Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvárható az inflációkövető...

Elvárható az inflációkövető béremelés a munkáltatótól? Ha több nem is, de az a pár % legalább?

Figyelt kérdés
Ha olyan helyen vagyok ahol 2012 óta nem emeltek semmit, elvárhatom hogy ha többet nem is de legalább inflációkövető emelést adjanak? Azt a kemény 2,8 %-ot? (még azt se adják persze)
2019. ápr. 13. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem várhatod el, ha nincs róla írásos megállapodás.
2019. ápr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Elvárni sok mindent lehet. A munkaadó meg olyan fizetést ad, amilyen mellett még pont talál munkavállalót, egy fillérrel sem többet. Mint a példa is mutatja, nem szükséges még a hivatalos inflációs adatot sem követni a béreknek, hiszen te is ott vagy 2012 óta egy fillér emelés nélkül. A te esetedben tehát az ő részéről pénzkidobás lett volna emelni, mert anélkül is elvégzed a munkát.
2019. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hogy jön ide az írásos megállapodás? Majd lesz megállapodás ha lesz emelés. Addig MIRŐL Állapodjak meg írásban? Mit írjak alá?
2019. ápr. 13. 18:48
 4/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
Balázséknál semmiképp, sőt az infláció háromszorosával történő csökkentés a kötelező. Minden, ami ettől jobb, az már emelésnek tekinthető.
2019. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"A te esetedben tehát az ő részéről pénzkidobás lett volna emelni, mert anélkül is elvégzed a munkát."


Az lehet csak míg 2 éve 40 fős volt a cég most tizenegy-kettő. Az összes többi elhúzott. 30 ember elhúzott a 40ből.


Szóval az hogy ÉN elvégzem az nem jelent semmit mert fogynak fogynak aztán addig fogynak míg végül bezárhat ez a trágyadomb és az se menti meg hogy utolsóként esetleg én itt maradok.

2019. ápr. 13. 18:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Értem, Balázska. Ám a helyzet az, hogy a cég egyelőre 10-12 fővel is működik, nem húzta le a rolót. Bár tegnap mintha azt mondtad volna, a főnök már tíz éve be akarta zárni az egészet. Mindegy is, amennyit kamuzol, nem csoda, hogy magad sem tudod, mikor mit mesélsz.

Szóval: a cég működik. Vagy azért, mert ez a 10-12 fő is elég hozzá, csak korábban fel volt duzzasztva a létszám, vagy azért, mert a pár maradék hülye hagyja, hogy fejenként 2-3 ember munkáját végeztessék velük egy fizetésért. Látod, te sem léptél le, pedig gyanítom, a létszám fogyása nem tegnap kezdődött.

Ha majd nagy lesz a baj és annyira lecsökken a létszám, hogy már tényleg nem fog működni a cég, csak eszébe jut a tulajdonosnak vagy az ügyvezetőnek, hogy talán meg kellene fizetni az embereket. Ha meg nem, lehúzzák a rolót, te pedig mehetsz "a közmunkába a semmibe". Vagy inkább felkötöd magadat, ahogy írni szoktad.

2019. ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Látod, te sem léptél le, pedig gyanítom, a létszám fogyása nem tegnap kezdődött."



nem. A létszám 2017. nyarán esett le 40ről 11-12-re amikor is 2 hónapig (!!!!) egy fillért bért nem fizettek.

A zöme akkor felállt elhúzott, vannak akik maradtak.

100x megígérték hogy azt a kettő hónapot megkapjuk utólag.

Most 19 van, azóta se kaptuk ....

2019. ápr. 13. 19:07
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem várható el, a mumkaltatod mindenben a legkorrektebbul jár el
2019. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Vagy azért, mert ez a 10-12 fő is elég hozzá, csak korábban fel volt duzzasztva a létszám, vagy azért, mert a pár maradék hülye hagyja, hogy fejenként 2-3 ember munkáját végeztessék velük egy fizetésért“


Se ez se az.

Helyette az van hogy a főnökség annyi melót vállal el amennyit teljesíteni tud. 2 éve még 4x ennyi melót most negyedannyit.

Így eldöcög a cég, éppen ha csak öten maradunk a 10ből majd akkor a mostani melómennyiség felével még eldöcöghet, de akkor már a villanyszámlát se termeli meg.

És akkor miből veszi ki a főnök a saját meg az itt se dolgozó (csak papíron) de mégis bért kapó rokonok bérét.

2019. ápr. 13. 19:13
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Első vagyok. Írásos megállapodás arról is születhet, hogy milyen ütemben növekedik a béred. Gondolom ilyen nem született, ezért nem várható el.

Ilyen esetben két opció jöhet szóba. Az egyik, hogy emelést kérsz a másik pedig, hogy lelépsz. Ennyi, nincs több.

Mit old meg az, hogy itt kerdezoskodsz? Boldogít, ha azt mondom, hogy az én fizetésem bruttó 150 ezerrel nő idén? Vagy jobb attól, ha kisirankodhatod magad? Nem hiszem...

Ne haragudj, de ilyen hozzáállás nem érdemelsz többet egy forinttal sem. Neked kell tudni változtatni az eleteden, nem pedig másoknak.

Gyárban dolgoztam 2013-2014-ben és nem tetszett. Gyenge fizetés(nettó 120) és kellemetlen közeg. Elmentem gépészmérnöki bsc-t elvégezni és az államvizsgám napján már úgy fejeztem be, hogy ajánlatot kaptam egy cégnél bruttó 400 ezerrel. Ehhez fel kellett költöztek Pestre, annyi pénzem is alig volt, hogy az első fizetesig kibírjam albérletben, de utána a jobb fizetéssel sikerült összeszednem magam. Ez volt tavaly januárban, májusban már bruttó 550 ezerért fogok dolgozni és van kb. 1 millió megtakarításom. Nem volt könnyű és még most sem az, sokat dolgozom, de megbecsulnek és szívesen járok a munkahelyemre. Erre mindenki képes, aki igazán változtatni szeretne. Hajrá!

2019. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!