Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik szakma fizet jobban?...

Melyik szakma fizet jobban? Hegesztő vagy CNC gépbeállító? Melyik a jobb? Melyik a keresettebb?

Figyelt kérdés
Melyikkel lehet a legkönnyebben elhelyezkedni, de ami fontksabb: melyikkel lehet jobban keresni így 2019-ben?

2019. márc. 28. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Hegesztő
2019. márc. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 goaus ***** válasza:
CNC programozás. Jobban fizet, mivel kevesebben vannak rá, nehezebben tanulhato. Ész is kell hozzá. Hegesztés fokozottan káros egészségre, ép fogu, szemű vagy tüdejű embert 25-30 év munka után senki nem tud mutatni ezen a bolygón. De van aki 5 év után kronikus beteg már.
2019. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezdő hegesztő szerintem többet tud keresni mint kezdő CNC forgácsoló. Később, ha van lehetőséged továbblépni gépbeállítónak azután pedig technológusnak, akkor már többet kereshetsz mint egy mezei hegesztő. Mondjuk vannak azért nagyon speciális területei a hegesztésnek, mondhatni extrém körülmények között, pl. víz alatti vezetékek hegesztése, vagy magasban végzett, ahova kb csak alpintechnikával tudsz feljutni. Ezeket a munkákat nyilván jobban meg is fizetik, nem tudom Magyarországon mennyire jellemzőek az ilyen extrém munkák.


Elárulok egy titkot: szakközép/tanfolyam után a legtöbb cégnél nem Te leszel rögtön a technológus, és nem te fogsz rajz alapján programot írni, max belejavíthatsz ha valamiért szükséges.


Ha türelmes vagy, szeretsz tanulni, akkor CNC hosszabb távon jobban megérheti (6-8 év legalább), ha gyorsan akarsz lóvét akkor menj el hegesztőnek. Igen az is biztos, hogy egész nap szívni a hegesztéskor felszabaduló gázokat nem egy életbiztosítás..... Elvileg van olyan maszk (3-400e ft) ami 99%-ban kiszűri, nem tudom ehhez nem értek.

2019. ápr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!