Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes ezek után még komolyan...

Érdemes ezek után még komolyan venni ezt a munkáltatót?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy állásra, persze minden szépet ígértek, sürgősen betöltendő pozícióra. A gondok ott kezdődtek, hogy 2 helyre 5 jelentkező volt, végül a tájékoztatás alapján MINDENKIT kiválasztottak. Velem az előző munkahelyemen január 25-én felmondattak, mondván, január 28-án kezdhetek is a fővárosban ( 150 km-re Budapesttől lakom jelenleg ). Január 27-én felhívtak, hogy mégsem 28-án, hanem február 18-án kellene kezdenem, addig keresnek az időponttal. Mondanom sem kell, senki sem keresett, 16 alkalommal hívtam őket és visszahívásra sem méltattak. Majd múlt pénteken három alkalommal hívtak ( éppen ügyet intéztem ), aztán írtak egy követelőző e-mailt, hogy hívjam fel őket ezen a héten, hogy mikor tudnék kezdeni... ma hívtam őket, megint nem elérhetőek. Mit tegyek? Feléltem a tartalékaimat.
2019. febr. 25. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem úgy tűnik hogy érdemes komolyan venni. Én pluszban még olyat tapasztaltam többször is, hogy a lelkiismeretesen ledolgozott nap vagy hónap után futhattam a bérem után. Ezért kényszerből is az a gondolatom támadt hogy két dolgot érdemes komolyan vennem:

1. A szülői házban való önellátó életmódot, amit csináltam is valamikor.

2. Valahol a trópusokon az életet, ahol télen-nyáron, éjjel-nappal kellemes nyári meleg van és az emberek akár a természetből megélnek ingyen és korlátlan mennyiségben akár gazdálkodnak akár nem. (Pl. Szamoa, Hawaii és a többi ezernyi sziget). Ha meg még ott egész évben sárgadinnyét és más ízletes gyümölcs termesztésével is megpróbálkozok ha netán még nem honos ott, na ott kezdődik az amit komolyan lehet venni. Mert idehaza amint említetted, felélni a tartalékokat a szóban forgó munkaadói hülyeségek miatt, annak nincs értelme.

2019. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Velem az előző munkahelyemen január 25-én felmondattak, mondván, január 28-án kezdhetek is"

Itt basztál rá. Nincs olyan, hogy "mondván". Olyan van, hogy aláírt szerződés. Szóban ígérhetnek bármit, az annyit sem ér mint a lepkefing. Ha eddig nem tanultad ezt meg, akkor majd talán most.

2019. febr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2: igazából a szerződéssel sincs előrébb, mert próbaidő alatt bármikor mondhatják, hogy szevasz. Akár az első napon is.
2019. febr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az lehet, viszont egy szerződéssel egyrészt a munkáltató is mutatja hogy komolyan gondolja, másrészt ha kiderül hogy két helyre öt embert vettek fel, az már megér egy munkaügyi bíróságot - és ezt nem fogja a munkáltató kockáztatni. Ezért is nem kapott szerződést.
2019. febr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hülye voltál ,hogy felmondtál, ilyet nem szabad csinálni, főleg ennyire bizonytalan állásnál. VAGY, csak akkor ha rendelkezel elég tartalékkal, hogy ne okozzon problémát akár 3-4 hónap fizetés kiesés sem!
2019. febr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!