Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki közalkalmazott, miért nem...

Aki közalkalmazott, miért nem vált?

Figyelt kérdés

Pl: Egész életében közalkalmazott, most keres a legtöbbet, nettó 150 ezret. Huszon valahány év után. A munka 8-16-ig tart, sokszor van túlóra, reggel nem tudja, hogy délután végez időben vagy sem, így tervezni sem nagyon tud. Egész napos talpalás, felelősség, stressz. Megbecsülés egyáltalán nincs. Minden egyes nap utál bemenni, sokszor sír emiatt.


A kérdésem, hogy az ilyen helyen dolgozók miért nem váltanak? Tényleg elhiszik, hogy ez jó fizetés? Vagy miért? Van képzettsége, máshova is felvennék.


Én hamar lepattantam erről a helyről, nem értem más miért marad?


2019. máj. 1. 23:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam ilyen helyen, viszont több volt a fizetés, mert lehet valaki pl. osztályvezető stb. A munka elmegy, heti 1 nap volt ügyfélfogadás, a többi nap lightos volt. De az irodában tök jó volt a hangulat. Egy biztos állás
2019. máj. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
41%

Mert nagyon kényelmes, nagyon kiszámítható munka, ami semmiféle önállóságot és proaktivitást nem igényel és nincs igénye többre sem szellemileg, sem anyagilag.

Van a rokonságban, ismerősi körben több közalkalmazott is, akikkel szoktam a munkájuk végzése közben (adott hivatalokban, Földhivatal, Kormányablak, PM hivatal, stb.) és én egyik helyen sem azt látom hogy hatalmas stressz meg felelősség lenne.

2019. máj. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Én azért, mert imádom amit csinálok, és teljesen elégedett vagyok a munkakörülményekkel.

- 150-nél jóval többet keresek

- soha nincs túlóra, sőt, sokszor kevesebbet is kell dolgozni, pl hosszú hétvége előtti napon délben hazamehetünk

- egész nap ülök a kényelmes székemben

- nincs stressz (munkahelyi mércével "nincs", nyilván valamennyi van, mint mindenhol, de nem több, mint máshol.. kihívás bőven van, de számomra élvezhető mennyiségben)

- sok lehetőség, rendszeresen járunk nemzetközi konferenciákra, akár külföldre is, de idehaza pláne gyakran.. plusz elérhetőek továbbképzések, workshopok, stb, mind hasznos lehet a későbbiekben, és érdekesek

- őszintén hiszem, hogy van értelme és haszna annak, amit csinálunk

Dolgoztam már néhány helyen, mindenféle fenntartó megvolt már - magáncégnél, egyházi intézményben és közalkalmazottként is dolgoztam már, magasan a jelenlegi közalkalmazotti munkámat szeretem a legjobban, minden téren.

(Budapesti múzeumban dolgozok informatikusként.)

2019. máj. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Lehet fontos lett volna beleírnom, hogy EGÉSZSÉGÜGYről van szó. Így hátha jobban átlátjátok, mennyire stresszes és fárasztó, és nem heti 1 nap kell dolgozni. Betegellátás.
2019. máj. 2. 12:32
 15/24 A kérdező kommentje:
A felelősség meg konkrétan az, hogy meg is ölhet egy beteget azzal, ha rosszul csinálja a dolgát, nem figyel oda egy pillanatban.
2019. máj. 2. 12:33
 16/24 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezt fontos lett volna megemlítened.
2019. máj. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Nem a fizetés mértéke számít, hanem az érte befketetett energia. Ha semmit nem kéne csinálni csak ücsörögni egész nap akkor a 150 tökéletes. De ha non stop nyomják 8 órában akkor elég kevés.
2019. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha egészségügyről van szó akkor a hivatás és az ÉLETCÉL a legfontosabb tényező szerintem. Akik ott dolgoznak, főleg akik már évtizedek óta húzzák az igát ELHIVATOTTSÁGBÓL csinálják! Máshogy nem lehetne! Olyan ez, mint a hit, ők hisznek abban amit csinálnak és nem a pénz motiválja őket.
2019. máj. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
De egészségügyben nem csak közalkalmazottak vannak. Olyan a szakma, hogy vállalkozóhoz is lehetne menni, dupla ennyi pénzért, kevesebb munkáért. Én is ezt tettem.
2019. máj. 2. 20:49
 20/24 anonim válasza:
53%
Én direkt erre a páylára készülök. Klinikai szakpszichológus leszek, csak közalkalmazottként foglalkoztatva, netto 165öt keresve az első 3 évben. Miért? Mert nem célom mások kizsákmányolása. Ahogy előttem leirjak, amit csinálok hivatásnak tekintem, az csak egy extra, hogy fizetnek is érte. Az egyetem ingyen volt, támogatott, a ráképzések félmillió alatt, de a lányeg, hogy bármikor ingyen is folytatnám. Mert ez a hobbim, a hivatásom, ez mozgat meg. Magánpraxist nem érezném erkölcsileg a normaima illeszthetőnek, mert azt megcsinálják pézért mások, én inkább azt az időt is államiban tölteném.
2019. máj. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!