Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bizonytalan karrier a jövőre...

Bizonytalan karrier a jövőre nézve? Tanácsok?

Figyelt kérdés
22 vagyok pályakezdő, alig van valamiben tapasztalatom szinte, még épphogy csak belekóstoltam a munka világába. Van érettségim, okj-m, meg B jogsim, de ugye mint tudjuk önmagában a papírok kevesek, mert mindenhová hozzáértés meg tapasztalat kell, meg a megfelelés mindenhol, ami nem könnyű főleg nem kezdőként. Idáig nem mondhatnám, hogy sok mindent véghez vittem, mivel van informatikai okj szakmám, dolgoztam távközléses cégnél, de nem vált be, mert próbaidő alatt elegánsan kirúgtak, mondván hogy lassú vagyok, az más kérdés, hogy elég összetett dolgokat kellett tudni arra meg 1 hónap nagyon kevés volt hogy megtanuljam normálisan, próbálkoztam számítógép szervizekbe sok helyről elutasítottak, vagy vissza se jeleztek, hogy mi a helyzet. Néha maszekolok ismeretségi körben, abból is jön bevétel, de nem igazán lehet erre alapozni, főleg úgy nem, hogy nem rendelkezem sok tapasztalattal, így a neten nem merem magam hirdetni, mert csak beégnek, ha valamit nem tudok megcsinálni, így csak olyan dolgokat vállalok el, amit el is tudok. Tovább tanulni nem tanultam ezen a téren, mert olyan kimagasló szinten nem értek hozzá az egyetem meg felejtős, mert olyan mélyen amúgy se érdekel a dolog hogy programozni keljen meg stb. Én csak karbantartani meg szerelgetni szeretek e téren. Az építőipart is megjártam, itt kaptam hideget-meleget egyaránt, elsőnek a szomszéddal csináltuk a lakást (festő munka) itt még tetszett is a dolog, mert segédkeztem meg csináltam amit tudtam. Aztán rászántam magam hogy elvégzek egy festő képzést munkaügyin legalább hasznosítom magam és ragad rám valami meg hiányszakma is gondoltam jó lesz, aztán igaz meg lett a papír erről is, de ott meg is mondták nekem, hogy nem való ez nekem, mert keményen kell dolgozni meg a belét is kihajtják az embernek meg még lassú vagyok akkor is, de nincs túl nagy erőbírásom se. Na gondoltam magamba egye fene, legalább pénzt kerestem a képzés ideje alatt ha más nem, majd adódott a lehetőség, hogy egy maszeknál dolgozhassak egy teljes hétvégét, persze én minden tőlem telhetőt megtettem, de itt sem voltam elég megfelelő meg lassú vagyok stb, na ekkor beláttam felejtős ez a pályafutás a lakást otthon valamennyire meg tudom csinálni azt kész nagy karrierem ebben már úgy sem lesz, meg amikor komolyabban megerőltettem magam benne be is állt a derekam, hogy bizonyítsak hogy tudok jobb lenni, nem jött össze. Aztán alkalmi munkavállalási időszak jött, ami még tart, mellette meg megint másba vágtam a fejszém, de ebben látok realitást meg van jövője, mert említettem, hogy van jogsim, így mikor alkalom adódik rá vezetek ismerőssel, apámmal kezdek haladni meg em vagyok olyan rossz mondják nekem, ez megint adott motivációt. A teherautós jogsit már korábban elkezdtem, de még nem értem a végére, mert a forgalmi eddig nem sikerült és gyakorolni kell még, ez kicsit letört engem, de még próbálkozok. Igen itt is még az a legnagyobb probléma, hogy kevés a gyakorlatom, azért nem megy a dolog, jogsim lesz ősszel még csak 2 éves akkor tudok PÁV II-re menni, mert szóba jött apámmal a taxis vállalkozás és ez adni legalább kellő rutint, meg egy biztos pont lenne, mert a teherautózás meg buszozás kezdőként nulla rutinnal meredek be kell vallani és még ezek is terveim, ha nem jönne össze van még alternatíva, mert mindig gondolok a lehetőségeimre. Időközben végeztem szórólap/újság kihordást, de erre akkor se lehet alapozni, meg ez nem karrier ez is ilyen alkalmi munka volt egy darabig csináltam, aztán végeztem vele, de legalább itt nem mondták hogy lassú vagyok meg önállóan dolgozhattam nem háborgatott senki, igazából ez arra volt jó hogy a városomban több helyi ismeretem legyen, így sok utcát memorizáltam mert taxizáshoz még jó lesz, ha végül az lesz. Aztán most megint más alkalmi munkám van, mint árufeltöltő, de erre sem lehet alapozni akkor se, se semmilyen betanított meg segéd munkákra, mert ez önmagában nem nagy életcél, csak őszig valamivel kéne magam mégiscsak hasznosítani, addig is pénz szerzésnek jó, de én akkor is a hivatásos gépkocsi vezető karrierről álmodozom, mert végre akkor kimondhatom, hogy azt csinálom amit valóban szeretnék, de ez még idő igényes folyamat sajna, meg sok vizsgán kell addig még átesni. Ha mégse jön össze nem tudom mi lesz :( Mert nem vagyok egy csapat játékos és nem betanított munkásként akarok megöregedni, pláne nem egy gyárban, mert ott szerintem első nap kicsinálnának. Én az egyéni munkákban tudok jobban feloldódni, meg ahol nem kell közvetlen sok emberrel együtt lenni. Talán akkor még a vagyonőr vagy valami munkagép kezelő a mentő opció, ez is csak akkor ha a sofőr karrierem nem válik be, vagy nem lesz meg véletlenül a páv vizsgám. Szerintetek? Tudom, hogy az én utam és nekem kell eldöntenem, csak kíváncsi vagyok a véleményekre meg tanácsokra. Bocs a nagy regényért.

2019. ápr. 15. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz vezetni, akkor tökéletes lesz az. Manapság mindenhol munkaerőhiány van, szòval nem lesz probléma elhelyezkedni. Nekem hasonlòan nézett ki az önéletrajzom, mindenhol pozitìvan jeleztek vissza, hogy látszik, hogy keresem az utam, de nincs is ezzel semmi baj (sokan otthon punnyadnak, és siránkoznak, hogy nem találnak munkát) . Hajrá!
2019. ápr. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
tl.dr?
2019. ápr. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!