Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez mire jó a munkáltatónak?

Ez mire jó a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy állásra (diák vagyok), de nem iskolaszövetkezeten keresztül, hanem rendes munkaszerződésben foglalkoztatnának, mint gyakornok. A bérezés a garantált bérminimum lenne. Nemrég viszont észrevettem, hogy ugyanez a cég az egyik diákszövetkezeten is meghirdetett egy munkát, nem gyakornokit hanem sima irodai diákmunkát. Na most ez szerintem rohadtul nem fair dolog, hogy az egyszerübb munkát jobban megfizetik, mivel ugye nekem lejön egy csomó adó, ott meg csak az szja. Így ugyanannyi munkával havi szinten többet keresne a diákmunkás, mint én, akinek nemcsak akákat kellene tologatni, hanem ugye szakirányú tevékenységek is a munkakörbe tartoznak.
2019. ápr. 6. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Honnan tudod hogy a diák munkásnak ugyanannyit fizetnek?
2019. ápr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert a diákszövetkezeteknél meg van adva az órabér.
2019. ápr. 6. 22:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem az iskolaszövetkezeten keresztül jelentkezel te is, ha diák vagy?
2019. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért mert olyan munka nemigen van (vagy csak ritkán) diákszövetkezetnél, ahol a szakmai gyakorlatomat is le tudják igazolni. Egy sima adminisztartív diákmunkát nem fogadna el az egyetem, mint szakmai gyakorlat. Emiatt jelentkeztem gyakornoknak, csak ugye ilyen munka nem volt épp a diákszövetkezetnél, ha lett volna nyilván ott jelentkezek.
2019. ápr. 6. 22:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az élet nem az igazságról szól, jobb, ha már időben hozzaszoksz.
2019. ápr. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

... viszont a diákszövetkezeten keresztül dolgozót nem illet meg annyi más ellátás, stb. amire Neked bármikor szükséged lehet...

Ha járulékot is vonnak a béredből, akkor azok után ellátások is járnak, ha éppen olyan helyzetbe kerülsz. Nekik viszont nem.

2019. ápr. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Te kapsz 20 nap szabit egy évben (vagy időarányosan ha kevesebbet leszel ott), a diákszövetséges meg ha nem tud bemenni, el kell jönnie hamarabb a suli miatt vagy beteg lesz simán nem kap fizut és kész.
2019. ápr. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyakornoki pozíció erősebb. Ne az anyagi oldalt nézd, hanem hogy fix helyed van, és ha ügyesen vagy, suli végeztével itt dolgozhatsz "rendesen" is hosszútávon.


Amúgy a diákbérrel mindig ez volt. Amikor 5 éve a Tescoban dolgoztam állandó éjszakásban,kaptam 90 ezret, a diák meg 110-120at hazavitt

2019. ápr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!