Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan akinek van...

Van itt olyan akinek van diplomája, amivel nagyjából irodai munkaköröket lehetne betölteni, de mégsem vágyik irodai munkára?

Figyelt kérdés
Én jelenleg ezt érzem, hogy megőrülök, ha be kell ülnöm egy multicéghez, vagy bármilyen irodába dolgozni. Egyszerűen taszít a gondolata is, csak nem tudom, hogy mi másra lenne lehetőségem. Sokkal jobban érdekelne valami mozgalmasabb, érdekesebb munka, mint ez az értelmetlen irodai lét, de még megfogalmazni sem tudom magamban, hogy mi az a más valami. De esküszöm még egy kis nyugis kávézóban is szívesebben eldolgoznék. Biztosan furcsa, hogy így gondolom, de nem igazán vagyok karrierista, és nekem a nyugalom többet ér, mint a fizetés. Annyira bizonytalan vagyok, hogy azt se tudom merre induljak. Emellett egy adag megfelelési kényszer is van bennem, ismerőseim körében az a legfontosabb, hogy kinek milyen sz.r irodai munkája van és mennyit keres vele, nyilván nekik nem hozakodom elő a kávézós ötletemmel:D Valaki hasonló helyzetben?
2019. máj. 8. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jöhetsz vasat szerelni,betont önteni,húzni,de szerintem nem fog tetszeni. :)
2019. máj. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
én
2019. máj. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj pincérnek.
2019. máj. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Informatikus vagyok és hányok attól, hogy egész nap bent kell lenni az irodában, főleg amikor szép idő van, de hát ez fizet normálisan.
2019. máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Én pont azért szeretem az irodát, mert nyugis. Dolgoztam előtte nagyon pörgős dolgokban és utáltam...
2019. máj. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nekem inkább a közeg miatt nem tetszik, az emberek miatt. Irodában elég érdekes dolgok mennek. Volt "szerencsém" hozzá egy rövidebb ideig diákmunkában.
2019. máj. 8. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az irodai lét titka, hogy nagyon jól tettesd, hogy milyen elfoglalt vagy, közben meg netezel. Én azt szoktam. Persze ha jön be munka rögtön ráállok, de fluktuál a mennyiség naponta (turizmusban vagyok). Van hogy egész nap pötyögök, van hogy effektív 2 órát dolgozok a 8-ból, de frankó, mert kifizetnek :D. Ok, nem fizetnek halálra, de kényelmi szempontból nekem ez tökéletes.


A pörgős munkákban tényleg egész nap pörögtem, éhbérért. Nem érte meg.


Amúgy vendéglátásban simán eltudnál helyezkedni diplomával is. Semmiképp se add fel a keresést :).

2019. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Vendéglátásban az irodai munka alatt mit kell érteni? Pl. szállodában back office? (azt hiszem ez a neve). Köszi, nem adom fel, hátha összejön valami jobb. Főleg az lenne a cél, hogy az ilyen multicégeket és társait kikerüljem, remélem sikerül. Még egy múzeumban is szívesebben eldolgozgatnék, az legalább nyugis :D
2019. máj. 8. 22:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
En tervezo-programozo mernokkent dolgozom. A hasonlo munkakorokre jellemzo, hogy a munkaido harmadat az irodaban toltod tervezessel, programirassal, egyeb adminisztracioval, harmadat az ugyfelek gyaraiban az elkeszult berendezes beuzemelesevel, harmadat meg az autopalyan a lakohelyed, ceg, ugyfel kozott. Igazabol mind faraszto egy ido utan, de en pl. azert (sem) megyek multihoz dolgozni mint villamosmernok, mert nem birom elviselni hosszu tavon azt az irodai legkort. Ha ra lennek kenyszerulve, hogy non stop irodaban dolgozzak, inkabb elmennek villanyt szerelni.
2019. máj. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,


te nem dolgoztál még normális irodai munkát.


Elmennél egy kávézóba vagy egy bárba csaposnak, utána azon sírnál, hogy kevés a lóve, nem tudsz megélni meg kötött rugalmatlam a munkaidő.

2019. máj. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!