Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Versenytilalmi megállapodás,...

Versenytilalmi megállapodás, munkaviszony megszűnése után plusz 2 havi bér? Bővebben lentebb.

Figyelt kérdés
Üdv! 2,5 hónap után elküldtek egy cégtől. Elején a munkaszerződéssel írtunk egy versenytilalmi megállapodást is, miszerint a cégtől való esetleges távozás után 6 hónapig nem mehetek konkurens céghez. A munkaviszony megszűnése napján a munkáltatónak nyilatkoznia kell arról hogy NEM ragaszkodik ezen versenytilalmi megállapodáshoz, ha ilyet nem tesz,2 havi extra bér illet meg engem. Na most a munkáltató a felmondás napján nem nyilatkozott erről, és én úgy gondolom jogosan vártam a 2 havi extra bért, amit nem kaptam meg. Miután ezt megírtam nekik levélben, utólag írtak egy visszadátumozott nyilatkozatot, hogy nem ragaszkodnak a versenytilalmi megállapodáshoz. És hogy ezt postázzák nekem. Na most szerintem nekem ezek alapján jogosan jár, mivel minden dátum szerepel a postai leveleken, illetve e-mailekben, amely bizonyítja hogy ők a munkaviszony megszűnése után, miután én kifejezetten felhívtam a figyelmüket, hogy a 2 havi bérem nem került utalásra, ezek után csináltak egy papírt, és írtak hogy postázzák. Mit gondoltok?

2019. ápr. 27. 13:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kedves x!


Miután többszöri kérésemre sem került utalásra a munkaszerződésem 7.4 pontja alapján járó 2 havi alapbérem, ezért kénytelen leszek megtenni a jogi lépéseket, és az Egri Munkaügyi és Közigazgatási Bíróság felé továbbítani az ügyet, valamint felhívni a figyelmet a cég jogtalan, utólagosan visszadátumozott, egyoldalú nyilatkozatára is.



Üdvözlettel,


y


2019.05.07.

2019. máj. 8. 10:54
 12/15 A kérdező kommentje:

A cég mindezekre ezt válaszolta:

Kedves y!



Ismételten tájékoztatlak, hogy vállalatunk álláspontja változatlan, a versenytilalmi megállapodással cégünk nem kíván élni, így korlátozásmentesen elhelyezkedhetsz bármelyik cégnél.



További sok sikert kívánunk!



Ezek után mit javasoltok? Ügyvéd?

2019. máj. 8. 10:55
 13/15 anonim ***** válasza:

De rhadék...

Valószínüleg úgy van vele, hogy 2 havi bérért nem mész ügyvédhez, mert az sem 2 Ft.

De igen, elmennék egy jogi tanácsért, és ha nem is lenne ingyen, megfingatnám ezt a majmot.

A jogi tanács, vagy konzultáció, ki hogy nevezi, 8-10-12 ezer Ft körül mozog.

De a kormányhivatalok biztosítanak ingyenes jogsegélyt, ahol tényleg fizetned sem kell, és elmondják a lehetőségeket. Egy barátom volt ott, mert neki tényleg nem volt pénze, de rá sem kérdeztek. Az ottani ügyvéd azt mondta, hogy sokan vagy nem is tudnak a lehetőségről, vagy szégyellnek odamenni, szóval gyakorlatilag azonnal tud fogadni, nem kell heteket várni. (Van ügyfélfogadási idő, de oda is telefonálhatsz.)

2 havi béred minimum 300 ezer, az ügyvéd díja szerintem ennek töredéke lesz, szóval megéri, csak az a kérdés, hogy az idegeskedést meg a bíróságra járkálkást vállalod-e.

Elképzelhető, hogy nem is lenne belőle per, mert

- vagy az ügyvéd írna egy felszólító levelet, ami már kicsit komolyabb, mint a Te emailjeid

- egyből közjegyzőhöz küldene, aki kibocsát egy fizetési meghagyást. Ha ez a szimpatikus exfőnök elletmondással él, akkor automatikusan perré alakul az ügy. Itt már ő is elkezdhet gondolkodni, mert vagy fizet, vagy megy a bíróságra, ahol véleményem szerint majd még többet fizet, mert a perköltséget is a nyakába varrják.

Ha ezt átgondolja, lehet inkább azonnal fizet.

Talán most még azt hiszi, hogy blöffölsz. Te ismered, hiheti ezt?

2019. máj. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igen, én úgy gondolom nem vesz komolyan, pedig amint látható elég részletesen és normálisan összefoglalva leírtam az álláspontomat. Szerintem ha elmegyek egy ügyvédhez, és kapnak egy ügyvédi felszólító levelet, akkor valószínű hogy nem kell perelni, hanem utalni fognak. Nem tudom mi lehet az, ami az ő igazukat bizonyítja, amire ők ilyen "magabiztosak", de számomra ez a helyzet nagyon úgy tűnik hogy tudják hogy igazam van, azért csináltak utólagosan egy papírt is...
2019. máj. 8. 18:52
 15/15 anonim válasza:
Végül hogy végződött az ügy?
2019. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!