Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdálkodás menedzsment...

Gazdálkodás menedzsment tényleg csak büfészak?

Figyelt kérdés

Én Foszk-on tanulok,nem is alapkézésen.

De azt olvastam,hogy a GM a legnépszerűbb szak,a legtöbben ezt választják,szóval gondolom dunát lehet rekeszteni belőlük.

Foszk meg annyit se érhet,mint az alapképzés.



2019. máj. 23. 23:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem büfészak.

Belépő szintű szellemi munkákhoz, ahol gondolkodni is kell, elég.

2019. máj. 24. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. máj. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
30%
Igen,az,számvitelen kívül mindegyik az.Az se nagy durr pl. egy komolyabb mérnökihez képest.
2019. máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Attól függ kinek. Egy-két tehetségesebb hallgatónak elég lehet, hogy karriert építsen utána, de alapvetően a hallgatói színvonal miatt leginkább titkárnő Mancikák kerülnek ki a képzésről.
2019. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De valami irodai munkát kapnék vele azért vagy mindenképpen valami gyárba kell mennem vele a gyártósorra robotolni esetleg közmunkára kell majd mennem vele?Főleg hogy szakmám sincs,amivel felvennének szakembernek,így csak valami minimálbéres fos munka vár.Az egyetem nem ér semmit ezek szerint.
2019. máj. 24. 13:03
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát érdemes sok dolgot tisztázni ezzel kapcsolatban. Egyrészt a büfészak kifejezés nem túl szerencsés fogalom semmire igazából, mert sokan sokféleképpen értelmezik.


Ami biztos: Gazdálkodási és menedzsment DIPLOMÁVAL, egy normális egyetemet elvégezve, ha nem vagy egy kókler is van egy kis gyakorlatod akkor sima ügy az elhelyezkedés. Rengeteg területre lehet menni elég jó pénzekért, sok előrelépési lehetőséggel. Persze egy mestert is érdemes ráhúzni, mert nagyon általános tudást ad. Tehát a szak maga nem "büfé", ha nem büfé-egyetemen végzed el. Gondolok itt Edutusra, Kodolányira és társaira. Az ilyen diploma tényleg semmit nem ér, csak arra jó, hogy lenyúlják a pénzed.


"Az egyetem nem ér semmit ezek szerint."

Na ez a másik, amit érdemes tisztázni. Te nem egyetemi, felsőfokú képzésben veszel részt, hanem egy OKJ-t csinálsz, hiszen FOSZK-on vagy. Nem az egyetem nem ér semmit, hanem a te végzettséged, ezzel valóban a feneked törölheted ki. A FOSZK egyedül arra jó, ha így szerzi meg az ember a pontot alapképzésre, és meg tud csinálni így kicsit hosszabb idő alatt egy diplomát. Önmagában egy GM FOSZK-al bérminimumért fognak felvenni valami adminisztratív irodai melóra, ha szerencséd van, jobb esetben nyelvtudással Pesten kicsit többért is.

2019. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Akkor jobb lenne ha itthagynám?
2019. máj. 24. 17:12
 8/20 A kérdező kommentje:
Alapképzést semmiképp sem fogom megcsinálni.Jövőre jelentkezni se tudok már,mert emelt érettségi lesz a követelmény.És nem is érdekel ez a terület,én azt hittem közgazdaságtant fogok itt tanulni,nem marketinget meg logisztikát,ez meg engem nem érdekel.
2019. máj. 24. 17:16
 9/20 anonim ***** válasza:
53%
A bolognai rendszer bevezetése óta egyik gazdasági alapképzésen sincs rendes, tudományos közgáz. Ha kihívást keresel akkor irány valamelyik természettudományos vagy műszaki alapszak amiről majd átmehetsz gazdasági mesterképzésre.
2019. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Pedig még közgazdaságtani könyvet is olvastam még az egyetem elött,hogy legyen róla fogalmam,de hát láttam hogy semmi köze ahhoz képzésnek.

El kell végeznem egy műszaki képzést,hogy elmenjek közgáz mesterre? :O


Az már elúszott,én fizikát csak annyira tanultam,hogy meglegyen belőle a 2-es és nem érettségiztem belőle.Nem vagyok műszaki beállítottságú,semmi érzékem nincs hozzá.Biztos nem menne egy műszaki alapszak.Még egy OKJ is nehezen menne.

Engem a társadalomtudományok érdekelnek,de azzel meg nem tudok mit kezdeni.

Idén jelentkeztem rendészetire,de ha nem vesznek fel (jövő héten alkalmassági) akkor nem tudom mit kezdjek az életemmel

2019. máj. 24. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!