Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok pénzért dolgozni vagy...

Sok pénzért dolgozni vagy kevesebbért?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek melyik a helyes döntés. Adott két munkahely. Olyan helyen dolgozom ahol megfizetnek, de szakmai szempomtból szinte semmi előrelépést nem jelent, és lett egy lehetőségem egy nagyon ismert cégnél dolgozni, ahol fele annyi pénzt se keresnék(150-160 kb), viszont az egyik legjobb emberektől tudnék tanulni a szakmában. És elméletileg hosszútávon nagy előrelépést jelentene. Viszont ott van bennem az, hogy elbukok, és se komoly tapasztalatot sem szerezt és pénzem is kevés lenne. Megérné szerintetek váltani? Volt már valaki ilyesmi helyzetben? :)

2019. máj. 4. 05:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Nézd. Ha ez hosszútávon fejlődéssel jár, és tanulhatsz, akkor megéri. Persze ha nem vagy tele adósággal, és megengedheted az életszínvonalad jelenlegi csökkentését, a későbbi jó megteremtéséhez.
2019. máj. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem akarlak elkeseríteni, de ott, ahol annyira becsülnek, hogy 150-160 ezret kapj meg, ott nem fogsz tudni fejlődni, és onnan a “legjobb szakemberek” is menekülni fognak.


Plusz sokkal jobban tud fejlődni a személyiséged, ha nem kell azon aggódni, hogy miből fizeted be a számlát holnap.

2019. máj. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Ritka az a tanfolyam, ami havi 120 fölött elkel. A te "tanfolyamod" hány karátos arannyal lesz befuttatva? ;)
2019. máj. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Több pénz
2019. máj. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nekem ott sántít a történet, hogy a legjobb cég, a legjobb szakemberekkel, viszont fele a pénz.

Itt valami nekem nem kerek.

2019. máj. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Jól mondják az előzők, ha olyan jók azok szakemberek, akkor nagyobb fizetéssel rég elcsábította volna őket a konkurencia, különösen a mai munkaerőhiányos időkben. Maradj ahol vagy, a váltás egyértelmű visszalépés lenne, nem pedig fejlődés.
2019. máj. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

nem tudom mi a végzettséged, de én egy nagy cégnél dolgozom karbantartás műszakvezetőként és a szakmunkásaimnak 200-250 nettót fizetünk, úgy hogy a munkaidejük felébe szó szerint nem csinálnak semmit. Nézhetnek munkaidő alatt filmet, egy órás reggeli kávé szünet stb. De így is sokan elmennek mert keveslik a bérüket.


Nettó kb 900 ft óra bérért mondanék felvételkor egy szakinak kiröhögne, és kisétálna az interjúról!!!

2019. máj. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Amit a kérdező ír, az kb. ilyen kisbolti eladó 6 órában vagy közszféra jövedelem.
2019. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Fú köszi a válaszokat. Nagyon nehéz kérdés ez most számomra. Barmixerkedésről van szó, azt elfelejtettem megírni. Nagyon kockázatos belevágni, mert azt fixe tudom, hogy 1 évig havi 150-160-ert dolgoztatnának :/
2019. máj. 4. 12:31
 10/12 anonim ***** válasza:
ja hogy vendéglátás, akkor jó esetben 4 órának megfelelő segédmunkás minimálbérre leszel bejelentve. Rosszabb esetben még ez se lesz.
2019. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!