Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen végzettség szükséges...

Milyen végzettség szükséges ahhoz, ha projektmenedzser szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik ez a munkakör, az unokabátyám projektmenedzserként dolgozik és vadiúj céges Audit kapott, mindig megkapja legújabb Iphone-t, Macbook-ot, állandóan utaznak a barátnőjével, most húsvétkor is kimentek Spanyolországba, stb, stb.


Szóval az a kérdésem, hogy ha én is projektmenedzserként szeretnék majd dolgozni, akkor ahhoz milyen végzettség kell?



2019. ápr. 29. 22:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

8: És szerinted 2021 után, az uniós pénzek csökkenése után nem lesz kevesebb igény/kereslet a pályázatírásokra?


És te egyedül csinálod, vagy vannak esetleg már felvéve alkalmazottaid is?

2019. ápr. 30. 09:17
 12/22 anonim ***** válasza:
12%

Soft skillek kellenek:

- asszertìv kommunikàciò

- tàrgyalàsi szintű idegennyelv

- vezetői skillek

Hardskillek:

- szakmai tudás az adott területen

2019. ápr. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%

Írsz különböző multiknak. Cv-d motivációs részében leírod, hogy vadiúj céges Audit akarsz, mindig meg hozzá szeretnél jutni a céges legújabb Iphone-hoz, Macbook-hoz, állandóan utazni szeretnél egy céges barátnőjével Spanyolországba meg ahova még lehet


Próbáljanak neked igényeidhez igazított állást biztosítani

2019. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
13: Ennyire unatkozol?
2019. ápr. 30. 10:56
 15/22 anonim ***** válasza:

Pályázatot íratni,szerintem már most egyre kevesebb az igény, mivel egyfelől egyre több a konkurencia - igaz ez komplexebb szolgáltatás nyújtással még mérsékelhető hány is - , másfelől egyszerűsödnek a beadások módjai,- nem kell már "molnárkocsin tolni papír alapon a dokumentumokat beadási határidőkor" , harmadrészt pedig aki megírat 1-2-t az már látja hogy működik, vagy maga is belép a képzésbe, hogy a saját vállalkozásának/egyéb szervezetnek megírja a pályázatokat. Én is így vagyok már, csak a sajátokkal foglalkozok inkább.


Alkalmazottam van, de nem a projektmenedzsmenthez kapcsolódóan. Az egyszemélyes.


Közvetve meg alkalmazottad az egyes projektek "outputjaiként" olyan projektekbe amibe érdekeltséget szerzel és az meg is marad a magírást és pm-et követően is, még több van/lesz.


Ezért sem feltétlenül csak az az út létezik, hogy megbízási szerződéssel elvállalsz valamit a fenntartási időszakra különböző státusz szimbólum juttatási eszközökkel felvértezve, utána meg "várod a csodát", hogy legyen egy újabb pályázat amihez kellhetsz esetleg, mert letelt a 2-3-5 év és igazából nincs már szükség Rád, mint Pm.


Meg ugye eleve sok esetben az elszámolható költségek körének terhére voltál addig is foglalkoztatva, ahogy adott esetben egy alkalmazott is.

2019. ápr. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

15:

"Ezért sem feltétlenül csak az az út létezik, hogy megbízási szerződéssel elvállalsz valamit a fenntartási időszakra"


Ezalatt mire gondolsz?


És az általad korábban írt szakirányok közül melyiket javasolnád leginkább?

2019. ápr. 30. 12:43
 17/22 anonim ***** válasza:

Én ezeket végeztem el:


Geográfus Bsc ( terület és településfejlesztői szakirány és megújuló energiaforrások szakirány)

- Minősített pályázatfigyelő-pályázatíró

- Eu pályázatíró mesterkurzus

- Kulturális projektciklus menedzsment


De ez csak saját példa, igazából szerintem már mindenhol oktatnak pl. projekttervezés és finanszírozást felső oktatásban. a tanegység listákban célszerű szétnézni.


Olyanokra gondolok pl. hogy településen van egy adott lakatlan, ne adj isten lerobbant ingatlanod, de "papíron" befektetőbarát a település, mégis kevés a helyi vállalkozó, akkor Te mint ingatlan tulaj meg egyben pm létrehozhatsz akár az önkormányzattal is közösen inkubátorházat , betelepülő vállalkozások részére befektetés ösztönzési célzattal.


Hiába, hogy pl. 3 éves egy ilyen inkubációs periódus, a 3 év elteltével az ingatlan bérbeadójaként Te a következőkből is folyamatosan bérleti díjhoz és egyéb bevételhez juthatsz belőle( nekem 6 éve full házzal működik egy ilyen szolgáltatóházam 3500 fő alatti településen).


