Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen iskolát kéne elvégeznem...

Milyen iskolát kéne elvégeznem hogy jó eséllyel állásom is legyen?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, van egy vegyész diplomám, nyelvvizsgám. Évek óta nem kapok munkát, még ügynöki munkára sem vesznek fel.

Mit kéne tanulnom, hogy ez ne így legyen? PhD-t is direkt azért nem akartam elkezdeni, mert tudtam, hogy csak 3-4 évem elmenne vele, de semmit nem tudnék vele kezdeni.


2010. júl. 5. 15:45
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Szerintem, nem kellene olyan nagyon elfelejteni azt a Phd-t.


MOstanában sok olyan álláshirdetést látok, amelyben gyógyszerészeti-vegyi intézetben keresnek törzskönyvező munkatársat.


A vegyi-, kémikusi- és egyéb reáltárgyak tényleg hiányszakma.Biztosan kellett nektek is laboros gyakorlatokon részt vennetek, nem lehetne oda visszamenni, hogy kisegítőnek vegyenek fel? (Egyelőre az is jobb lenne)


Én tanár vagyok, három évig óraadó voltam, most állást keresek, mert nem biztatnak semmi jóval. Tudom milyen az, amikor az ember el van keseredve, de igyekszem nem feladni. Közben elvállalok kisebb munkákat, nyári munkát, amely ugyan előre nem visz a célomhoz, de legalább egy kis pénzt hoz a konyhára. Nem tudom mi lesz szeptembertől, szabályszerűen rettegek erre még gondolni is, de figyelem a pályázatokat, adom befelé, próbálok hirdetni, hogy hátha meglátják valahol a hirdetésemet.


Kitartást. Nem egyszerű. Lehet, hogy ha nem találok olyan munkát, amire egész életemben készültem (tanári, nevelői stb.), akkor nekem is mást kell kitalálnom. Már most is volt, hogy bankba jelentkeztem pénztárosnak...


26/L

2010. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!