Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Be nem fejezett – de idővel...

Be nem fejezett – de idővel befejezni kívánt – egyetemi képzést miként érdemes föltüntetni az önéletrajzban?

Figyelt kérdés

Kifejtve:


Érettségi után elmentem egyetemre tanulni az egyik mérnöki szakra, de többek között anyagi okok miatt kénytelen voltam a tanulmányt félbeszakítani. Mivel mindig is érdekelt a programozás és az informatika, így mérnökinformatika szakon kezdtem el újra tanulni. A be nem fejezett képzést idővel be akarom fejezni, az informatikai specializációján, szóval nem akarom veszni hagyni a belefektetett pénzt és időt.


Az a kérdés foglalkoztat, hogy miként érdemes beleírni az önéletrajzba a be nem fejezett, de befejezni kívánt egyetemi képzést? Ugyanis nem akarom, hogy esetlegesen rossz fényben tüntessen fel egy még be nem fejezett egyetemi képzés. (Elsődlegesen multinacionális IT vállalkozások szemszögéből érdekelne az, hogy erre mennyire harapnak, merthogy amiket kinéztem érdekes pozíciókat azok egytől egyig multiknál vannak.)



2019. ápr. 24. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az önéletrajzba a fix képzést írd bele, a motiv. levélbe pedig azt, hogy folyamatban van az x tanulmány, amelyet a fix után szeretnél befejezni levelező képzés formájában.
2019. ápr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinted releváns a munka szempontjából, akkor az iskolai végzettségek pontot tanulmányok címszóval nevezd meg. Itt tüntesd fel a meglévő végzettségek előtt/után (kronológiai sorrendtől függ) ezt a folyamatban lévő képzést. Kezdő dátumként írd be amikor elkezdted, végzésként pedig vagy írd oda, hogy 200X óta passzív vagy/és egy dátumot pl. dőlt betűvel, ami azt jelzi, hogy ekkorra szeretnéd befejezni, esetleg odaírhatod hogy tervezett végzés ideje: 202X.

Nekem az a tapasztalatom, hogyha van más olyan végzettség, ami megfelel a követelményeknek akkor folyamatban lévő tanulmányt nem igen érdemes megjelölni az önéletrajzban. Én mesterképzésen tanulok levelezőn, gyakorlatilag a munkámat semmiben nem befolyásolta soha mivel péntek késő délután vagy szombaton van oktatás. Ennek ellenére amikor feltüntetem az önéletrajzban vagy megemlítem az interjún mindig elkezdenek ezen rugózni, hogy mi van ha ez mégis nagyobb elfoglaltságot jelent, tehát a folyamatban lévő tanulmányokat nem minden esetben preferálják. Ahol direkt előnyként vagy feltételként megemlítik a folyamatban lévő mesterképzésemet ott mindenképp meg szoktam jelölni hisz előny, de ahol nem kérik ott inkább nem említem.

2019. nov. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerűen csak üresen hagyom a végzés dátumát ilyenkor.

Pl. így néz ki CV-ben:


2007 -

X Egyetem - Y szak


2004 - 2007

Z Gimnázium és szakképző iskola

2019. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy az utolsó írja, esetleg odaírod, hogy folyamatban.

De ezzel is vigyázni kell, mert esetleg egyből kukázzák az önéletrajzod, azt gondolva, hogy aktív jogviszonyod van.

Értelmes HR-es rá fog kérdezni az interjún, ott el tudod mondani, amit ide is leírtál

2019. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Csak annyit írnék bele az önéletrajzba amennyi az adott munkához szükséges, nehogymég a végén túl okos túlképzett legyél.


Lehet jobban járnál ha körbejárnád azt a munkahelyet mielőtt jelentkezel, hogy képben legyél hogy igazából miről is van szó.

2020. dec. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor a "fehér foltokkal" az önéletrajzomban mit kezdejek, ha nem írhatom be az egyetemet?
2020. dec. 24. 20:06
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

6/


Szőjél bele érzelmi sztorikat, családban váratlan betegség miatt ápolást végeztél, hazádat szolgáltad irakban önkéntesként, stb stb.


Olyasmit írj bele amire te is büszke lennél, ha olvasnád, csak azért hihető legyen a te karakteredre nézve..

2020. dec. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!