Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan unalmasak a...

Miért olyan unalmasak a fizikai munkák szemben a szellemi munkákkal?

Figyelt kérdés

Általánosságban, persze vannak kivételek de most nem ezek érdekelnek.


Volt pályaválasztási börze sulival mentünk és ajánlgattak rengeteg szakmunkát amiben nagy hiány van, de egyszerűen annyira dögunalmas és semmi kihívás vagy érdekesség nem volt bennük.


Az egyik asztalnál páran valami vasizéket reszelgettek reszelővel meg ilyen agyament dolgok. XD


Egy másiknál csöveket dugdostak lyukakba. WTF


Az jutott eszembe hogy nem azért van olyan nagy hiány szakemberekben mert hogy ennyire unalmasak ezek a szakmák?



2019. ápr. 28. 11:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mindennek van szép, és bűnrossz oldala is:). Felettem többen leírták már a szellemi munka is tud rém uncsi lenni,és a fizikai tevékenység is tud érdekes,és klassz feladat lenni. Sajnos nincs olyan tuti recept,hogyha tanulsz "x" szakirányt,akkor életed végéig csak klassz, és érdekes munkáid lesznek, ez van:). Ha a hobbid egyben a megélhetési forrásod,még akkor is előjöhet az,hogy pár év alatt látni sem szeretnéd azt amit csinálsz, kell egy kis változatosság,mert mindenbe bele lehet h.ülyülni egy idő után,még Úgyis,ha magadnak csinálod,vállalkozóként. Az viszont egy szimpatikus dolog,ha pályaválasztás előtt azt helyezed előtérbe,hogy mivel szeretnél foglalkozni!:)
2019. ápr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

# 11


Pont erre gondoltam én is hogy megpróbálok úgy választani hogy ne csak az legyen az egyetlen motiváció hogy mivel lehet nagyon szakítani. Legtöbben azt mondták hogy úgyis csak az számít de szerintem nem. Gondolom az őszinte lelkesedés és érdeklődés tud később szakmai értéket teremteni.

2019. ápr. 28. 12:26
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nekem egy adatrögzítő, vagy egy könyvelő munkája sem tűnik túl izgalmasnak. Ízlés dolga. Válassz olyan szakmát, ami tetszik. Ha meg semmi sem tetszik, légy életművész az biztosan izgalmas.
2019. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát vannak olyan emberek akiket ezzel motiválni lehet. Ilyen nulla erőbefektetést igényló munka és mégis kap rá pénzt. Szerintem örülj neki, hogy te nem tartozol ezek közé az emberek közé.
2019. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én az ipari automatizálásban dolgozom ~10 éve. Azzal kezdtem, hogy elektromos tervrajz alapján ipari és épületvillamossági vezérlő/elosztószekrényeket raktam össze az első csavartól az utolsó vezeték jelölésig. Volt olyan munkám ahol már a vezérlőre írt programért is feleltem, meg olyan is ahol a tervet is én csináltam. Sőt, 1,5 évig dolgoztam egy olyan cégnél, ahol az árajánlattól kezdve tervezésen, programíráson át, a vezérlés összeszereléséig, gép bekábelezéséig mindent én csináltam, én élesztettem és helyeztem üzembe a berendezést, a gépkönyvbe a vezérlésre/működésre vonatkozó fejezeteket is én írtam meg. Jelenleg csak a tervezésben és programozásban veszek részt, már 4 hónapja.

Dög unalom. A legunalmasabb rész a gépkönyv összerakása, utána a tervezés, utána a programírás. Ami a legizgalmasabb és legpörgősebb a vezérlőszekrény elkészítése és a gép szenzorozás/kábelezés.

Laikusként nem tudom mi látszik izgalmasnak és mi az ami unalmas, de úgy hogy a gyártási folyamat minden szakaszába aktívan részt vettem több évig, ki tudom jelenteni, hogy a fizikai szakmunka sokkal izgalmasabb mint a belefektetett szellemi munkaidő.

2019. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!