Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fel szeretnék mondani, hogyan...

Fel szeretnék mondani, hogyan tegyem? Többi lent.

Figyelt kérdés

Egy tanfolyam 100%át állta a munkáltató, ezért határozott időre (1év) írtunk alá szerződést. Most azonban 7hónap után szeretnék a lehető leggyorsabban felmondani.

Ha kifizetem a tanfolyam díját időarányosan akkor mehetek? Mik a lehetőségeim? Közös megeggyezéssel szeretnék, lehetőleg felmondási idő nélkül.



2019. ápr. 6. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy itt működne az arányos rész. Kifizeted, eljössz. Vagy beveszed a leszaromtablettát és kihúzod ami hátra van.
2019. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Új munkahely van a dologban. Ráadásul olyan hogy gyerekkorom óta szívesen csináltam volna mindig is, ha sikerül jövőhéten akkor mindenképp a leggyorsabban, felmondási idő nélkül szeretnék eljönni. Bármit IS kifizetek csak jöhessek🤣 ezért is erdekel milyen lehetősegek adottak ilyenkor. :)
2019. ápr. 6. 19:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tévedek, de nem úgy van, hogyha ők rúgnak ki, akkor nem kell kifizetned a tanfolyam díját, csak akkor ha magadtól akarsz elmenni. (Ez pl a LOT-nál (légiutaskísérőknél) van így. Lehet, hogy nálad is?
2019. ápr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én mondok fel, és gondolom a fentmaradó 5hónap miatt az aláírt 1év nem teljesül, így ki kell fizessem. De ez csak egy elképzelés amit írtam, tanácsok jöhetnek mit tegyek, de ha sikerül az új hely mindenképp azonnal szeretnék közös megegyezéssel felmondani
2019. ápr. 6. 20:32
 5/10 anonim ***** válasza:

" azonnal szeretnék közös megegyezéssel felmondani"


Ilyen munkaviszony megszüntetési mód nincs.


Vagy felmondás van, vagy azonnali hatályú felmondás van, vagy közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés. A dolgoknak nagyon más vonzata van. :)


Ráadásul határozott időre szóló szerződésed van, ami még inkább komplikálja a szabadulásodat.


- Azonnali hatállyal nem mondhatsz fel, ott az kell, hogy a másik fél a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegje, vagy egyébként olyan magatartást tanúsítson, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


- A határozott idejű munkaviszonyod felmondását köteles vagy megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számodra a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi vagy körülményeidre tekintettel aránytalan sérelemmel jár. Az nem megfelelő indok, hogy találtál másik munkahelyet!

A felmondási idő 30 nap, de legfeljebb a határozott idő lejártáig tart.

A munkavállaló, ha a határozott tartamú munkaviszonyát szünteti meg jogellenesen, a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget köteles megfizetni a munkáltatónak.


A munkáltató követelheti pluszban a bizonyítható kárának megtérítését is. Ezek együttesen nem haladhatják meg a munkavállaló tizenkét havi távolléti díjának megfelelő összeget.


Nos ezen felül jöhet még a tanfolyam díjának megtérítési kötelezettsége, ha a támogatás folyósítását feltételhez kötötte a cég, vagyis tanulmányi szerződést is kötöttetek.

A munkaszerződési oldalt, valamint a tanulmányi szerződési oldalt ne együtt kezeld!


- Közös megegyezés esetén az van, amiben írásban közösen megegyeztek. Ez bármi lehet...

2019. ápr. 7. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

" írtunk alá szerződést."


Akkor a szerződés elvileg tartalmazza, hogy mi a teendő a felmondásod esetén.


"Közös megeggyezéssel szeretnék, lehetőleg felmondási idő nélkül."


Közös megegyezéssel bármit lehet, akár ezt is, csakhogy ha a munkáltatónak nem érdeke a közös megegyezés (akár akkor sem, ha kifizeted a tanfolyam árát), akkor marad a te felmondásod, amihez ugye lásd szerződés...

