Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem fizet ki a munkáltató,...

Szilvimira kérdése:

Ha nem fizet ki a munkáltató, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Napi bejelentéssel dolgoztam ,nem tudom minden napra be voltam e jelentve mert utolsó pár napomról nem íratták alá a bejelentőt.Azóta már nem dolgozom ott 1 hónapot vártam hogy rendezzék a pénzügyeket de nem tették meg.Tartoznak a múlthavi fizetésemmel,de nem tudom elérni őket sehogy telefonon,semmire nem reagálnak.

Hivatalosan mit tudok tenni ?


2019. ápr. 18. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Felkeresni őket személyesen...
2019. ápr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Ajánlot levélben írsz nekik egy fizetési felszólítást.

Valami hasonlót: [link]


Ha erre nem reagálnak, akkor munkaügyi bíróság vagy békéltető testület.


Ügyvédet is javasolnék, de az 50-től indul.

2019. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Az sem biztos, hogy amiket aláírtál papírokat, azok hivatalosak voltak. De azokra a napokra, amikről egyáltalán semmi nem bizonyítja, hogy ott dolgoztál, kizárt dolog, hogy valaha is fizetést kapj. Még a legjobb ügyvéd sem tehet semmit, ha full feketén dolgoztál.
2019. ápr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első kör:

Kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságokat. Ott tegyél panaszt, elmondják milyen esélyekkel indulsz és hogy ők miben tudnak segíteni Neked. Kizárólag személyesen indíthatsz eljárást, mert jegyzőkönyvezik a panaszt és azt vizsgálják ki a munkáltatónál.

2019. ápr. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!