Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem kapok álláskeresesi...

Nem kapok álláskeresesi jaradekot kulfoldrol hazaterve?

Figyelt kérdés

Majdnem 2 evig dolgoztam UK-ban, itthonrol megigenyeltem a munkanelkuli segelyt, ami ugye 1 ev igazolt munkavegzes utan jar. Megerkezett a PDU1-es nyomtatvany, de kiderult, hogy csak 175 napra kaptam igazolast. A nő mondta hogy valoszinuleg a skociai munkahelyemen mashogyan voltam bejelentve es ezert nincs igazolas arra az idoszakomra (2016 nov-2018 aprilisaig 0 nap). Nagyon duhos voltam, mikor megtudtam.

Lehet meg barmit tenni ? Vagy ez mar veszett ügy, hogy meglegyen az 1 ev?



#Anglia #UK #PDU1
2019. ápr. 12. 14:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kaphatnek normalis, kulturalt valaszokat esetleg?

Koszonom.

2019. ápr. 14. 08:01
 12/15 anonim ***** válasza:

Akkor jár az álláskeresési járadék, ha az elmúlt 3 évben volt legalább 360 jogosító napod (általában munkaviszony)

Ha te majdnem 2 évig kint dolgoztál UK-ban, akkor az ottani munkáltatóddal kell tisztáznod, hogy milyen jogviszonyban voltál ott bejelentve, hogy a skóciai munkahelyeden töltött idő nem jogosít álláskerésire.

Itthon nem tudsz semmit se tenni, Uk-ban kell intézkedned.

2019. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

nem értek egyet a válaszok kulturálatlanságával (a tartalmukban van valami, de nyilván nincs teljesen igazuk), de savanyú a szőlő?

szóval aki nem talált munkát a briteknél vagy x okból nem akar többé ott élni, és annyit tud felmutatni, hogy Magyarországon munkanélküli segélyre megy, azt irigyelni kellene? azért ez nem semmi....

2019. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Masok szerint?
2019. máj. 2. 23:22
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
figyelj, úgyse kapsz több választ, úgy tűnik valóban mindenkinek savanyú a szőlő, ahogy említetted. mindenki téged irigyel, milyen jó neked. elégedj meg ennyivel.
2019. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!