gettó szokás. Lásd a Tücsök és a Hangya történetét. A vagyon önmagában nem érték, csak az, amit rajta szerezhetsz - a siker pedig az, ha jó hatékonysággal tudod hasznosítani, amid van. Ha valaki tücsök módra egész nyáron hegedül az nem jól él, hanem éppen elherdálja mindenét, majd ha jön a sanyarúbb időszak kiderül, hogy nincs semmije. Ezzel szoktak dicsekedni az emberek, nem a valódi sikerrel.
2019. márc. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki jol el es ezel menozik, ott valamifele lelki serules van a hatterbe. Mentalisan tiszta ember onmagaert eli meg a sikert, nem azert hogy masoknak villogjon.
2019. márc. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Amugy ezzel nincs problema. Nekem.
2019. márc. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legnagyobb probléma az, hogy ma sokan azt is "menőzésnek" veszik, ha az ember megveszi magának a legújabb mobiltelefont, esetleg nem 10+ éves kocsival jár, hanem egy szalonból kigördült felső kategóriás kocsival.


A pénzügyi értelemben vett sikert (sem) nem kell szégyellni, de a "menőzés" és a siker nem jár kéz a kézben.

2019. márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
68%

2-es vagyok.


így van 9-es és 14-es...ahogyan írtam, nem is "menőzne" ezzel senki, ha nem lenne rá igény, nem csámcsognának rajtuk.


a drága telefon is egy jó példa, itt az oldalon is nagyon jól látszik, hogy amikor valaki arról kérdez, hogy melyik iPhone éri meg, egyből megy a sok proli, és hangoztatja, hogy túlárazott szar, fele annyiért is vehetnél jó telefont. minden áron be akarják bizonyítani, hogy mivel nekük nem érne meg annyit egy telefon, másnak se kellene, hogy megérje...holott a kérdés sem menőzésként lett feltéve.


ahogyan írjátok, lehet a jómódú személy nem is csinál semmi extra feltűnőt, egyszerűen csak éli azt az életet, amit megengedhet magának...akinek meg ez nem adatik meg, az meg egyből elkezdi kritizálni, hogy minek teszi magát...jóformán akkor nem "menőzne" valaki, ha csak ülne a pénzén és soha semmire nem költene, nehogy mások kinézzék emiatt és összesúgjanak a háta mögött...

2019. márc. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kétüléses sportautóm. Nem menőzésből vettem, hanem mert tetszik és megtehettem.

Többször előfordult már, hogy egy mellékútról a főútra kanyarodásra várva egy furgonszerű autó állt mellettem, amiben munkásemberek ültek (nem mindig ugyanazok :)) ), ők balra akartak kanyarodni, én jobbra. Minden egyes alkalommal kedvesen átmutogattak felém, hogy mikor jó kikanyarodni, mert vágták, hogy semmit nem látok tőlük az autómból. Megköszöntem, összevigyorogtunk, virtuálisan pacsiztunk és mindenki ment tovább.

Mindez (sajnos természetesen) nem Magyarországon zajlott, ott talán tényleg meggondolnám, hogy vegyek-e ilyen autót, egyszerűen mert rühellem a szándékos felvágást.

Ez egy jelentéktelennek tűnő példa, de teljesen tipikus, mert itt (szinte 100%-ban) az emberek nem irigykednek, a másik oldal meg nem direkt felvágós, csak van, ami van. És tiszteljük egymást, mint embertársainkat. Nagyon vágyom rá, hogy ez egyszer Magyarországon is így legyen.

