Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen iskolát kéne elvégeznem...

Milyen iskolát kéne elvégeznem hogy jó eséllyel állásom is legyen?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, van egy vegyész diplomám, nyelvvizsgám. Évek óta nem kapok munkát, még ügynöki munkára sem vesznek fel.

Mit kéne tanulnom, hogy ez ne így legyen? PhD-t is direkt azért nem akartam elkezdeni, mert tudtam, hogy csak 3-4 évem elmenne vele, de semmit nem tudnék vele kezdeni.


2010. júl. 5. 15:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%

bármivel lehet melót találni amiben nagyon jó vagy és jól kiképzed magadat. ha elvégzel egy sulit, az többségében szart se ér ha nem fordítasz bele nagyon sok energiát pluszba. így csak úgymond szürke egér maradsz.


ez egy nagyon gyenge gondolatmód, h "milyen sulit végezzek el, h jó állásom legyen", stb..


illetve a kérdésed annyiból okés, h meg tudom mondani neked, h szakmunkásokból hiány van. de ezt sok oldlaon portálon leírták már.

2010. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Tök mindegy a suli, csak legyenek jó kapcsolataid :)
2010. júl. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"szart se ér ha nem fordítasz bele nagyon sok energiát pluszba"


Nem fordítottam rá elég energiát? Hát ha az nem számít annak, hogy reggel bementem az egyetemre, egész éjjel bent voltam, dolgoztam, és másnap reggel mentem haza, akkor nem tudom még mennyi energiát kellett volna belefektetnem. Ez ment egy évig.

Ennek eredményeképpen lett egy kitűnőre minősített szakdolgozatom, jelöltek és részben meg is kaptam szakmai és egyetemi díjakat. Emellett TDK-ztam, Belgiumba kikerült egy poszterem konferenciára, ezen kívül megjelent két publikációm b 3-as impaktfaktorú folyóiratokban. A tanulmányi eredményeim, szigorlataim, államvizsgám sem sikerültek sokkal rosszabbul. Bár ez úgy sem fog senkit érdekelni.


Ez nem számít nagyon sok energiának. Mit kellett volna még csinálnom?


Elküldtem legalább száz önéletrajzot, elmentem nem is tudom hány interjúra. Időt, pénzt nem sajnálva még 240km-rel távolabbi városba is. Az eredmény csak annyi volt, hogy vagy nem is válaszolnak többet, vagy közlik egy mondatban indoklás nélkül, hogy az állást más töltötte be.

Oké, az igaz, hogy nincs munkahelyi tapasztalatom. De ha nem vesznek föl sehová, akkor hogy legyen?


Nekünk az egyetemen is végig azt papolták, hogy a vegyész az egy hiányszakma és mennyire keresett. Hát én pont az ellenkezőjét tapasztalom. :(


Szakmunkásképzőbe felvesznek 27 évesen? Mert ha jól sejtem ott tizenéves lehet az átlagkorosztály, akik oda járnak. Lehet, hogy el kéne mennem hegesztőnek, csak aztán nehogy ugyan így járjak...

2010. júl. 5. 16:18
 4/21 anonim ***** válasza:

a suliba ölni energiát szép dolog, de nem erre gondoltam, hanem arra, hogy gyakorlatokat szerezzél. könyveket nyalni egy dolog de az senkit sem fog érdekelni, az, hogy bejártál az egyetemre és ott csináltál ezt azt az tleg nem fog senkit sem érdekelni, hanem a kézzelfogható eredmények.


Ha vegyész vagy, akkor csináltál e komolyabb kísérleteket bizonyítékokat vegyi anyagokkal, olyanokat amivel kitűnhettél a többi ember közül?


dolgoztál e olyan kísérleteket vagy akármi vegyi dolgokon ami érdekelhet cégeket munkahelyeket , közvéleményt?


sorolhatnám még...

2010. júl. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
bizonyítékokat == bizonyítások, bocs..
2010. júl. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ez sajnos egy nyomorult urambátyám országa, feudális kiskirályokkal, akik eldöntik, hogy kit vesznek fel és kit nem. Ahogy írták már előttem, ha van kapcsolatod ezeknél, akkor benyomnak még papír nélkül is, ha meg nincs, akkor így jársz, hiába van akármid. Meg se hirdetnek egy csomó állást, hanem haveroknak osztogatják cégen belül.
2010. júl. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hátha már nagyon jól vágod a kémiát lehetnél mondjuk gyógyszerész de csak szigorúan külföldön!
2010. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ismerek gyógyszerészeket. Mondjuk az igaz, hogy ott van a patikázás. Az sem egy álommeló, de legalább van valami.
2010. júl. 5. 17:42
 9/21 A kérdező kommentje:

16:36!

Hát laborba nem igazán "könyvet nyalni" megy az ember.


A kérdéseidet nem igazán értem. Amit fentebb részleteztem nem elég kézzel fogható? Igaz Nobel-díjat még nem kaptam (:)), de nem értem mire gondolsz.

Az általam kidolgozott mérési módszer és mérési eredmények ott vannak dokumentálva a cikkekben. Azért szíre-szóra ott sem fogadnak el és jelentetnek meg akármit.

2010. júl. 5. 17:48
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kapok semmilyen informatikus munkát már másfél éve. Én is szerettem volna elvégezni egy szakmát(szobafestő) szakmunkásképzőben, de az felnőtteknek nem lehetséges azt mondták. Tanfolyamra meg nem jutottam be eddig.
2010. júl. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!