Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minimálbér eltörlésének...

Minimálbér eltörlésének milyen következményei lennének itthon? Ha minden cég annyit fizethetne amennyit jónak lát?

Figyelt kérdés

Csak elvi kérdés csak filózom.

Minimálbér= a rögzített legkevesebb bér amit egy hónapra teljes munkaidő esetén ki kell fizetni.

Eltörlik, megszűnik.

Innentől fogva bármely cég annyit fizethet amennyit csak akar/amennyiért talál embert.


Ha egy cég egy hónapra 10.000-et fizet és van olyan tróger aki ezért vállalja akkor annyit fizet. Senki bele nem szólhat. Elvileg mert úgyse kapna ennyiért embert de nem is ez a lényeg hanem az nem lenne alsó határ, ha 5 ft egy hónapra akkor annyi.


Szerintetek mi lenne ha ezt bevezetnék? Lennének olyan cégek amik pár tízezerért vagy akár nulla forintért, egy tál ételért cserébe dolgoztatnának? És vajon találnának-e így embert munkaerőt ? Gondolva itt Kelet-Mo-ra ahol a „háziember„ fogalma időtlen idők óta létezik (napszámosok alkalmazása ház körül egy doboz cigiért meg egy tál ételért, nulla fizetéssel)


Mi lenne ebből vajon?


2019. márc. 29. 11:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
23%
Magyarországon szerintem rengeteg olyan lelkibeteg ember van aki önként és dalolva végezne el relative komplex feladatokat is napi egy tál krumplifőzelékért cserébe...
2019. márc. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Örülj neki
2019. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A minimálbér eltörlése az átlagember számára akár még pozitív hatással is járhat.

a minimálbér funkciója jelenleg is sokkal inkább az hogy az adóbevételeket fenntartsák. ugyanis aki találna minimálbérnél olcsóbban embert az meg tudnám oldani hogy kevesebbet kelljen neki fizetni minimálbér ide vagy oda.

2019. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Naná. Én is voltam olyna helyen rövid ideig ahol 6 órás pénzt kaptam a 78 órára tehát még a minbért se kaptam meg.


És volt embere mindig. Jöttek mentek de mindig lett új.

2019. márc. 29. 16:08
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem alap minden multinál, vagy bármilyen munkáltatónál, hogy ennyire súlyos bűncselekményeket követnek el...
2019. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"Szerintem nem alap minden multinál, vagy bármilyen munkáltatónál, hogy ennyire súlyos bűncselekményeket követnek el...


Hahahhahahahaaa! na olvasd el ezt:


"Az ellenőrzött vállalkozások 70 százaléka követett el valamilyen, foglalkoztatással összefüggő szabálytalanságot tavaly az első három negyedévben a Pénzügyminisztérium foglalkoztatásfelügyeleti főosztályának jelentése szerint. „



70% !!!!!!!!!!! vagyis a zömük!!

[link]

2019. márc. 29. 18:19
 17/21 anonim ***** válasza:
Az ellenőrzötteknek, de az összes foglalkoztató cég vajon hány %át ellenőrizték? Mert azért nem állunk olyan szarul.
2019. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

"Az ellenőrzötteknek, de az összes foglalkoztató cég vajon hány %át ellenőrizték? „


Tök8 mert reprezentativitásra törekedtek másképp értelme se lenne. 100%-ot nem ellenőriznek soha, de reprezentatív minta és ott vagyunk mintha 100%.ot ellenőriztek volna,.


Ja de... ha adott ágazatot ellenőriztek volna kizárólag (ld szekus cégek...) ott az arány 90% felett. Olyan szekus céget amely szabályos a földön nem találsz.

2019. márc. 29. 19:21
 19/21 anonim ***** válasza:
WC takarító nem 100 ezret vinne haza nettóban hanem 50 ezret. És lenne rá munkaerő az biztos..
2019. márc. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

"WC takarító nem 100 ezret vinne haza nettóban hanem 50 ezret. És lenne rá munkaerő az biztos..“


Azt te csak hiszed. Plaza (bP) éjszakás takarító napi 4 -6 óra (mozi) és nettó 160-190 kézbe.


bejelentve.

190 nettó. 6 óra nem 8.

Csak hát állandó éjszaka... lasszóval keresik az embert.

2019. márc. 29. 19:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!