Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy mondjak fel, mit mondjak...

Hogy mondjak fel, mit mondjak a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
A holnapi napon, szeretném közölni a munkahelyemen hogy fel szeretnék mondani. Tudom, hogy írásos formában us be kell nyújtanom, de én szeretném szóban is elmondani, csak annyi minden kavarog a fejemben, hogy nemtudom mit mondjak. Valaki tud tanácsot adni? Ez az első ilyen szituációm. Előre is köszönöm.

2019. máj. 13. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A velemenyed.
2019. máj. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell túlragozni, se szóban, se írásban. Egyszerűen odamész a főnöködhöz, és megmondod hogy le szeretnél számolni családi okok miatt. Ez az indoklás a legegyszerűbb, legkorrektebb és nem kell túlragozni, mert semmi köze hozzá hogy otthon mi van. Ha olyan indokkal mész oda hogy a cégnél vannak problémák, vagy jobbat találtál akkor elkezdhet izélni hogy lebeszéljen erről a felmondásról meg faggatni hogy mik a bajok és rábeszél hogy maradj, de semmi sem fog változni, és közbe buktál egy jobb lehetőséget.

Egyszerűen családi okokra hivatkozz szóban és írásban, ne ragozd túl, mondd hogy családi okok miatt muszáj váltanod ennyi pont.

2019. máj. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

A 2. válasza nettó baromság. NEM KELL indokolni, miért mondasz fel. Szóban esetleg elmondhatod, ha nagyon szükségét érzed, csak vedd bele, hogy ha nem próbaidő, még 30 napot nézni fogjátok egymást.


Amúgy imádom az ilyen kérdéseket, névtelen oldalon miért ne vagy képes leírni, mi miatt mondasz fel? Mert ennyiből nem lehet megítélni, hogy van-e értelme a lelki fröccsnek a főnök fele vagy sem.

2019. máj. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sokkal jobb ajánlatot kaptam.
2019. máj. 14. 08:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Na mindjárt más. Ez egy teljesen valid indok, írásban akkor add be a felmondásod, kizárólag, ah a másik helyről már megvan a munkaszerződés, szóban meg hozzáteheted, hogy jobb ajánlatot kaptál és ennyi.
2019. máj. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha próbaidős vagy, illetve ha határozatlan idejű szerződésed van, akkor NEM KELL INDOKOLNI a felmondás okát. Írásban semmiképpen sem!! Szóban elmondhatod a főnöknek - de én is azt javaslom, hogy mindezt csak akkor tedd meg, ha már valóban biztos az a másik hely.


Azonban ha határozott idejű munkaszerződésed van, akkor nem mondhatsz fel csak úgy, nagyon alapos és meghatározott okok miatt mondhatsz csak fel.


Amúgy SZÓBAN nyugodtan mondd el a főnöknek, hogy ezért meg ezért nem érzed jól magad a munkahelyeden, stb.

2019. máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!