Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem evidens a munkaerőpi...

Miért nem evidens a munkaerőpiacon, hogy egy junior gazdasági/műszaki diplomás nettó 300 ezer forintot kap?

Figyelt kérdés

Elég sok helyen, nem akarják megadni, a TOP diplomákat (informatika, villamosmérnök) kivéve.


Az unokatestbérem, friss diplomás közgazdászként, nettó 310 ezret keres beszerzőként Győrben az Audiban.A termeléstámogató mérnökök is ennyit kapnak.

Akik speciálisabb területen dolgoznak, pl motorfejlesztés ott még többet.


A senior meg nettó 400e ott.



Én friss járműmérnök diplomával nettó 300 ezret mondtam, Budapesten, de egyből megkaptam a "túlzó bérigény" kifejezést, csak néztem, mint borjú az új kapura.A diplomamunkám jó, a gyakorlati helyem is komoly cég volt.Akkor mi volt a baj?


Vagy, a bérigények leszólása, csak egyfajta pszichológiai hadviselés a cég részéről, mivel minél olcsóbban akar mérnököt?


2019. ápr. 19. 20:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
37%

"Ha szakmai gyakorlatod is volt, már nem vagy kezdő."


Ez az esetek 99%-ában azt jelenti, hogy excelt tologatnak 6 hétig napi maximum 2 órában.

2019. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem 11-s,ha meg esetleg ilyen sz_r helyre kerülne valaki,akkor keresni kellene màsikat azonnal.

Ne vàrjuk már a sült galambot hanem menjünk elèbe a dolgoknak,ezt kellene tenni.

2019. ápr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
71%

"Ha szakmai gyakorlatod is volt, már nem vagy kezdő."


Ez fazság, neked sincs semmi közöd ahhoz amiről beszélsz.

A szakmai gyakorlatok 98%-a fazverésről szól.

De még ha nem is az lenne, 1.5hónap a kötelező általában, az 0.



Egy kezdő mérnök még fél-1 évig nem csinál komolyan vehető hasznot. AZ egyetemi oktatás semmi gyakorlatot nem ad, és az onnan kieső emberek is 90%-ban a tananyag versként történő beseggelésével szereztek diplomát, ami effektíven szart se ér.


Akik ilyen 300nettó körül kezdenek azok a szakma krémjei, és többnyire 1-2 év tapasztalattal "kezdenek", mer már egyetem mellett is dolgoztak.

2019. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A fizetéseket a multik húzzák fel.

Nekik egyetlen kérdés számít: mennyiért éri meg neki Magyarországon felvenni egy mérnököt, ha az anyaországban (pl. Németország) 5000 euró egy mérnök, Indiában pedig mondjuk 400 euró.

A magyaroknak nem a németekkel kell küzdeniük elsőkörben, hanem az indiaiakkal.

Előnyeink az indiaiakhoz képest:

- ugyan az az időzóna mint nyugat-EU.

- nem fogjuk ellopni a tudást (u.i. ha megpróbàlnánk, nekünk a fejünkre tudnak koppintani, de Indiának/Kínának nem).

Előnyeink a németekkel szemben:

- olcsóbbak vagyunk mint ők

Hátrányaink a németekkel szemben:

- csak a nyűg van, ki kell szervezni ide a munkát

2019. júl. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Azért alacsonyak a fizuk mert vannak hülyék akik ingyen dolgoznak. Őket kéne elküldeni Indiába, h itt normális élet legyen. Sajnos a legtöbb értelmes ember nem vállalja a konfrontálódást a rabszolga-lelkűekkel, úgyh marad a szívás.

Véleményem szerint, aki szeret dolgozni, az dolgozzon azok helyett is, akik nem. Sőt, fizessen érte h dolgozhasson... Nehogy már én szívjak a hülyék miatt.

2019. júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!