Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki hogy építkezik? (karrier...

Ki hogy építkezik? (karrier szempontjából)

Figyelt kérdés
Sziasztok ki hogy oldotta meg ha nem dolgozik, de állást keres, és ha más városba kéne utazni nyílván arra is pénz kell. Én most albiba is vagyok ráadásul és szocit kapok ami nem sok. tudom, tudom, valami alibi meló kéne ami legalább hozna egy kis pénzt, de félek hogy melette nem fogok tudni nézelődni. Van valakinek valami jó tapasztalata vagy ötlete?
2010. júl. 4. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem állást kerestem, hanem munkát. Ha te csak állást keresel, az beszűkíti a lehetőségeidet. A világ arrafelé halad, hogy egyre szűkebb réteg foglalkozását lehet a szó hagyományos értelmében állásnak tekinteni.

Egyébként elég profán a történet. Nem volt pénzem, és szükségem volt valamire, ami rövid távon bevételt hoz. profession.hu-t és hasonló oldalakat nézegettem hetekig, és küldözgettem el az önéletrajzom különböző helyekre, míg rá nem találtam egy olyan hirdetésre, amitől beugrott egy ötlet, hogy most ezzel szeretnék foglalkozni. Amikor az ötlet megvolt, már nem a hirdetésekre kerestem, hanem a témával foglalkozó cégek honlapjait néztem végig, és sorra felhívtam őket, hogy keresnek-e munkatársat. Fél óra alatt 3 ajánlatom volt.


A másik, amire vigyázz, akármilyen munkát vagy állást találsz. Az csak az első lépés. Nem hagyhatod abba a keresést, mert tőled függetlenül bármikor megszűnhet, és visszacsúszol a mostani vagy mégrosszabb helyzetbe. Valamilyen módon fel kell készülnöd rá.


Az én megoldásom, ami nem kell, hogy egyezzen a tiéddel. Találtam egy olyan áruházat, amelyik azt a pénz, amit más áruházak a fogyasztók reklámokkal való becsalogatására költenek, kifizeti azoknak a partnereinek, akik azt mondják, hogy mostantól ebben az áruházban vásárolnak, illetve azoknak, akik munkát fektetnek bele, hogy a partnerek listája bővüljön. Azaz azt a pénzt, amit amúgy is kiadnék, befektetem azzal, hogy itt vásárolok. Ez a befektetés adja hosszú távon a biztonságot nekem, és emellett végzek különböző munkákat, mint bárki más a rövid távú megélhetésért.


Remélem, tudtam segíteni.

2010. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálam is elég egyszerű volt a történet. 18 múltam, érettségi után állást kerestem. Jelentkeztem főiskolára is (ahova fel is vettek), de egy másik városban. Én is a jobmonitor, a jobpilot és a profession oldalakon böngésztem. Minden szóba jöhető pozíciót megpályáztam. Szerintem vagy 100 állásra biztosan jelentkeztem. Egyetlen egy cég jelzett vissza, jobban mondva egy fejvadász cég. Behívtak interjúra, ami végül nem sikerült túl jól, nem engem választottak, viszont ajánlottak egy másik állást, ahova szintén elmentem interjúzni. Ide végül fel is vettek. Nem kell nagy fizetésre gondolni és álommunkára, telefonos értékesítőnek vettek fel. Nem kerestem halálra magam, de a nettó 120ezres havi bér nekem akkor óriásinak tűnt. Pláne úgy, hogy az érettségin kívül semmit nem tudtam felmutatni. Közben elkezdődött a főiskola is, a kettőt együtt vittem tovább. Amikor lediplomáztam újból váltottam, immár egy lényegesen magasabb pozícióba egy teljesen más profilú céghez kerültem. Közben férjhez mentem, babám született és belevágtam egy saját cégbe. Ez most már annyira jól megy, hogy otthagytam tavaly a főállásomat. Gyakorlatilag 10 év alatt sikerült megháromszoroznom a nettó fizetésemet, bár eszméletlen mennyiségű időmet és energiámat emésztette fel. Szerintem megérte.


Szerintem eleve oda kéne költöznöd, ahol élni, dolgozni szeretnél. Mivel a lakás nem a sajátod, hanem bérled így nem köt semmi abba a városba. Mást nem tudsz tenni mint, hogy az önéletrajzod minden állásra elküldöd, ami szóba jöhet.

