Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenleg egyetemen tanulok,...

Jelenleg egyetemen tanulok, gazdálkodás menedzsmentet, de arra gondoltam, hogy mi lenne ha inkább szakmát tanulnék?

Figyelt kérdés

Apa maszek villanyszerelő és a napokban elvitt magával dolgozni.Véstem a falat,maltert kevertem meg ilyen egyszerűbb dolgokat csináltam.És megtetszett.Lehet kőművesnek kellett volna tanulnom.Ez az igazi munka,nem a marketing meg az ilyen hülyeségek.

Nagyon jól keresnek a kőművesek,maszekként úgy osztanám be az időmet.Egy irodában ülve elalszom,halálra unom magam,itt meg mozoghatnék.Az osztrák határ közel van és beszélek németül,akár ki is mehetnék,keresik a szakembereket.



2019. márc. 21. 13:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
33%
nettó 350 az aztán a hipernagy fizetés...:D
2019. márc. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Miért is netto 250 ezer? Egy 1-2 tapasztalattal diplomasnak de neki tudnia kell angolul,nemetul,es stb

Melyik a jobb?

Ellehet ezen gondolkodni.

Kereskedelmi vegzettsege van valakinek diplomája es bolti eladokent dolgozik mert csak oda vettek havi 200 ezerert?

Megerte tanulni? Nem.

2019. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

#14.42 Almát az almával hasonlítsuk össze, azaz ausztriai szakmunkát az ausztriai diplomás munkával! Senki nem mondja, hogy minden diplomával vagyonokat lehet keresni. Van olyan diploma, ami semmit nem ér a munkaerőpiacon, mint ahogy van olyan szakképesítés is. A gazdasági szakemberekbe pont nem kellene belekötni, mert ezen a területen hagyományosan jól lehet keresni.

De mondom, én senkit nem beszélek le semmiről. Akinek az a szíve vágya, hogy kőműves, villanyszerelő vagy targoncás legyen, hajrá!

2019. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

A fősulin én is éreztem ugyanúgy ahogy a kérdező. Azt éreztem hogy túl sokat fektetek be, de az eredmény ahhoz képest kevés. Míg a szülői gazdaságban egyszerű parasztként is nagyobb úr voltam. Több volt az időm a saját életem építeni, nem görcsöltem felelősségteljes szellemi munka miatt, azt csináltam amit akartam. Meg nem idegeskedtem amiatt hogy más valaki a főnök, nem volt semmiféle megfelelési kényszer. És nem utolsó sorban, volt miből lakást vennem.

Az üzemmérnöki pályán meg elborzadtam mikor megtudtam mennyit kell dolgozni a nagy semmiért. Egyszer meg is kérdezte egyik tanárom hogy komolyan veszem-e egyáltalán az iskolát. Nem mondtam semmit, de ha megmondtam volna az igazat az így szólt volna: Komolyan venni csak komoly dolgokat szoktam. Sok munkát nevetséges fizetésért és életszínvonalért meg idő elcseszéséért nem lehet komolyan venni.

Végzés után meg azon csodálkoztam hogy mindenki úgy rohant elhelyezkedni mint ha Dubai olajsejki pozíciót mennének betölteni valami lélegzetelállítóan magas életszínvonalért. Persze a diplomának sem vagyok ellene, a kikötés csak az hogy érje meg. Mert attól nagyon le tudok hidalni ha valaki guberáló életszínvonalért emeli meg a fenekét.

2019. márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Azt itt kialakult vita margójára:

Negyon jó lehet a szakmunka, igen, ha 8 óra helyett dolgozol napi 12 órát a tűző napon, esőben, hidegben, reumásan, fájó derékkal, akkor baromi jól fogsz keresni. Tényleg, úgy osztod be az idődet, ahogy akarod...

Én mérnökként kötetlen munkaidőben dolgozom, ha akarok, akkor este egy sör mellett, filmnézés közben is 'elrajzolgathatok'. Persze néhány éve még fele annyit se kerestem, mint egy kőműves. De én fejlődtem, továbbléptem.


Sokmindennel lehet pénzt keresni. Csinálja mindenki azt, amit szeretne, amihez ért. De ne ferdítsük a tényeket. Vannak tömegdiplomák, amiket nem fizetnek meg, mert nem adnak releváns, hasznos tudást. De ha valaki értékelhető tudást szerez, azt pénzzé tudja tenni. És szerintem fontosak a munkakörülmények és a téged körülvevő emberek.

2019. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Azt azért vegyük figyelembe, hogy azok a szakmunkások akik most jól keresik és verik a mellüket, hogy milyen jó fizetéseket kapnak alig 10 évvel ezelőtt munka nélkül tengődtek. Édesapám és a keresztapám is kőművesként dolgoztak, 2008-2009 környékén egyik napról a másikra megszűnt a munkahelyük. Előtte is a téli időszakokban volt olyan, hogy hónapokig nem mentek dolgozni. Soha nem voltak teljes munkaidőben bejelentve, csak részmunkaidősként 4 órába. Ez pedig a mai napig így megy, lehet, hogy megkeresik a 300-400 ezer Ft-ot, de a legtöbb esetben csak 4 órába vannak bejelentve az emberek, a segédmunkások pedig lehet még úgy sem. Ha pedig így viszonyítjuk a béreket akkor mivel keres jobban egy szakmunkás egy általános gazdasági végzettséggel és nyelvtudással rendelkező irodistánál, aki hazaviszi a 250-300 ezer Ft-ot nettóban, annak a bruttója szintén eléri a 400 ezer Ft-ot, de ő legalább tisztán be van jelentve. Hétfőn kezd és pénteken végez, nem kell kilométereket utazgatnia szakadt munkásbuszban a legtöbb esetben szakadt, tanulatlan emberekkel, ez mellé pedig jön a fenn leírtak (télen hideg, nyáron meleg stb stb.).
2019. márc. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
kezdőként amikor junior voltam én se kerestem annyit mint egy kőműves most meg kényelmes irodában ülve ha kedvem van home officeban keresek jóval többet 3 év tapasztalattal...
2019. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Mérnökkel tényleg jól lehet keresni meg komoly munka.

De gazdálkodás menedzsmenttel is ez a helyzet?Én úgy érzem ezzel,hogy nem értek semmihez.

2019. márc. 21. 17:27
 19/24 anonim ***** válasza:

Kereseti lehetőség pályakezdőként nettó 220-250 ezer Ft, Budapesten valószínűleg magasabb. Egyébként érdemesebb továbbtanulni mesteren munka mellett olyan terület felé orientálódni ami érdekel.


[link]


Gazdálkodás és menedzsment BSC diplomával betölthető állások.


[link]

2019. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Jól mondják az előttem szólók, nem mindegy milyen diplomád van. Én is dühöngtem miután MSc-s mérnöki diplomával a hátam mögött a kőműves haverom többet keresett mint én. Ő 300 ezer nettót keresett én meg 200 ezer nettót. Viszont azóta eltelt 3 év én már 450 nettónál tartok+céges autó meg juttatások, utazások, neki továbbra is 300 nettója van, meg derék és egyéb fájdalmai.

Most már nincs akkora szája, mint akkor volt. Pedig akkor halálra cikizett, hogy minek tanultam.

2019. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!