Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az idősebbek általában miért...

Az idősebbek általában miért gondolják úgy, hogy azért akar valami diplomás lenni, mert "nem akar dolgozni"?

Figyelt kérdés

Az én családom tipikusan ilyen.


Én diplomás lettem, a szüleim viszont nem azok, tanulmányok alatt is állandóan megkaptam,hogy "én ilyenkor már dolgoztam".


A múltkor feljött a téma,hogy nekem nagyon tetszik a nyugat-európai egyetemi felvételi rendszer, ahol nem nézik annyira az érettségit,hanem van motivációs elbeszélgetés van, illetve bizonyos teszt.

Na a szüleim csípőből ellenezték, "akkor ki dolgozna,ha minden fiatal egyetemre menne meg diplomát akarna".


Én sokat szívtam a magyar felvételi rendszer miatt, ugyanis ez a most nem akarok pejoratív lenni, kormány a gazdasági képzéseket anno megszigorította.Emiatt, nekem többet kellett tanulnom, olyan dolgokat, amiket érettségi után 2 hónappal elfelejtettem.



Visszatérve a témához, apámnak van egy fiatalann testvére, jól menő ügyvéd.Anno őt a családja és a környezete (falu) megszólta,hogy mennyit tanul, amikor helyette kapálni is lehetne.

Na, ő rá állandóan fújnak és azt mondják rá, "dolgozni sohasem szeretett, ezért elment jogásznak".Engem pedig állandóan hozzá hasonlítgatnak , "sajnos az öcsémre ütöttél".


A valóság szerintem ez inkább irigység,mivel az öcskös többre vitte, ugyanis a nagybátyám, elég jómódú, drága autó, nagy ház, balatoni nyaraló....stb



Pedig a szüleim nem olyan öregek, 50-es éveikben járnak.

Ha 70-80 éves emberektől hallanám, tőlük elnézném, mivel nagy a generációs szakadék.De, az baj,ha egy 50-es így gondolkodik.


2019. ápr. 20. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem mindegy milyen diplomáról beszélünk.


Orvos/mérnök/jogász/programozó itt arról van szó, hogy sok pénzt akar keresni vagy elhivatottságot érez.


De az ilyen bölcsészkari meg hasonló meki diplomákat végző emberek között valóban van sok olyan aki csak azt látja benne, hogy ellébecol meg elbulizgat egyetemei évei alatt, talán még halaszt is és addig se kell dolgozni, na meg lesz 1 diplomája ami miatt többet fizetnek. Aztán szembejön a valóság , hogy senkit nem érdekel az a diploma.

2019. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kedves 1,


ők nem arra gondolnak,hogy az egyetemista nem dolgozik,hanem a diplomás szellemi munkásra.

2019. ápr. 20. 16:52
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem az idősebbek gondolják így, csak egyes emberek. Az én családomban mindenki örült, hogy tanulok.
2019. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Az ember önző korlátolt ės primitìv tanulatlan meg babonás verseng a másikkal , ezek amik miatt mind együgyűen általánosít . Kitalál ostoba törvényszerüségeket pl a festett nők mind prostik a rendes nők csak anyák .
2019. ápr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Csak irigyek és szűk látókörűek, nem csak a mezőgazdaság létezik.
2019. ápr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%

Irigy,buta primitìvek,ja ès ostobàk.

Tipikus magyar emberek akik vàrjàk a vàlasztàsokat meg fingjuk sincsen a szellemi munkàròl.

Èn odapiritanèk nekik,amikor azt mondjàk ők màr dolgoztak.

- Ès mit tudtok felmutatni?

Mit èrtetek el az Èletben a tròger melòtokkal?

Làssuk tètelesen.

Jah meg a nagybàtyjàm mègis többre vitte mint ti,hiàba dolgoztatok nèzzètek meg magatokat,szànalmasak vagytok.


Ezt lökd oda nekik,megèrdemlik.

