Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a tanároknak olyan rossz a...

Ha a tanároknak olyan rossz a fizuja, akkor miért nem látszik ez rajtuk?

Figyelt kérdés

Ahogy visszaemlékszem, anno egyetlen tanáromon sem láttam, hogy olyan rossz anyagi körülmények között lenne. Jó ruhák, jó táskák, minőségi tollak, noteszfuzetek. Mindnek volt kocsija, tomegkozlekedessel egyik se járt. Még az se aki, csak 3-4 megallora lakott a sulitól. A tornatanar lábán márkás sportcipo, a legdrabb fajta. Amihez persze drága fajta melegítő. Bevallom, akkoriban fel sem tűnt, vagyis feltunt, csak valahogy nem gondoltam bele, h annyira kevés pénzből, hogy tudjak fent tartani az az eletszinvonalat.

És most, h "márcsak" a szülőikre kell járnom szintén ezt látom. Sőt már hozzájottek ezekhez egyéb luxus dolgok is, mint pl. a prenium telefon, a legdragabb műköröm....

Szóval hogy létezik ez?

Az összes tanárnak nem lehet jó fizetést kapó házastársa...



2019. ápr. 14. 00:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%
10: Csak nem a Szomszédokból Vágásiné Jutka?
2019. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nagyon árnyaltan látja a kérdező a tanárok helyzetét. A tanárok sosem voltak túlfizetve (átlag tanár kábé nettó 250 ezret keres). Van akinek a párja sokkal jobban keres, van akinek máshonnan vannak bevételei, van aki ügyesen vásárol (minőségi termékeket használtan).

Nagyon sok tanár BKV-vel jár Budapesten.

2019. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%
A nettó 250e-et, hogyan hoztad ki a bruttó 205e-ből?
2019. ápr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%
19 év tanítás után két gyerek után járó családi kedvezménnyel és osztályfőnöki pótlékkal nettó 267 ezer a fizetésem. Ez egy átlagos tanári fizetés.
2019. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%

"Jó ruhák, jó táskák, minőségi tollak, noteszfuzetek"


Ezek a tanároknál munkaeszköznek minősülnek.


Ezt a prémium telefon dolgot engedjük már el. Hozzá nem értők csak azt látják almás valami 300ért, azt nem hogy egy 2016ban vásárolt 6s amit már 2 éve kifizetett és lassan 4 éve használ.

2019. ápr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
41%

Nekem anno az akkori osztályfőnököm a város "elit" negyedébe költözött, szép új ház, mellé vett egy új autót. A felesége is tanár, egy suliban tanítanak.

Saját bevallása szerint is a házat a magánórákból építette fel. Tehát nem a normál tanári fizetéséből.

Viszont az utóbbi sem lehet rossz, mivel elég régóta vannak a pályán, ráadásul mindkettő osztályfőnök is (szinte mindig) rengeteg plusz dologban részt vesznek.

2019. ápr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
56%
A tanárok nem keresnek jól, de rajtuk kívül rengetegen nem keresnek jól, nettó 120-150-et kereső emberek más szakmában is vannak. De még mennyien. Ezért szerintem nem fogsz nagy különbséget látni külsőségekben. Az egyik legszebb hivatás a tanári, bárcsak többet keresnének. De ezen már én is gondolkodtam, mert sok tanárról tudom, hogy nyaralója van, normál háza vagy lakása, átlagos autója, normál ruhája, gyerekeket nevel, szóval zseniálisan osztja be a fizetését. Lehet, hogy másodállása van, vagy magántanárkodik, vagy már eleve könnyen indult az élete mondjuk szülői segítség révén, ezt nem tudom.
2019. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy egy tanár minimum 5 évet tanul egyetemen, és a gyerekeinket bízzuk rá, akik elvileg a legfontosabb emberek az életünkben, baromi kevés a fizetése és baromira le van nézve a munkája. Nagyon nagy felelősség tanárnak lenni, simán van akkora, mint mondjuk vezérigazgatónak, a fizetése mégis a töredéke egy vezérigazgatóénak. És nagyon téved az, aki azt hiszi, hogy egy tanár csak bejár az iskolába tanítani és annyi a dolga. Ahogy a diák se csak az órákra jár be, hanem otthon is tanul, úgy a tanár is dolgozik a tanórákon kívül és otthon is. Dolgozatokat tervez és javít (normális tanár minden csoportnak új dolgozatot készít, mert tisztában van vele, hogy az osztályok odaadják egymásnak a kérdéseket, ha előre tudják, hogy ugyanazt írja meg mindenki), óraterveket készít, papírmunkát végez, iskola utáni foglalkozásokat tart, szülői értekezletet és fogadóórát szervez, egyéb iskolai rendezvények szervezésében vesz részt (ünnepségek, versenyek, iskolai bulik), továbbképzésekre jár és még sorolhatnám. Nyári szünetben sok tanár tanfolyamokat vagy magánórákat tart, táboroztat stb. hogy kiegészítse a keresetét, nem pedig otthon lebzselnek két és fél hónapig, ahogy azt sokan elképzelik róluk. Nagyjából ugyanannyi szabad idejük van, mint bárki másnak, vagy még kevesebb is.

Az meg, hogy valakinek jó minőségű holmijai vannak, nem jelenti azt, hogy az illető gazdag. Nekem is sok mindenem márkás, pedig minimálbért keresek. Márkás holmikból nem kell olyan gyakran újat venni, évekig tudom használni őket, pont azért, mert jó minőségűek. Így a környezetet is jobban kímélem, mert nem termelek annyi szemetet, és anyagilag is ugyanott vagyok, mintha olcsó és gagyi holmikat vennék, amiket pár havonta ki kell cserélnem, mert tönkremennek.

2019. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha kicsit körbenézel 90%uk alkalmatlan arra a munkára amit "végeznek" szal?
2019. jún. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Én arra emlékszem, hogy nálunk a magyar-földrajz-történelem tanárok mind slamposak voltak. Egyetemen is, a bölcsészdoktorok többsége rosszul öltözött. Akik csinosak voltak, azok szinglik voltak és nem volt családjuk, tehát volt pénzük önmagukra, vagy a férjük vállalkozó/mérnök/közgazdász volt.
2020. febr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!