Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyet megtehet a főnököm?

Ilyet megtehet a főnököm?

Figyelt kérdés

Közmunkásként dolgozom az önkormányzatnál most kezdtem 3 hete , az óvodában az egyik dajka betegállományban van több mint 2 hónapig és nekem meg van a dajkaképzőn így engem küldtek be a helyére. A probléma ott van hogy apósom szívbeteg kedden kéne a kórházba elvinni vizsgálatra, de a párom új munkahelyen kezd aznap, nekem pedig az óvodavezető azt mondta hogy nem dolgozok ott egy hónapja még így nem enged 1 nap szabira se plusz nincs senki aki helyettesítjen mert milyen már hogy a helyetesítőt is helyetesíteni keljen! Azt is hozzátette ha nem tetszik ez akkor mehetek ki sepregetni megint. Most mit csináljak? Mondhat ilyent? Az önkormányzaton azt mondták ha szabit akarok kérni akkor az óvoda vezetőjével kell beszélnem.

Tudom hogy csak egy utcaseprő vagyok de nekem is vannak a magánéletemben gondjaim. Plusz apósom 71 éves, egyedül nem tud elmenni. Szívkatéterezés előtt áll!



2019. márc. 31. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Simán megteheti, mert apósod neked nem rokonod.

Másrészt egy szívkatéterezés nem olyan nagy dolog, hogy valakinek kisérgetni kellene.

Harmadszor meg ez nem a te dolgod, hanem a párodé, ö beszéljen a munkahelyén a fönökével.

Negyedszer attól hogy apósod 71 éves, miért nem tud egyedül elmenni? Ha meg tényleg nem, akkor hívjon taxit!

2019. márc. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Betegséggel kellett volna takaroznod, de már túlatlatszo lenne.

Valami rokon nem ér rá?

2019. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Nemm ismered?

1. A főnöknek mindig igaza van.

2. Ha esetleg nincsen igaza, akkor az 1. pont érvényes...

2019. márc. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szecessziós Vájling ***** válasza:
68%

Egy közmunkásnak lehet, hogy szar a fizetése, de cserébe minimálisak az elvárások is. Ha nem mégy be dolgozni aznap akkor sem lesz belőle semmi, nem rettegnék tőle, hogy másnapra felvesznek egy újabb embert a helyedre. Te vagy az elérhető munkaerő, veled kell beérniük.

Mondjuk papeszt rendesen leszívhatta az élet, ha 71 évesen már nem tud magára vigyázni, riszpekt az öregnek.

2019. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Kifogtál egy bunkó óvodavezetőt sajnos. Emberséget elfelejtettek beleültetni.

Ha van dajkasulid, miért nem dajkaként dolgozol?

Egyébként hidd el, jobban jársz a kinti sepregetéssel, udvar takarítással, mint dajkaként helyettesíteni. A pénzed nem lesz több.

2019. márc. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Bunkó vagy első válaszoló.

Az apósa még a munka törvénykönyve alapján (294. § (1) b)) is hozzátartozója (rokona)

Másrészt: van aki olyan állapotban van, hogy kísérni kelljen a szívkatéterezésre.

Harmadszor: Lehet hogy neked elképzelhetetlen, de vannak olyanok akik nem utálják az apósukat/anyósukat és nem pattintják le őket azzal, hogy a férjük szüleinek problémája a férjük gondja.

Negyedszer: Nem feltétlen a kora miatt nem megy egyedül orvoshoz, hanem az állapota miatt. Taxi sincs mindenhol, hogy elvigye, de még ha el is viszi, nem lesz vele ott a taxis a kórházban.

Megérdemled, hogy szükséged legyen majd a gyereked házastársának segítségére hasonló szituban és az általad írtakat vágja a fejedhez.


Kérdező, sajnos megteheti a főnököd, mert a közfoglalkoztatási törvény alapján nem köteles elengedni szabira az első három hónapban, csak megteheti (2. § (7) a))

Ha normális a polgármesteretek, beszélj vele hétfőn, hogy engedélyezze a szabid keddre.

Sajnos a betegszabi tényleg túl átlátszó lenne, de ha olyan az orvosotok végső esetben megpróbálhatod hétfőtől kiíratni magad keresőképtelennek néhány napra.

2019. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Azzal igencsak jól járt, hogy téged közmunkásként beállított dajkának, ahelyett hogy normálisan felvenne egyet. Ezzel ő is tisztában van. Azaz, ha fenyeget is, hogy visszaküld sepregetni, aligha fogja megtenni, mert akkor a nyakába szakad a munkaerőkeresés. Vagyis pofátlanul blöfföl, mint a legtöbb magyar munkaadó. Velem egyszer kekeckedett a főnököm, belökte, hogy ha nem maradok ott túlórázni, akkor másnap már ne is menjek, mondtam, hogy rendben, nem jövök, és már szívta is vissza az egészet, mosolyogva engedett haza. Mielőtt hagyod magad megfélemlíteni, nem árt utánagondolni, melyikőtök ül valójában a ló tetején. Ne könyörögj neki, hanem mondd meg, hogy nem szórakozni mész, hanem édesapád beteg, ha a munka miatt a legfontosabb dolgokat nem tudod elintézni, akkor részedről ennyi volt, köszönöd. Meglátod, még jobbulást is kíván apukádnak.
2019. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
így van. én is inkább otthagynám...keressen mást akkor.
2019. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Az a baj, hogy egy közmunkással bármit megtehetnek és emberszámba sem veszik.


Ennyire nincs ember és mégsem vesz fel rendesbe, hanem csak aprópénzért csicskának.


Én hagynám a g.c.be az óvodavezetőt, nem egy emberséges jellem és tényleg jobban jársz, ha inkább megszabadulsz tőle.


Gondolom, az elődöd sem véletlenül került betegállományba.


Kell ez neked? Ha kell, akkor bízd rá egy rokonra az apóst, kísérje be ő.


Esetleg próbálj meg fizetés nélküli szabit kérni aznapra, hátha abba belemegy.


Egyébként gyanítom, azért ilyen kemény a vezető, mert nincs ember és így is nehéz megoldani az alap dolgokat.


Na, de hát nem is lehet csodálkozni....


Ha nem mész be, akkor kirúghatnak a közmunkából is, nem?!

2019. ápr. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Apósra más megoldást kell keresni. Nem tudni milyen a kapcsolat az óvodavezető és a munkaügyi központ között, de ha nem mész be tán a programból is kirakhatnak.
2019. ápr. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!