Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek mi a véleménye?

Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

5 éve dolgozó fiatal lány vagyok. Szüleimmel élek. Havi 30.000,- Ft-ot kell leadnom a közös kasszába mivel hogy ne "ők tartsanak el" illetve ennyi a rezsi egy főre a családi házban és ha albérletbe mennék külön míg így is több lenne..


Értem ezt a felfogást azonban mégsem értek egyet ezzel tekintve hogy szeretnék előrébb jutni kocsi,lakás stb.( ezért sem költöztem el otthonról) és az havi 30 lenne amit szépen félre tudnék tenni pluszba a havi spórolt pénzemhez. (a szüleim az átalagnál azért jobb anyagi helyzetben vannak).


Ki hogy döntene erről?



2019. ápr. 12. 15:35
 1/8 A kérdező kommentje:
* kiegészíteném azzal, hogy az ételt magamnak vásárolom, magamnak főzök, telefonszámlát+ csekkeimet szintén én fizetem és 3-4 napot alszok otthon egy héten.
2019. ápr. 12. 15:45
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Anno 1800 ft-ot kerestem, ebből 600-at kellett leadnom. Kaptam cserébe mosást, hétvégeken ebédet, viszont akkor és oda mentem, ahová akartam. Ha nem tetszik, keress mást.
2019. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Jobban fizeto allastckeresnek
2019. ápr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
87%
Én ahogy munkába álltam (de még nem költöztem el), azonnal felajánlottam, hogy fizetem a rámeső rezsit, de nem fogadták el.
2019. ápr. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Szülőként nem kérnék pénzt, max pár alap dolgot megkövetelnék (tartsd rendben magadat és a közös életteret, utóbbit te is követeld meg mindenkitől, ne zörögj pihenőidőben, ilyenek). De ez én vagyok, ettől még semmi nem kötelező senkire nézve.
2019. ápr. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
87%
Én is otthon lakom, szerintem ez teljesen természetes, hogy annyit bele adsz. Nekem soha nem jutott eszembe, hogy ezt "kell". Én nem érezném magam jól, ha nem adnák bele, még akkor sem ha szüleim jobb móduak lennének. Valahogy kihasználásának érezném.
2019. ápr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Én a helyedben keresnék jobban fizető állást, vagy csinálnék egy listát a kiadásaimról. Olyan fizetésből amiből 30e-et ha hazaadsz, nem tudsz továbbiakban félre rakni, vagy keveset keresel, vagy olyan dolgokra megy el a pénzed amiből visszafoghatsz.
2019. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

A szüleid nagyon rendesek veled. Igyekeznek az életre nevelni. Ez felelősséggel jár, amit a leírásod alapján még nem tanultál meg.

Nem abból lesz a rendes ember, aki ingyen élhet a szülei nyakán évekig, amikor már rég munka képes. Azokból drogos, vagy alkesz senkiházi lesz.

2019. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!