Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 20 éves leszek és nem tudom...

20 éves leszek és nem tudom mihez kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés
Jelenleg pénzügy-számvitel szakon vagyok, aránylag érdekel is, viszont továbbra is annyira mások véleményével foglalkozom ami miatt képtelen vagyok mondjuk egy ppt-t bemutatni vagy éppen egy korrekt véleménynyilvánításra azok előtt, akik tudom, hogy nem birnak és nevetnek rajtam közben. Tudnék dolgozni pénzügyi tanácsadóként, de félek attól hogy nem tudom majd magam kellőképp határozottan előadni az ügyfél előtt. A jogosítványt is elkezdtem, az sem épp ugy megy mint vártam és ugyan ez van a nyelvtanulással is. Mindenbe beleölöm a pénzt meg az időt, gyakran a szüleimét is és aztán feladom. Szerintetek 20 évesen ilyen személyiséggel mihez érdemes kezdenem?
2019. márc. 26. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne mindenbe öld bele az időt, hanem csak 1 dologba - de azt csináld végig. Attól, hogy nem úgy megy valami, ahogy elképzelted - magyarul, nem potyog az öledbe - attól még meg tudod csinálni, csak nehézségek árán.

Amúgy ilyen korban én is mindenbe belefogtam, csak semmit nem csináltam végig - később megkomolyodtam :-)


Viszont most mondok valamit és kérlek ne haragudj meg: ha 20 éves vagy, akkor nem biztos, hogy pénzügyi tanácsadóként kellene dolgoznod, mert tanultál bármennyit az iskolában róla, amíg nincsenek tapasztalataid dolgokról, addig nem célszerű másoknak pénzügyi tanácsot adni. Kellene gyakorlatot, tapasztalatot szerezned - ez a terület tényleg az, ahol én konkrétan nem fogadnám el egy 20 éves véleményét. Tényleg ne haragudj, de ez az igazság.

2019. márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pénzügy/számvitel területen kismillió jól fizető háttérpozíció is van, ahol nem kell ügyfelekkel foglalkozni, nem csak tanácsadónak lehet elmenni. Ahhoz nagyon stabil kapcsolati tőke, tudás és nyitott személyiség kell, hogy sikeres legyél. Ha a jogsi és a nyelvvizsga is nehezen megy, akkor nem neked való.
2019. márc. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezaz hogy itt ennél a munkánál lenne háttérszelem, de egyébként van ebben valami. Bar ott a legtöbben elég fiatalok. Beszélek majd a főnökkel hogy hátha lenne egy kicsit másabb tipusu munka a háttérben.
2019. márc. 27. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!