Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Komolyan van olyan aki annak...

Komolyan van olyan aki annak örül hogy tud dolgozni valahol?

Figyelt kérdés

Többektől hallom ezt "mindegy, de legalább van munka"


Tényleg ennyi az életcél sokaknak?


Nem számít hogy kevés a pénz, nem élvezem, nem érek el semmi komolyabbat de legalább van hova bejárni?



2019. márc. 28. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Igen
2019. márc. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Van ilyen. Hogy ne menjünk messzire: a legendává vált munkaügyes Balázska is ilyen, csakúgy, mint az összes kollégája.

De ha a trollkodáson túl nézzük: sokan vannak úgy, hogy nem jó nekik a munkájuk és a munkahelyük, de legalább van. Vagy tényleg nincs jobb lehetőségük, vagy elég nekik annyi is, amennyit elértek. Nem mindenki vágyik nagy karrierre, akad olyan is, akinek elég, hogy van valami munkája, amiből megél, mellette pedig van szabadideje a családjára, hobbijára, maszek munkájára.

2019. márc. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, sokaknak bármilyen meló megfelel, és már annak is örülniük kell, ha BÁRHOVÁ felveszik őket.


Tudod a való élet nem olyan, mint amit itt a Gyakorin összekamuznak a trollok, hogy ők havi 5 millióért NASA agysebészek, távmunkában, napi 4 órában, 6 diplomával és 21 nyelvvizsgával.

2019. márc. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 éve örülök annak, hogy tudok valahol dolgozni. Ha tetszik a munka (szeretem csinálni), és a légkör is jó, akkor ma már mindegy, hogy nem érem el az országos átlagbért vele. :)


Ha milliárdos lennék, akkor is dolgoznék valahol, valamit, vagy saját vállalkozást indítanék.


Nem azért dolgozom, hogy legalább van hova bejárni, hanem azért, hogy az anyagiakat biztosítsam. Az emberek többsége nem szerelemből jár dolgozni, hanem munkabérért.


Életcél:

Szabadság alatt megismerni a világot, az országunkat, sok helyre eljutni.

Ha megadja magát az autónk, akkor tudjak venni másikat helyette.

Hobbimnak áldozni (anyagiakban is).

Gyerekem elindítani egy normális életúton (hát ehhez is kell némi pénz).


"nem érek el semmi komolyabbat"...

Nem vagyok törtető típus, pedig a többi adottságom megvan ahhoz, hogy "vezető" legyek. Csak éppen én nem vágyom rá, meghagyom másoknak.

Van családi házam, autóm, megyeszékhelyen 2 lakásom, kertem, garázsom. Megengedhetem magamnak a maszek orvost, hogy külföldön nyaraljak, nem fő a fejem, ha elromlik a hűtő, és venni kell másikat.

Milyen cél kellhet még? Egy szauna a házba? Nincs rá igényem.. :)

2019. márc. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember utál dolgozni, csak azért csinálja, mert nem adnak semmit ingyen, nem akar éhenhalni. Sokaknak viszont életcélja, hogy "törtessen", legtöbbször a nála szerencsétlenebb, rosszabb helyzetben lévőkön átázolva. Ezekből lesz a legtöbb igazgató, vezető.

És vannak olyanok is akik bár szeretik a munkájukat, jól is keresnek vele, bőven megélnek belőle, de nem céljuk az állandó "harácsolás", a folyamatos pénzhajhászás. Én őket nagyon tudom tisztelni.

2019. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pupusz ***** válasza:
61%
A "valahol, valamennyiért" még mindig sokkal előrébb van, mint a "sehol, semennyiért". Az egy következő, nagyobb lépés lenne, hogy valaki olyat dolgozzon, amit szeret, lehetőleg a saját malmára hajtsa a vizet és megvalósíthassa álmait, vágyait a bevételéből. Én még mindig sokkal jobban tisztelem az olyen embereket, akik örülnek, hogy "legalább van munka", mint azokat, akik otthon hereveréznek és közben nyomatják, hogy "ennyi alatt, meg annyi alatt" nem éri meg nekik dolgozni, miközben nem érnek egy törött fogpiszkálónyit sem, nemhogy 500e, 1m-t. Ráadásul soha senki sem fog bekopogtatni hozzájuk, hogy "-Megadom az 500-at, csak gyere, mozdulj ki!" Ennél sokkal tiszteletreméltóbb szerintem, ha valaki azokkal a lehetőségeivel él, amik adottak, mintha nem él velük, inkább azokra vár, amik nem adottak és valószínűleg nem is lesznek soha. Miközben munka van bőven, még ha nem is álommunka mind. Az már egy következő lépcsőfok, ahogy már írtam. Keveseknek adatik meg, hogy egyből az álommunkába csücsülhessenek bele.
2019. márc. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szewrintem te még otthon laksz, nincs saját háztartásod, családod.

Sajnos nem mindenkinek adatott meg, hogy 25-30 éves koráig tanuljon, jó e4setben annak is örülni kell ha egy szakmát tudmak a szülők a gyerek kezébe adni. Abból elég sokan vannak akiknek semmi szakmájuk nincs, az ilyen embereknek nagy gond a napi megélhetés. Akár van kedve dolgozni akár nincs Jönnek a sárga csekkek, és enni is kell mindennap. Azonkívül létezik az önmegvalósítás vágya is. Ez kinek kinek má-más, de ha tisztességgel végzi a munkáját akkor a nap végén elégedetten ulhet le pihenni a tévé elé, vagy kedve szerint töltheti a szabad idejét

2019. ápr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!