Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenleg egyetemen tanulok,...

Jelenleg egyetemen tanulok, gazdálkodás menedzsmentet, de arra gondoltam, hogy mi lenne ha inkább szakmát tanulnék?

Figyelt kérdés

Apa maszek villanyszerelő és a napokban elvitt magával dolgozni.Véstem a falat,maltert kevertem meg ilyen egyszerűbb dolgokat csináltam.És megtetszett.Lehet kőművesnek kellett volna tanulnom.Ez az igazi munka,nem a marketing meg az ilyen hülyeségek.

Nagyon jól keresnek a kőművesek,maszekként úgy osztanám be az időmet.Egy irodában ülve elalszom,halálra unom magam,itt meg mozoghatnék.Az osztrák határ közel van és beszélek németül,akár ki is mehetnék,keresik a szakembereket.



2019. márc. 21. 13:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy hülye vagy az egyetemhez, nyugodtan menj el maltert keverni.

Lehet, hogy kezdésnek ugyan úgy fogsz keresni, vagy akár egy kicsit jobban is villanyszerelőként, de valószínűleg ugyanannyit fogsz keresni életed végéig, ráadásul teljesen lezüllik külsőre sok férfit a fizikai munkától, nézz meg egy 40-es irodistát, és egy festő-mázolót.

Tudtommal nincs olyan, hogy senior villanszerelő, meg manager villanyszerelő, ha meg bekerülsz egy nagy multihoz, (ssc, big4, kompetencia központok, tanácsadó cégek stb) ami a legjellemzőbb egy gazdmen diplomával, akkor 1-2 évenként kötelezően megugrandó karrierlépcsők vannak. Senior, associate, consultant, lead, project manager és akár 5-6-7 éven belül 7 számjegyű fizetésed is lehet.

Persze nem tudom minek magyarázok, szokásos indulatfokozó kamukérdésről van szó.

2019. márc. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hülye,de ezeket a marketinget,HR menedzsmentet és társait semmirevaló dolognak tartom.

Nem tetszik ez a szak,megbántam hogy ide jöttem.

Meg nekem unalmas az irodai munka,halálra unom magam,bealszok egy irodában.Itt is elalszok az összes előadáson.Jobban szeretem ha mozoghatok

Írkáljátok itt,hogy mérnöki diplomával milyen jól jártarok,de én nem mérnöknek tanulok.

Meg ezzel a diplomával én semmihez sem fogok érteni

2019. márc. 24. 12:36
 23/24 A kérdező kommentje:

Ez nem kamukérdés,egyszerűen utálok erre a szakra járni.Elcsesztem,hogy ide jöttem.Nem akarom ezt csinálni.

Első félév után itt akartam hagyni,de a szüleim erősködtek,hogy csináljam végig ha elkezdtem.

De már itt se tudom hagyni,mert különben fizethetem vissza a félévek árát

2019. márc. 24. 12:38
 24/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit hisztizel, amikor ráadásul államin vagy, szánalmas. Egy plusz diploma sosem árt, és senki sem fog fegyvert tartani a fejedhez, hogy irodista legyél, lehetsz területi képviselő is, aki jön-megy, intézkedik, a gazdmenben pont ez a jó, hogy svájci bicska szak, ha meg esetleg vállalkozó leszel, előveheted a "semmirekellő" marketing, számvitel, üzleti gazdaságtan jegyzeteidet, hogy legyen valami fogalmad róla, hogy mit kell csinálni, mi az az üzleti terv, és ne vegyen hülyére senki.
2019. márc. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!