2019. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
70%
Valakik előállították azt az értéket, aminek az eladásából ezek a drága emberek ráérnek nagyot élni. Errefelé a tényleges értékteremtésért senki nem fizet annyit, hogy ne érezze a melós elég nagynak a szakadékot ahhoz, hogy megmoccanjon benne valami irigységféle. A hónapról hónapra tengődés perspektívájából tekintve a Hawaii-szoknyás túlpartra TÉNYLEGES savanyú szőlőt majszolva inkább az a csoda, hogy csak extrém ritkán kongatja végig a fejeteket úgy kb bárki a szép autóitokon.
2019. márc. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Pupusz ***** válasza:
84%
Az, hogy menőzésnek tűnik esetleg, ha valaki új prémium, vagy luxus autóval jár, igyekszik tökéletes otthont teremteni a családjának, méretben, felszereltségben, kényelemben, prémium minőséget vásárol mindenből, nem biztos, hogy menőzésből teszi, inkább erre van igénye, mert megteheti. Viszont ha valaki mindezt kirakja a közösségi oldalakra, az már menőzés és szánalmas. Szerintem mindezekkel, amiket leírtam felelősség is jár. Azaz az a "menő" ha az ember jobb autóval gurul be a kútra, akkor nem csicskáztatja ingyen a kutast, hanem rádob legalább egy ezrest. Ugyanez a mosóban, kávézóban. Jattol rendesen, hogy megossza, amije van azokkal, akiknek (még) nincs. Meg lehet kérdezni a kutasokat, mosósokat, milyen autókkal jattolnak a legkevesebbet, vagy semmit. A prémium és luxus kocsik gazdái. Nem szabad elfelejteni, honnan jött az ember. Én legalábbis így érzem jól magam, ha mások is részesülnek a sikereimből. Mindezt akkor is gyakoroltam, amikor még nem ment annyira. Ennek az országnak a nagy része jattból, "fekete pluszból" él, a fizetések pedig alacsonyak. Ezt nem illik figyelmen kívül hagyni. Ha annyi van, akkor jusson másokra is. Különben akármilyen verdával menőzik valaki, csak egy nyomorult kis sz.rrágó féreg marad. Ami másokat ugye irritál. Engem is. Az ilyeneknek kár is pénz, bármi, hiszen a saját sz.rukat is megennék, ha úgy alakulna.
2019. márc. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Igazából aki önerőből, a saját céljait valósítja meg és éli a hétköznapi életét, azzal nincs gond. De nem kell ezt mércézni.


A nagyobb probléma akkor jön, amikor a korábban azonos anyagi életszinten lévő ismerős, barát, családtag, munkatárs stb. nem úgy értékeli, hogy ez amit xy elért x idő alatt én meg nem, az igazából ő rajta múlt és igen, ez a savanyú a szőlő esete fennállhat. Illetve rosszabb esetben kialakul egy frusztráció is, amit elkezdenek adott esetben leküzdeni, pl. úgy, hogy nehogymár csak neki legyen háza, lakása, autója, veszek én is. Pl. hitelre és próbálom mutogatni hogy nekem is megy annyira ( igaz utána csak az udvaron álla kocsi, mert már szervízre, üzemanyagra nem futja, vagy csak szimplán rájöttem, hogy hülye voltam 3-4 km-es távolságra kocsit venni ).


De társadalmi szempontból nagy felelősség hárul azokra, akik meg pont az ellentettjét mutogatják, felvágnak, kirakat emberként élnek, és úton útfélen hangoztatják a valósítsd meg önmagad nézd nekem ez van az van, közben a háttérben meg omlik össze minden körülötte.


Kiemelten a motivációs tréningekre, hogy az egyéb szemináriumi előadásokról, youtube milliárdosokról ne is beszéljük, ahol luxus autókkal menőznek, miközben meg lehet, hogy csak napi bérlésből van ott az az autó a felvétel erejéig. De így elhiszed, hogy ha követed és beregisztrálsz alá egy rendszerbe, ha eljársz a fizetős szemináriumaira, ha megveszed a könyveit, akkor Te is élhetsz úgy ahogy egyébként lehet ő sem, mert igazából csak Te szeretnéd elhinni és ő is ezt erősíti benned.

2019. márc. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
37%
A beképzelt embereket sehol sem szeretik. Legyen valaki szerény akkor is, ha sok pénze van. Nem muszáj luxusautón járni, és azzal hivalkodni, megteszi egy közepes kategóriájú, nem kell medence a kertbe stb., stb.
2019. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!