Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy céget meglehet ilyen...

Egy céget meglehet ilyen módon "zsarolni" béremelés kapcsán?

Figyelt kérdés

Multicégnél dolgozok mérnökként.


A munka, amit csinálok úgy néz ki, hogy én kint töltöttem fél évet külföldön kiküldetésben és ott kint kellett megtanulnom.

Aki kint csinálta, az már felmondott, így csak én ismerem a folyamatokat, amik meglehetősen bonyolultak.



A problémám az,hogy kevés a fizetésem.Nettó 270 ezer jelenleg, én viszont, mivel már nem vagyok kezdő, nettó 330 ezerre szeretném emeltetni.

Ez a cég viszont nagyon sóher, évente 20 ezer forinttal emeli a fizetéseket.



Ha bejelenteném,hogy kaptam jobb ajánlatot, ahol a kívánt bérigényt megadnák, akkor mit lépne a cég?

A feladatot, amit csinálok, nem tudná akárki átvenni, tehát valamilyen szinten nélkülözhetetlen vagyok.



Ez az eset, műszaki karrier klasszikus esete.Vagyis, frissdiplomás pályakezdőként bekerülsz egy nemzetközi céghez nem túl magas bérrel, ugyanis kezdőként nem vagy alkupozícióban.

Aztán a béred meg nem emelkedik azonos arányban a tapasztalat szerzéssel, tudásod bővülésével.


2019. márc. 10. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Ez röhejesen alacsony bér, ha nem emelik azonnal a duplájára, akkor hagyd ott őket.
2019. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Fenyegetőzni ilyennel nagyon gáz. Ülj le normálisan bértágyalni, mondd el az érveidet meg hogy mennyi fizetést tartanál megfelelőnek, ha nemet mondanak, kezdj munkát keresni és aztán ha jönnek az interjúk, add be a felmondásod. Olyan embert nem lehet komolyan venni, aki csak fenyegetőzik.
2019. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

10 év alatt egy embertől tudok a cégünknél aki fel akart állni és megadták neki amit kért, hogy maradjon.

A többit elengedték még akkor is amikor a hiánya veszélyeztette a folyamatos termelést. A vezetésnek az volt a hozzáállása, hogy majd megoldjuk valahogy, előre minek stresszelni.

2019. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mennyire gond neked, ha elküldenek. Az öcsém meglépte ezt, de ő akkor már 3 éve volt a cégnél, és akkor kapta meg a második diplomáját. Ő megkapta az emelést, kb. 25%-ot. Azóta már eltelt jópár év, még mindig ott dolgozik, csak magasabb pozícióban és már kétszer kapott emelést.
2019. márc. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Úgy ne jelentsd be, hogy nem kaptál egy jobb ajánlatot. Tudom, hogy a munkakeresés időigényes, állásinterjúra járni, sőt, ott szerepel, hogy hol is dolgozol, biztos eszedbe jutna, hogy már biztos felhívták a főnöködet, már tudják, stb. stb.


Inkább beszélj velük, ha még nem tetted, hogy mire gondolsz, mert állást keresel. Vagyis ne azt mond, hogy xy-tól kaptál ajánlatot, hanem állást keresel a szabadidődben.

2019. márc. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg, ha tényleg van másik ajánlatod
2019. márc. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Estádio de Felchút ***** válasza:

Jó helyzetben vagy, de vigyázz, mert ebből alapvetően 2 módon jöhetsz ki.

1. nagyon jól, vastag fizuemeléssel

2. hatalmasat esel a pofádra, aztán leshetsz

Fenyegetőzni, blöffölni TILOS!

Tárgyalni kell, az érdemeiddel alátámasztani, hogy miért is érsz te több pénzt. Mivel nyilvánvalóan nullák a tárgyalási és soft skilljeid, javaslom, keress meg egy eehhez értő szakembert, aki felkészít.

Ja, és NE említsd meg, hogy állást keresel! Kontraproduktív ötlet...

2019. márc. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nélkülözhetetlen ember nem létezik


Ezt már most jobb ha megtanulod!

2019. márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen mindegy mennyire vagy jó munkaerő, mennyit fejlődtél, milyen tapasztalattal rendelkezel és mennyire számítasz "nélkülözhetetlennek", a cégek 99%-a elenged gond nélkül és nem tárgyal, nem ad emelést ilyen esetben. Itt tartunk ma Magyarország, hogy a kiváló munkaerőt is simán szélnek eresztik, aztán majd szívják a fogukat, ha nem találnak senkit helyettük, csak sokkal drágábban és sokkal rosszabb embereket.
2019. márc. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Örülj a nettó 270-ednek fiú, az ország 90 %-a 100 000 ft alatt keres.
2019. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!