Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az évi 8%-os béremelés annyira...

Az évi 8%-os béremelés annyira karcsú lenne hogy egyből vissza kell dobnia a szakszervnek?

Figyelt kérdés

Nagy hazai közlekedési cég ahol folynak az idei bértárgyalások, a cég 8%-os éves emeléssel állt elő, a szakszerv ezt azonnal visszadobta azzal a szöveggel hogy idézem „ a munkáltató nem érzi át kellően a munkaerőpiaci helyzetet“ vagyis lefordítva a szakszerv szerint ez a 8% karcsú.



Manapság tényleg ennyire elszállt minden hogy 8% az karcsú éves szinten? Én az elmúlt években összesen nem kaptam 8%-ot, még a felét se, nemhogy évente.


2019. ápr. 3. 13:16
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
37%
8% az nincs elszalva miminum 20at kene emelni
2019. ápr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
57%

"Manapság tényleg ennyire elszállt minden hogy 8% az karcsú éves szinten? Én az elmúlt években összesen nem kaptam 8%-ot, még a felét se, nemhogy évente."


Ez egyéni probléma, viszont próbáljál már meg napi 15 ezer forint alatt kőműves segédet találni. Rohadt nagy a munkaerőhiány, szinte minden szektorban.

2019. ápr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

" viszont próbáljál már meg napi 15 ezer forint alatt kőműves segédet találni."


Mondok más példát. Fővárosi nagy céghez közbeszerzési asszisztens angollal diplomával pénzügyi jártassággal referenciával stb stb bruttó 200 alatti fizetésért szerinted találni?

elárulom: 50 feletti a beérkezett pályázatok száma.

Segédmunkás napi 15-ért nincs, nyelvet beszélő diplomás ember referenciával meg bruttó 200 alatti bérért bőven.

2019. ápr. 3. 13:25
 4/36 anonim ***** válasza:
26%

Angolul már az utolsó menekült is makog valamennyire, a diplomát pedig nem egyszerű megszerezni, viszont nem is ér sokat ha büfészakon végzel.


Kereslet kínálat határozza meg a piacot.

2019. ápr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
21%
Igazad van mi is szenior java fejlesztőt kerestunk 120 bruttoert 55 3 84 685 jelentkező volt
2019. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

"Angolul már az utolsó menekült is makog valamennyire"



Érdekes módon mégis több 10.000 diploma ragadt be nem adják ki mert már végzett diplomázott emberek 1 db középfokú nyelvvizsgát se tudnak felmutatni.... (ld diplomamentő program)


Másik: tudod a végzős középiskolások hány százalékának van meg a közép angol nyelvviszgája? EMMI sztatisztika... 12 % alatt.


10ből 1 diáknak.

És ugye ált isk felső tagozat óta tanulják az angol 4 év + középisk 4 év = 8 éve és mégis a 90%-nak nincs még közép tudása se...

2019. ápr. 3. 13:35
 7/36 anonim ***** válasza:
27%
A diplomas atlag szerintem olyan 50-60 bruttó az orszagban a segmunkas olyan 500-600 netto a szakmunkas pedig 4-5 milla
2019. ápr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
86%

Ha valami garantálná, hogy minden évben tutira 8%-al fog emelkedni a fizetés, akkor ez talán elég is lett volna... úgy 10 évvel ezelőtt.


Amikor a fizetések elmaradtak még a régiós átlagtól is, és nincs szögesdrót az osztrák határon, akkor nincs mese, zsebbe kell nyúlnia a munkaadónak, ha szeretné, hogy dolgozzon nála valaki. Van ott pénz, emiatt ne aggódj.

2019. ápr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
54%

"És ugye ált isk felső tagozat óta tanulják az angol 4 év + középisk 4 év = 8 éve és mégis a 90%-nak nincs még közép tudása se..."


Hetedikes koromig gyümölcsöket rajzoltunk a táblára németórán, ha küldtek felmérőt azt a tanárnő kitöltötte helyettünk. Ez egy vidéki suli volt. Aztán nyolcadikban átmentem egy városi iskolába aztán néztek rám, hogy én honnét jöttem. Viszont fősulin 2 darab nyelvvizsga kellett a diplomámhoz, úgy, hogy az első 2 szemeszterben egyáltalán nem volt nyelvórák. Aztán önerőből megcsináltam, egy felsőfok németet illetve egy felsőfok angolt. Szóval ennyit a magyar oktatási rendszerről.

2019. ápr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

„zsebbe kell nyúlnia a munkaadónak, ha szeretné, hogy dolgozzon nála valaki. „



Én vagyok az élő ellenpélda. Az én munkahelyem nem nyúl a zsebébe semmit se emel és mégis van embere.

És nem épp segédmunkások dolgoznak itt, és nem is épp egy zsákfaluban van a hely hanem Bp.

Itt akkor hogy érvényesül a bölcsesség? Mert akkor a logika alapján ennek a cégnek már kb csődbe kellett volna mennie az évek óta nem emelt bérrel de nem ment és köszöni megvan.

Nem mennek el az emberei ill mennek de jönnek újak.

2019. ápr. 3. 13:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!