Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő gépészmérnökként...

Pályakezdő gépészmérnökként milyenek a kilátásaim Budapesten?

Figyelt kérdés

Nemsokára végzek, nyelvvizsgám még nincs, de rajta vagyok, és ez a szak nekem nem jött be, nem szerettem, de mindenképp elvégzem mostmár. Azt látom, hogy a legtöbb ember nem szereti, amit csinál. Szerintem ez nem lenne gond nekem (legalábbis pár évig), ha cserébe a fizetés jó lenne. Úgy terveztem, hogy végzek a sulival, elkezdek dolgozni, és közben azon leszek hogy minél hamarabb meglegyen a nyelvvizsga.


Milyen fizetésekre számíthatok majd először diploma nélkül, majd diplomával? Lakhatást hogy a legjobb megoldani, tudom hogy az albérlet árak az egekben, mi lenne ésszerű, szobát bérelni? Láttam pl facebookon is vannak ilyen csoportok, ahol lakótársat keresnek az emberek, stb...


Nincs tapasztalatom, azért kérdezgetek ennyit, érdekel minden személyes tapasztalat, vélemény.



2019. ápr. 16. 20:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom hogy gyakorlati tapasztalat híján milyenek az esélyeim. Vannak akiknek szintén nincs tapasztalatuk, de lelekesek meg nagyon érdekli őket a szakma, én sajnos nem ilyen vagyok...viszont megtennék mindent hogy belejöjjek, mert azért nem mindegy hogy 150 vagy 250 nettó a fizetés, vagy több...
2019. ápr. 17. 15:19
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem attól is függ, hogy milyen szakirányon fogsz végezni és miről írod a szakdolgozatot, illetve hol telesítetted a kötelező szakmai gyakorlatot. Gépészmérnök diplomával egyébként én német nyelvvizsgával próbálkoznék, mert több a német cég Magyarországon aki itt gyártatja a szarjait mint az angol/német és a burkusok szeretik ha tudsz velük németül mekegni valamit az interjún mintha ha csak angolul lököd a rizsát. Arról nem beszélve, hogy Németország a legerősebb gépipari ország az EU-ban, ha kimész gépészmérnökként, szinte korlátlanok a lehetőségeid, ha beszéled a nyelvüket.
2019. ápr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Javítás utolsó válaszhoz: több a német gyártó cég mint az angol/amerikai.


gyakorikerdesek.hu: a fórum ahol még 2019-ben sem tudod szerkeszteni a hozzászólásaidat.


Imádom ezt az oldalt :Đ

2019. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Na ja, nekem az oldalhoz tartozó e-mail címem meg már évek óta törölve lett, de itt még jól elvagyok. :D Lehet most ezt meglátják és törölnek.
2019. ápr. 17. 22:26
 15/16 anonim ***** válasza:

13-hoz lenne megjegyzésem:


"több a német gyártó cég mint az angol/amerikai."


Ez igaz, de félreértés ne essék: Az angol nyelvtudás az elsődleges, mert annak ellenére hogy német a cég, sokszor angol a munkanyelv. Ha megnézitek az álláshírdetéseket, az esetek 90%-a az, ahol az angolt kérik, és a német legfeljebb másodlagos.


Az eredeti kérdésre is válaszolva: Kb. br.350 amit kezdőként megkapsz, ez függ cégtől és pozíciótól is.

2019. ápr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Vortrekker válasza:
Epuletgepesz? Nalunk gepesz muvezeto keres netto 550e ft-ot + juttatasok, + tulorapenz, ha van. Bar neki van tapasztalata. Te is szerezhetsz par ev alatt es addig meg javulni fognak a fizetesek szerintem.
2019. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!