Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 60 km-ről járok be dolgozni...

Ha 60 km-ről járok be dolgozni saját autóval, akkor a munkáltató arra km-enként hány forintot fizet?

Figyelt kérdés
A leendő munkahelyemen azt mondták, hogy a cég fizet benzintámogatást, de azt még nem tudták megmondani, hogy mennyit. Én úgy tudom, hogy nagytávolságról 32 ft/km-t szoktak fizetni. Valakinek esetleg tapasztalata?
2019. ápr. 20. 04:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
82%

"Közben gratulálok hogy MINDENKI hülyeséget ír."


Hát ez azért nem igaz.


Saját gépjárművel munkába járáshoz - ahogy előttem már írta valaki - minimum 9,-/km a költséghozzájárulás. Ha többet fizet a munkáltató (mert annyit ad egyébként, amennyit akar), akkor 15,- Ft/km-ig adó- és járulékmentesen adhatja. Ha 15,- Ft/km feletti összeggel számol, akkor a 15,-Ft/km feletti összeg az már a dolgozó jövedelméhez számolandó, adózik és járulékozik.


"Én úgy tudom, hogy nagytávolságról 32 ft/km-t szoktak fizetni"


Van, ahol annyit fizetnek.


A 86 %-os dolog pedig a tömegközlekedésre vonatkozik. Az utazási jegy árának vagy a bérlet árának 86 %-át köteles megtéríteni a munkáltató. Ebben az esetben, ha 100 %-át téríti a 86 %-a helyett, akkor is adó- és járulékmentes juttatásnak minősül, tehát a dolgozó részéről nem számít jövedelemnek, nem fizeti utána adót és járulékot sem.


Ahogy írtam, NÁLUNK 13,- Ft/km-rel számolják a saját gépjárművel való munkába járást. Tehát több, mint 9,- Ft/km, de még az "adó- és járulékmentes" kategóriába van, mivel 15,- Ft/km-t nem lépi túl.

A tömegközlekedéssel bejárókét pedig 100 %-ban fizetik, nem csak 86 %-ban.

2019. ápr. 21. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves 8! Amit linkeltél az üzleti utazás esetén számolandó, ha nincs céges kocsiv, vagy nem használhatod. Bocs de mindenki más írt jót.

9 km a kötelező 15 kmig adómentesen adható, felette adó és járulék köteles. A cég ahol dolgozom 25 km felett még ad 20 ft/kmert.

2019. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!