2010. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kapcsolati tőke. Profession.hu-ra hiába küldesz önéletrajzot, mindenki magasról fogja leszari. Az állások 80%-a sehol nincs meghirdetve. A legkönnyebben kapcsolatokon keresztül lehet állást találni.
2010. júl. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket. Jól hangzott nagyon az első is és a második hozzászólás, bár elég bonyolultnak tűnik nekem ez elsőre amit az első ember írt. A második hozzásóló, hát hallod, az a nettó százhúsz nemtom hány évvel ezelőtt igencsak tiszteletreméltó dolog lehetett. Tisztába vagyok vele, hogy menni kell, ha másnem másik megyébe, mert én amúgy szabolcsba vagyok, most nyíregyen, de itt semmi átmeneti nincs, vagy nem igazán akarnám azokat megpróbálni van olyan is. Amúgy én is fősulim végéig nyaranta melóztam, tizenkettőbe volt úgy hogy végig éjszakába és akkor egyszer volt nettó százhatvanhetem. De viszont ugye nyaram semmi sem. suli után egy évet tanítottam, utána meg elpocsékoltam egy pénzügyi tanácsadó cégnél nem kis összeget és időt. A proffesionalon azt vettem észre, hogy ott hiába jelöltem be hogy pestet ne, azokat küldi csak. A topjob sem egy hűdejó hely, az afsz.hu-n meg van egy kettő, de azok meg alig fizetnek, és lekötnének délelőttre nyolc órámat, jó tudom ha kell a pénz akkor mit nyivákolok, csak ilyen bruttó kilencvenért szal értitek, ha utána meg elküldenek, bár dolgozok becsületesen amúgy ha arról van szó, attól félek, hogy utána a szocit nem kapom egy évig, az albikat meg fizetni kell. Ezért is tartottam elmenni még messzebb itthonról, mert sok haverom hazakullogott minusszal, mondjuk nekik nem ilyen végzettség volt mint nekem. mindenesetre keresgélek, nem szeretek itthol ülni már nagyon unom ezt az egészet, esküszöm inkább lennék már egy jól fizető gyárba munkás mint egy diplomás munkakereső senki. :( Mert sajnos megkapom anyutól is meg mástól is aki ha hasonló cipőben járna ugyanúgy sírna. Köszi még egyszer.
2010. júl. 5. 10:05
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagykátán nyílik a Tesco, egész gárdát felvesznek a "felsővezetőtől" a kocsitologatóig..


Workanian nezz néha körbe.


Per pill én úgy oldom meg a járkálást, hogy a kocsim ki van vonatva, nincs rajta biztosítás se, és etanolba keverem a 20 éves futőolajat aztán megy a benzinmotorba..


De ezzel is csak város peremig járok, onnan meg lógok ingyen.

2010. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nah olvasom a kommentjeidet kérdező, és amint látom még nem kerültél olyan szituba, hogy üres a hütőd is, meg a zsebed is és a határba jársz kukoricát lopni, hogy legyen mit főzni vacsorára..


Amíg ez nem következik be, addig válogass csak nyugodtan..

2010. júl. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát kedves hozzászóló inkább megdöglenék amúgy ezt meg nekem hidd el minthogy lopjak. Meg amúgy tudom magam elég keményen is meghúzni ezért bírom így még. De már nem annyira de amúgy sem ezt kérdeztem.
2010. júl. 6. 16:38
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy tök üres a hűtő, tegnap reggelig pl egy sürített paradicsomos konzerv volt benne egy hétig. szóval hagyjuk ezt.
2010. júl. 6. 16:40
 9/12 anonim ***** válasza:
:( mi is szegények vagyunk , hitelvan mind két házunkon és havi 100-ezret fizetünk a ketőre. Most azon vagyok hogy a milliárdos nagynénémtöl kérek pénzt hogy tulajdoni részt vegyek egy cégnél.De félek hogy nem fog adni ugy kb 100 millió kellene. A nagynéném évente keres tisztán 200 milliót ami meg marad neki de sajnos csak 1000 eurot szokot adni. Hát még az is hogy nekem csak 20 évesen lesz meg a érettségi még két év hogy rohadna meg. Egyébként ha nincs kajád a hajléktalan szálon emédidőben adnak ebédet melleg finom kaját és igyen szóval nagyon ajálom és ez komoly. Nyáron lesz egy gyárral szerződésem szlovákiában remélem hogy agyon keresem magam mert akkor sürgösen veszek tulajdoni részt egy cégnél.
2010. júl. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
te vagy a millióból az egy. Nyílván ha netezek nem annyira rossz a helyzet, ezelőtt én segítettem öcséméknek, most ennyiből ők, hogy közös a kaja, amíg tok én veszek utána ők.
2010. júl. 6. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!