Én olyanokat tudok elkézelni minimumnak, hogy a tanfolyam teljes árát kifizeted plusz a hátralévő időre a béred X százalékát pluszban, illetve 30 nap felmondási idő.

2019. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezért kérdeztem mert néztem de én konkrétumot nem látok hogy felmondás esetén mi a teendő, de csatolok egy képet a szerződés ezen részéről, hátha ti jobban kiveszitek a dolgokat.

Eddigieket pedig köszönöm!


[link]

2019. ápr. 7. 16:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez nem egy határozott időre kötött munkaszerződés, hanem egy tanulmányi szerződés, amelyben a munkáltató vállalja, hogy 100 %-ban fizeti a tandíjadat, cserébe Te utána még 12 hónapig a munkavállalója leszel.

Ami a szerződésben nem szerepel, azt az MT (Ptk.) tartalmazza:


A tanulmányi szerződésben a munkáltató vállalja, hogy a tanulmányok alatt támogatást nyújt, a munkavállaló pedig arra kötelezi magát, hogy a megállapodás szerinti tanulmányokat folytatja és a képzettség megszerzése után a támogatás mértékével arányos időn - de legfeljebb öt éven - keresztül munkaviszonyát felmondással nem szünteti meg.


(2) Nem köthető tanulmányi szerződés


a) munkaviszonyra vonatkozó szabály alapján járó kedvezmények biztosítására, továbbá, ha


b) a tanulmányok elvégzésére a munkáltató kötelezte a munkavállalót.


(3) A tanulmányi szerződést írásba kell foglalni.


(4) A munkáltató személyében bekövetkező változás esetén a tanulmányi szerződésből származó jogok és kötelezettségek az átvevő munkáltatóra átszállnak.


(5) A munkavállaló mentesül a tanulmányi szerződésből folyó kötelezettsége alól, ha a munkáltató lényeges szerződésszegést követ el.


(6) A munkáltató elállhat a tanulmányi szerződéstől és a nyújtott támogatást visszakövetelheti, ha a munkavállaló a tanulmányi szerződésben foglaltakat megszegi. Szerződésszegésnek minősül az is, ha a munkaviszony megszüntetésének indoka a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartása. A visszatérítési kötelezettség arányos, ha a munkavállaló a szerződésben kikötött tartamnak csak egy részét nem tölti le.


(7) A tanulmányi szerződést a fél azonnali hatállyal felmondhatja, ha körülményeiben olyan lényeges változás következett be, amely a kötelezettség teljesítését lehetetlenné tenné, vagy az aránytalan sérelemmel járna. A munkavállaló felmondása esetén a munkáltató a nyújtott támogatást visszakövetelheti. A munkáltató a támogatást arányosan követelheti vissza, ha a munkavállaló a szerződésben kikötött tartamnak csak egy részét töltötte le. A munkáltató felmondása esetén a támogatás nem követelhető vissza.


(8) Kötbér kikötése esetén a Ptk. 6:186-189. §-a irányadó.



Munkaszerződésed milyen jellegű? Határozott, vagy határozatlan idejű?

2019. ápr. 8. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Határozott, mindig 1évre hosszabbítják. Ha visszafizetem a tanulmány összegét felmondhatok szerinted?
2019. ápr. 8. 19:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Felmondani bármikor felmondhatsz, nem csak akkor, ha visszafizetsz valamit. Az más dolog, hogy van-e Rád nézve következménye.


Az 5. válasznál találod a különböző szituk felmondási eseteit, hátrányait, előnyeit.


Az számomra igen csak furcsa, hogy 1 éves határozott időre szóló szerződésed van úgy, hogy közben a tanulmányi szerződésedben 12 hónapot kiköt még, amit ott kell eltöltened. A kettő együtt kicsit ellentmondásos nekem, ugyanis a határozott idejű szerződés a megszabott határidőben lejár, slussz-passz. Magyarul automatikusan megszűnik a jogviszonyod. Miként lenne ebből + 12 hónap eltöltése a cégnél?

Azért furcsa...:)

2019. ápr. 9. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!