Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik egyetemen végezzem el...

Melyik egyetemen végezzem el a gazdálkodási és menedzsment szakot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gazdálkodási és menedzsment szakra szeretnék menni, azonban nem tudom, hol érdemesebb ezt a szakot elvégezni. (Budapesti egyetemeken és a Debreceni Egyetemen gondolkoztam eddig). Debrecen közelebb van, és pl. az albérlet is olcsóbb. Azonban még nem vagyok annyira jártas ezekben, így nem tudom, hogy számít-e annyit, melyik egyetemen tanulom a gazdálkodási és menedzsment szakot, és hogy hol jobb ezt elvégezni.

2019. máj. 25. 10:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
39%

Annyiban számít talán, hogy mindenképpen állami egyetem végezd, nem ilyen IBS, Metropolitan, meg hasonlók.

A Debreceni Egyetem teljesen jó, erős egyetem.


Én pénzügy-számvitelre akarok menni és én a BGE, illetve a Debreceni Egyetem között vacillálok.

2019. máj. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
13%
A BME-ről úgy tudom, a komplett régi gazd.kar átment az ELTE-re.
2019. máj. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%

Még mindig a Corvinus az etalon olyan szempontból, hogy ott a legelitebb a hallgatóság és onnan szeretik a nagyon pedáns cégek, pl. McKinsey, elsősorban kiválogatni a fiatal tehetségeket.


De DE is nagyon jó egyetem, az esetek 95%-ában senkit nem fog érdekelni, hogy DE-s vagy éppen Corvinusos diplomád van. Amit hátrányként említenék azért mindenképp, hogy Pesten sokkal több a lehetőség, pláne Corvinuson. Rengeteg szakkoli, diákszervezet, gyakornoki pozíció között lehet válogatni. Debrecenben ezekből viszonylag kevés van.

2019. máj. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Estádio de Felchút ***** válasza:
14%

#2 Andor ment át, mert összezördült a rektorral, és még jó néhány tanár, de közel sem a "komplett" GTK. A távozókat pótolták, illetve a távozott tanárok visszajárnak tanítani. BCE-ről is alkalmaznak óraadókat.

Ettől függetlenül a BME-t nem javaslom, mert a legnehezebb GTK.

BCE legyen a cél, az a legismertebb.

2019. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
41%

A Corvinus kicsit (nagyon) túl van dimenzionálva. Jó, nyilván a legrégebbi, legnagyobb közgazdasági egyetem, de az oktatás színvonalában és a kapott diploma értékében semmivel nem ér többet, mint pl egy DE, BGE vagy akár az ELTE.

Ne beszélve arról, hogy pl. egyedül a Corvinus az, akinek levelezőn nincs állami finanszírozású formája. Azért ez sem mindegy. Legmagasabb a tandíj is, stb.

2019. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
34%
Egyiken se. Ne végezz ilyen szakot!
2019. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
43%

Nemrég írattam tesztetszámvitelt végzettekkel... heten írtak, a legrosszabb pécsi, aztán két Corvinusos végzett. Biztosan szuper tdk-t csináltak, de a saját tőke számvitele, A-C korlát nem nagyon ment nekik... ahogy az önköltségszámítás sem. A legjobb eredményt egy Zalaegerszegen végzett érte el :)

Nyilván ez semmit nem jelent, de nem kell az intézmény túldimenzonálni, a hallgatón több múlik, mint azon, hol tanuélt.

2019. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
51%
7: Erről van szó. Egy hülye (mert attól, hogy 440 pontja van, még lehet akármilyen hülye) attól nem lesz okosabb, hogy a Corvinusra jár. És egy okos sem lesz attól kevésbé okosabb, ha mondjuk a Kaposvári Egyetemre jár.
2019. máj. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

6-os: Miért ne? Nem akarod, hogy többet keressen nálad vagy mi?


7-es: Végén kimondtad a lényeget, hogy ez semmit sem jelent.:)

Senki nem állított itt olyat, hogy attól valaki automatikusan okosabb lenne, hogy a Közgázra jár. Még csak azt sem, hogy átlagban, bár mindig is a legtehetségesebb diákok gyűjtőhelye volt kategóriájában (mondjuk ma már ez a különbség a bolognai rendszerben nem annyira fajsúlyos, mint anno). Ami tény viszont, hogy évről-évre innen kerülnek ki a legjobb elhelyezkedési rátákkal és legmagasabb fizukkal a diákok. Melyre nyilván nem csak az oktatás minősége hat, és nem is csak a diploma értéke, hanem maga a közeg, a rengeteg kiépíthető kapcsolat, és a korábban említett extra lehetőségek egyetem mellett, amikben egyértelműen jeleskedik az intézmény.

2019. máj. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
20%

9, csak a fizetés nem minden...

Az, aki egy köynvelőirodában akar elhelyezkedni, ezerszer jobban jár egy olyan vidéki intézménnyel, ahol a tanárok jó része gyakorló szakember, nem csak az oktatás az élete (nekem volt olyan tanárom adóból, aki profin felmondta a törvényt, de ha elé teszel egy tao-bevallást, azt se tudja, mit lát).

És azt se felejtsd el, hogy egy fővárosi egyetemről már a gyakornoki időt is más jellegű helyeken töltik, mint egy vidékiről, és sokan kerülnek dolgozni oda, ahol gyakornokok voltak.

2019. máj. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!