Vagy a kötelező disszemináció keretén belül, elszámolható költségekre hozol létre vállalkozást, vagy veszel fel tev. kört, pl. rendezvény étkeztetés, web szolgáltatások, stb. ami nem csak az adott projektet érintheti, hanem mivel kell egy bázis telephely a catering szolgáltatáshoz, "mellékesen" vendéglátó üzlet üzemeltetésed is folyhat.


De ugyanígy pl. egy pilot projekt kapcsán megtarthatod a knowhow-t is magadnak, amivel majd beszállsz abba a cégbe a kidolgozott knowhow-val tulajdonosként, amelyik majd az outputban a piacon kivitelezi a K+F eredményeket.


Ezekben az esetekben nem egy meghatározott időre alkalmazotti státuszban leszel, hanem akár egyszerre több égben, vállalkozásban is tulajdonosként benne és nem fog érinteni, ha pl nem lesz olyan pályázat, amihez kompetens lennél, mint pm, hanem már ezeket a saját vállalkozásidat is fejlesztheted. Sőt, én azt mondom 3-4 ilyen párhuzamosan, egy időben futó mellett, már tapasztalat szerint arra sem nagyon van időd, hogy újabbakat vállalj be, mert folyamatosan munkát adnak a meglévő vállalkozásaidnak a fejlesztése.


Igaz így nem mindegyik esetében lesz elszámolható költségek köre az informatikai eszközök, ami úgy indul, hogy új notebook- mert a 3 évvel ezelőtti már nem olyan jó, amit a szintén elszámolható költségek körében az előző pályázatban szereztél be :-) és amin írod, vagy adminisztrálod az adott pályázatot( Mac alapún, a rendszer és adatbiztonságra hivatkozva :-) ), de nem is projekt jelleggel lesz bevételed sem belőle, hanem folyamatosan. Lehet nem Audival rohangálsz, hanem BMW-vel( Busz metró Willamos, ) mert haszongépjármű beszerzésből lesz saját tulajdonú autód, de azt meg nyugodtan kiadhatod bérbe utána, aminek a bevételéből futni fogja bkv-ra agy akár nem a projekt időszaka alatt kapott céges, hanem saját Audi törlesztőre is, mint másodlagos jármű.

2019. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Estádio de Felchút ***** válasza:

kulturális milyen ciklus menedzsment? :D

Megafäszom.

PMP vagy PRINCE kell hozzá, és folyékony angoltudás. Ez a két certificate ér is valamit, a többivel körberöhögnek.

De a céges kocsi meg az ájfón az már a 6-8 év tapasztalattal rendelkező seniornak jár, nem neked.

2019. ápr. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Linkeltem egy random tamopos projekt elvárást, semmi ilyet nem kér, ahogy a gyakorlatban sem. 😉
2019. máj. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A Prince vagy inkabb már 2-höz meg kb annyit, hogy ahogy az elején is mondtam it-hez kellhet ( a prince módszertana is onnan indult ki ) epitesi prijekthez meg kell is a vezetőnek képesítés még Teaor szerint is, de pl. egy középiskolai interreg-hez teljesen felesleges félmilliós 3 napos tanfolyammal "pruccolni", amikor a pm adott esetben a magyar-töri szakos tanár lesz. Vagy épp ahogy meg is esett, órai munka keretében kidolgoztatják "interaktív mintaprojektkent" a tanulókkal az mt-t azutan a tanár benyújtja, mint pm a magánovóda pályázatot, amit amugy csak másodállásban pmkent menedzsel. Teljes véletlen. Igaz a tanár ezért kaphat Audit , mert hát ugye a "senior pm " fizetést felnyomtak a koltsegvetesben, mondván a jó szakembert meg kell fizetni, az asszisztencia meg önkéntes munka alapra lett beírva ( sőt ugye az iskola küldheti akár prince2 továbbképzésre is kompetenciafejlesztési output címszó alatt más pályázat keretében is) a hallgatók meg önkéntes munkára vannak beirva az elszámolható költségek körében a bérköltséghez.


Attól mert más módszert alkalmaznak a régiek , akik már 5-10-15 éve is pmek voltak még a rutinjukkal ugyanugy eredményes munkát végeznek "seniorkent" amit mutatnak a projektjeik is, mint akik önköltségen a legújabb módszertanokat tanulják pár nap alatt , majd azzal próbáljak magukat eladni kvalifikáltként a piacin "újoncként".


Erre mondtuk, hogy irreleváns pm esetében a szakképesítés, mivel nincs pm szakma. Módszertanok vannak de egy gant, problemafa -célfa, kompetencia matrix stb is ugyanugy lehet sikeres mint egy bármely más módszer. Ahogy a sousvide csülök pékné is lehet jó, meg Mari néni kifőzdéjében is, pedig mindkettő azt adja, csak más módszertannal.

2019. máj. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!