2019. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Szia Kérdező! Előre is elnézést kérek,és ne vedd magadra,nem szeretnék a szüleidre rosszat mondani,de ilyen reakciókat csak a súlyosan korlátolt,buta, primitív és rosszindulatú emberek adhatnak! Menekülj a közelükből,és törj ki! Én 38 vagyok, BME mérnökdiplomás,a család első diplomása,értelmiségije, nálunk mindenki nagyon örült,hogy tanulok,büszkék voltak rám és maximálisan támogattak. Ma már magam ura vagyok,vállalkozásom van a szakteruletemen. Szoval aki ilyesmiket mond amiket írtál azokat kerüld mint a tüzet....akár szüleid,akár nem. A saját elcseszett sorsukat kellett volna jobban mendzselniuk, es nem a kapalast tekinteni eletcelnak. Ne érts felre semmi bajom nincs a kapalassal,fizikai munkával,de azzal igen ha valaki olyan ugat aki többre nem kepes. Sok fizikai szakma becsülendő es szükség van ra,tisztelem is őket. Azokat az embereket viszont akik csak frocsogni tudnak,na azokat megvetem. Szoval csak az almaiddal foglalkozzal es tanulj! Vedd a nehézségeket lepcsorol lépcsőre es kuzdd le őket es legy sikeres!! Ezaltal boldog is leszel:)! Es keress magadhoz hasonlo mebtalitasu baratokat,társakat,part. Kerüld a bunkokat.
2019. ápr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na idetévedt valami hasonló bunkó akiben dolgozik az irigység,hogy valaki többre vitte,mint az ő szánalmas,és kőegyszerű élete,és lepontozta az összes értelmes hozzászólást. Nyílván azért,mert fáj neki,hogy nem kapálunk, meg nem maltert keverünk két fillérért, hanem tartalmas életet élünk, értelmes, kultúr ember módjára. Bravó, pontozzal csak le, utána meg menjél kapálni nyugodtan!:)
2019. ápr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert - a tények szerint - a diplomások túlnyomó része azért megy oda, hogy legyen pár jó éve, amíg ihat meg bulizhat a szülei pénzén, munka nélkül valami random büfészakon.
2019. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én esetem pont fordított.

A családban mindenki diplomás, kivéve hugom, ő még csak most jár egyetemre. De ettől függetlenül nem éltünk kifejezetten jól, pedig apám mérnök és anyámnak is pénzügyi végzettsége van. Szóval nem "büfédiplomák"... Ettől függetlenül is megalázó pénzért robotolnak baromi sokat.


Nővérem is mérnökként végzett (hasonló területen, mint apám), de ő is kénytelen volt pályát váltani, mert egyrészt utálta a szakot amit elvégzett, másrészt képtelenség volt vele elhelyezkedni (meg nem is nagyon akart).

Én egy jó nevű egyetemre jártam, de egy szar "büfészakot" végeztem el. És nem azért, mert még 3-4 évet akartam volna szüleim pénzén élni és bulizni, hanem mert középiskolában az ehhez tartozó tárgy/tárgyak érdekeltek, és ezen ha akarta mvolna sem tudtam volna változtatni. Egyszerűen nem érdekelt pl. a fizika, vagy a kémia. Az informatika oktatás röhejes volt, teljesen értelmetlen. A matekkal meg úgy voltam, hogy én ezzel nem akarok foglalkozni. Nem voltam rossz belőle, de kifejezetten jó sem, csak egyszerűen nem érdekelt különösen.

A történelem és a földrajz érdekelt leginkább, egyértelmű volt, hogy a kettő közül vmelyikkel megyek majd egyetemre. A földrajzot válaszottam, gondolván, mégiscsak természettudományi karokon oktatják.

Egyetem közben persze már rájöttem, hogy értelmetlen az egész, de akkor már nem akartam otthagyni. Az lett volna az abszolút időpazarlás.

Szóval nálunk fel sem merült, hogy valaki nem gimnáziumba aztán egyetemre menjen tovább. Szinte kötelező jelleggel jött a "le kell diplomázni, mert az egy belépő a jobb életbe, magasabb pozíciókba stb. bla bla". Elő sem került annak a lehetősége, hogy esetleg fizikai munkával jobb életet lehet élni, mint így. Gondolok itt valamilyen szakma/szakmák megszerzésére.

Manapság azt gondolom, hogy sokkal jobban jártam volna, ha anno szüleim nem egy gimnáziumba íratnak be már nagyon korán (8 osztályos), hanem inkább valamilyen műszaki jelleggű szakközépiskolába.

2019. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!