Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi esély van rá, hogy a...

Mennyi esély van rá, hogy a cégnek van valamilyen fekete listája?

Figyelt kérdés
Több mint 2 évvel ezelött jelentkeztem egy állásra egy budapesti kb 20 éve működő céghez. Be is hívtak állásinterjúra, de lebetegedtem és nem mentem el, sajnos jelezni is elfelejtettem nekik. Most dolgozik ott egy ismerősöm aki mondta, hogy keresnek munkatársat egy bizonyos pozícióra ami érdekelne engem. Mennyi esély van rá, hogy megjegyezték a nevem vagy valamilyen fekete listát vezetnek és ezért nem vesznek fel?
2019. máj. 18. 15:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"de multinál dolgozom elég régen, és hidd el a fekete lista legenda, senkinek nincs ideje azzal foglalkozni, hogy embereket listázgasson"


Az atlagos multinal meg pont kizarolag ilyen automata ATS rendszereken keresztul lehet jelentkezni, senki nem kell manualisan listazgasson semmit. Ami meg a GPDR-t illeti, az emberek jelentkezeskor explicite megadjak az engedelyt a cegnek, hogy kezelje az altaluk megadott szemelyes adatokat. Ha ezt nem tudtad, akkor valami nagyon ratyi multinal lehetsz.


Egyebkent en nem allitottam, hogy minden cegnek lenne egy fekete listaja, csak leirtam, miert konnyu ezt megvalositani, miert nem eletkepes a "senkinek nincs ideje ilyen listakat kesziteni" erv.

2019. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
És ezek az automata rendszerek szépen ki is dobják az illetőt, amikor lejár a pályázat.
2019. máj. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én állami cégnél vagyok, az elmúlt években itt is rendesen gatyába rázták a rendszereket GDPR megfelelőség szempontjából, a HR-eseknek is elmondták, mit miért nem lehet, még külső szakértő cégeket is hívtak az üzleti folyamatok átvilágításához. Ha itt ez ment, elképzelhetetlennek tartom, hogy akadna olyan nagy cég Magyarországon, amelyik megkockáztatná egy többmilliárdos bírság lehetőségét emiatt. Mellesleg annak se ártana némi továbbképzés, aki szerint attól, hogy a hülye pályázók alkalmasint beküldenek mindenféle irreleváns cuccot az önéletrajzukkal együtt, pl. kórlapokat a diliflepnijükről vagy a meztelen fotóikat, azt akkor a cég mindenféle cél nélkül kezelheti, vagy hogy örök életre kezelhet bármit.


Azt tartom én is valószínűbbnek, hogy ha van is ilyesmi bárhol, azt max. Ali csinálja a gyros sütödéjében, hogy felirkálja a falra korommal aki nem ment el hozzá interjúra, vagy Mancika a 20 éves HR-es a kis rózsaszín noteszébe azokat a pasikat, akik nem jöttek be neki...

2019. máj. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Multiknál tényleg vannak ilyen listák, általában egy évig őrzik meg az adatokat.
2019. máj. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

" Ha itt ez ment, elképzelhetetlennek tartom, hogy akadna olyan nagy cég Magyarországon, amelyik megkockáztatná egy többmilliárdos bírság lehetőségét emiatt."


Ohh, az a gyerekes naivitas. :) Eleg komoly, sok alkalmazottas KFT-k kockaztatnak ennel sokkal tobbet! :D

2019. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!