Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, ha teljesen...

Mit tegyek, ha teljesen kiábrándultam az irodai munkából? Ti hogy jutottatok túl ezen?

Figyelt kérdés

Teljesen kiábrándultam az irodai munkából, mérnök vagyok van cnc m is, de ezek már totál nem érdekelnek. Az egész irodai színjátéktól, jó pofizástól hányni tudnék...az emberektől is..röhögök mindenen már, ami ott van benn.

Sajnos kicsit anti szoc. lettem, elvégzem a munkám, de csomószor örülnek, ha egymagam lehetnek. 35 vok.

Gondolom kiegtem...gozom nincs mi tevo legyek, nezegetem a szakmakat mit tanuljak semmi jot nem latok ami illik hozzam..


Az irjon akinek volt mar ilyen es hogy lepett tul ezen...?



2019. máj. 23. 04:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Építőmérnökként én attól ábrándultam ki, hogy az iparágban szinte elvárt heti 60+ munkaóra mellett semmi szabadidőm nem volt, valamint az órabérem sem éreztemígy jónak. Èn is tépelődtem ezen egy kicsit de végül meghoztam a döntést ès iparágat váltottam. Ha nem érzed magad jól akkor menni kell.
2019. máj. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Sokaknál a monoton mindennapok miatt van a "kiégés" (még a vállalkozók 60%-nál is megesett egy legutóbbi felmérés alapján), a társaság/személyiségek/közösség random összeszedett, akkor az is rányomhatja a bélyeget.


Mit tehetsz?

Változásokat behozni, ha pedig nincs szavad: Tovább állni s magadnak kialakítani a békésebb társaságot.

Pl vállalkozol.


Picit a fantáziádat mozgasd meg, keress inspirációkat. Legyenek azok képek, cikkek stb.


Jelen munkád mellett informálódj és gyűjts. Csinálj egy mappát és mentsd el azokat a dolgokat, amiből tudnál mit kezdeni vagy ihletet adnak.


Mérnök + cnc

Szerintem elhajolhatsz picit a művészet felé. Nem megszokott síkon alkotni.


Asztalos ismerősömet zökkentettem ki a sablonos gondolkodásból. Hiszen a fa is egy csodálatos formázható alapanyag. Bejött neki.


Gyógyszerészeti melóm mellett építgetek én is. Nem illek oda, mint alkotó + a kis társaságunk szétesett.

De hidegen hagy s magamra fókuszálok és terveimre, igaz nem egyszerű, főleg az eleje, de ha tudod mi a cél s a siker %-a tőled függ --akkor nincs miről beszélni s haladni kell.


+ a cégnél sok olyan alapanyag megy kukába, megsemmisítésre, amikből eddig nem kevés plusz bevételem van csak azért, mert más formában tudom tálalni a népnek, jó minőségben.


A napokban a kiégés téma volt a minner akadémia fb oldalán is.

Vannak a cikekk mellett előadások, tanfolyamok is.

Nyugodtan olvass picit arra. 😊

2019. máj. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

35 vok...

Nem biztos, hogy a többiekkel van a gond az irodában...

2019. máj. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Te mérnök? Irodai munka?

Hemzseg az írásod a helyesírási hibától!

Akkora kamu vagy, csak az nem vette észre aki nem akarta.

Na, eredj szépen vissza dolgozni és ne bántsd az irodai dolgozókat, nem jópofiznak, hanem a munkájukat végzik.

2019. máj. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

"jó pofizás"-t egybeírjuk, "hányi tudnák" tudnék, "anti szoc vok" már 15 évesen is gáz volt, "mi tévő"-t szintén egybeírjuk


Plusz gondolom nem egy CNCd van, hanem CNC kezelői végzettséged, amit tipikusan nem a diplomás mérnökök szoktak elvégezni. Szóval a francokat vagy te mérnök. :)

2019. máj. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Vodafonelive ***** válasza:
65%

Akkor én és még pár volt szaktársam ellen példák vagyunk. Én gépészmérnöki mellett csináltam meg gyorstalpalón a CNC-forgàcsolói végzettséget. Volt aki technikusit csinàlt(az alapból ad ilyen modult).

Annyi, hogy a végén totál más szakirányra mentem vele, épületgépész lett a választás...

2019. máj. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Annak idején, az első irodai munkámban én is így éreztem magamat. Aztán eszembe jutott, hogy előtte milyen volt 12 órás folyamatos műszakban rohangálni a gyárban, néha evés nélkül, a WC-zést is futtában megoldva. Ehhez képest az, hogy hétfőtől péntekig nagyjából 8 órát kellett dolgoznom rugalmasan és a nap végén is tiszta volt a ruhám, annyira sokat jelentett, hogy el tudtam viselni a rettenetes fingfűrészelést és a kétszínű munkatársakat.
2019. máj. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kamu a franc... miert ne lehetne cnc -s okj -s vegzettsegem es egy mernoki diplomam? Csomoan negcsinaljak, az mas kerdes h nem vagyok csucs profi a szakmaban de attol negvan meg papirom.

Ezt inkabb csak a helyzetem miatt irtam.


Elnezest a helyesirasomert de napi 8 -9 ora angol magyar levelezes boven lefaraszt.

Helyesirasert megegyszer bocs, ezt telefonrol irom.

2019. máj. 23. 12:07
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom miért kell mindig a kérdezőnek esni. Helyesírás jó dolog persze, de egyrészt nem az a lényeg itt, másrészt simán lehet műszaki diplomád akkor is ha rossz a helyesírásod.


Néha nekem is eszembe jutott már, hogy ez vagy az nem tetszik de tényleg én is arra gondolok amit valaki írt már. 12 órát gyárban dolgozni, csengőre ebédelni sokkal rosszabb volt és még keveset is kerestem. (diák munkák)

2019. máj. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj utolsó, de műszaki diplomával nem ilyen írások szoktak születni. Egyszerűen lerí róla hogy kamu, és még magyarázkodik is, amivel mégjobban aláássa magát.
2019. máj. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!