Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kínai etikátlansággal nem...

A kínai etikátlansággal nem foglalkozik az állam? Tudok valamit tenni? Az alábbiak miatt:

Figyelt kérdés

Kínai boltban kezdtem el dolgozni,eladóként (mert ő az egyetlen jelenleg aki felvett)és miket tapasztalok?!:

Hónap elején nem fizeti ki az addig ledolgozott 2 heti bérem, mert 21-ével jöttem dolgozni, így mindig 21-én fogok fizut kapni.a könyvelés miatt... és olyanokat kérdez, amikor kértem a fizut, hogy minek nekem pénz, azért hogy itt elvásároljam? és különben is amíg próbanapoztam (3 napot(30 órát)arra adott már 5 ezret!

és: nem jelent be, csak 4 órában.

és: hétfőtől péntekig 8:20-18:10-ig tart a munkaidő, plussz szombaton 13:00-ig és erre fizet minimálbért(220 munkaórára.

szabadságot nem ad, csak amikor ő mondja, legyen bármilyen hivatalos/családi programod NEM mehetsz el.

még telefonon sem tudsz intézni semmit, mert nem telefonozhatsz a munkahelyen, max ha kiosonsz wc-re, de akkor is 2 perc elteltével már keres hol vagy.

megoldásként keresek más munkahelyet, de nem hiszem hogy ez az igazi megoldás.van ötlet?


2010. júl. 4. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Ezek a mocskos kis sárga ge.cik, azt hiszik, hogy ők a főnökök itt is. Takarodnának haza a redves túlnépesedett országukba.

Amúgy szólj a munkaügyi felügyeletnek névtelenül és tapsikolni fognak, ha megbüntethetik őket.

Nekem volt, hogy nem adtam blokkot a pénztárgépből, csak egy számológépből kijött papírt adtak. Mondták ezzel lehet visszahozni az árút. egyszer csinálták meg velem. a következő varsárleskor már mondtam, hogyha nem adnak blokkot, akkor az APEH-et rájuk szabadítom.

Érdekes azóta adnak blokkot mindenkinek.

Ezek a kis ge.cik megpróbálnak kibújni a kötelezettségeik alól.

2010. júl. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

magyarok se jobbak..

tudnék mesélni:s

2010. júl. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

amúgy ugyanaz ilyenkor a teendő mint ha nem kínaik lennének

[link]

2010. júl. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

csak azon gondolkodom, a fentiek nem bizonyíthatóak és az állam így tehetetlen nem?

mert a 4 óráról ő írja pl a jelenléti ívet, mintha 4 órát dolgoznék

és papíron ennek megfelelő a fizetésem is

és hogy nem enged telefonálni, meg szabira egy hivatalos szerv ez ellen is tehetetlen, nem?

2010. júl. 4. 09:51
 5/11 anonim ***** válasza:

van más alkalmazott is?

velük is így bánik?

mert ha többen jelentitek...

amúgy sztem is hagyd ott inkább:s

2010. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

írtam levelet a munkaügyi felügyelősének

remélem ér valamit

köszönet

2010. júl. 4. 10:03
 7/11 A kérdező kommentje:

persze minden alkalmazottal ilyenek, más boltokban is!

nem tudom, hogy mernének e szólni a többiek

mert akik ott szándékoznak dolgozni, azok szerintem inkább lapulnak

és nem tudom az államot egyáltalán érdekli e, hogy az alsóbb réteget hogyan zsákmányolják ki(mint engem)

mert pl télen nem egy ember megfagyott otthon, mert kikapcsolták a gázt.

és ebből is csak egy statisztika lett.

2010. júl. 4. 10:07
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
A magyar munkáltatók sem különbek.Ha egy dolgozó elmegy,van helyére 100. Az államot pedig nem érdekli az ilyesmi,csak a hatalom és a saját jólétük.
2010. júl. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

azért egy magyar munkáltatónál elég a heti 5 nap 8 órában a minimálbérért, és bejelent 8 órában, és elmehetsz szabira.

és ha 10 órában is dolgoztat, meg hétvégén, akkor olyan beosztással, hogy két nap munka, két nap szabad.

és valahogy elkéri az egészségügyi kis könyvet is (a rózsaszínt)hogy bepecsételje, hogy itt dolgoztál

nem?

2010. júl. 4. 10:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szalag mellett 5 napból rendszeresen hármat 12órázni kellett, és szó se volt ilyenről, hogy 2 nap munka, 2 nap szabad.. a hétvége volt szabad, de a szombat se mindig. Túlórapénzt fizettek a 8 óra fölött, meg a szombatért, viszont a túlórát kötelező volt csinálni, nem opciósan. Ott is hagytam egy idő után. Ez magyar cég volt, szerintem minden ilyen lepra helyen ez megy. Igaz, olyan nem volt, hogy ne fizettek volna ki mindig, pontosan a fizetésnapon. Na még csak az kellett volna, akkor az első hónap után dobbantottam volna.
2010. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!