Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik egyetemen végezzem el...

Melyik egyetemen végezzem el a gazdálkodási és menedzsment szakot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gazdálkodási és menedzsment szakra szeretnék menni, azonban nem tudom, hol érdemesebb ezt a szakot elvégezni. (Budapesti egyetemeken és a Debreceni Egyetemen gondolkoztam eddig). Debrecen közelebb van, és pl. az albérlet is olcsóbb. Azonban még nem vagyok annyira jártas ezekben, így nem tudom, hogy számít-e annyit, melyik egyetemen tanulom a gazdálkodási és menedzsment szakot, és hogy hol jobb ezt elvégezni.

2019. máj. 25. 10:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%
9: Az, hogy az első munkahelyén 10e Ft-al többet keres vagy kevesebbet, teljesen irreleváns, mert jellemzően 1-2 év után mindenki vált.
2019. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%

10-es: A fizetés valóban nem minden, van sok más fontos dolog is az életben. Viszont a te érvelési rendszered akkor mire fut ki pontosan? Hiába rendelkeznek jobb tudással, ha mégis kevesebbet keresnek. Akkor miért jó, ha többet/mást tudnak?


Ez pedig ismét alaptalan általánosítás, hogy vidéki egyetemeken több lenne a gyakorló szakember és jobb tudást adnának át. A vidéki egyetemeken eleve a gazdaságtan oktatás egy vicc jelenleg, ez is inflálja el elég nagy mértékben a diploma értékét (és itt most természetesen nem SZTE-re meg hasonlókra gondolok). Az egyetem pedig egyébként mindig is egy elsősorban elméleti tudással felruházó intézmény volt. Mostanában sokat hallani hasonlókat, hogy például a BGE jobb, mert gyakorlatiasabb az oktatás. Ne dőljünk be ezeknek. Egyrészt egy egyetem sem képes arra, hogy felvértezzen a szükséges munkahelyi tudással, ezt mindenki a gyakorlat alatt és önszorgalomból tanulja meg. Másrészt az esetek többségében ez a szöveg egy nagy adag bullshit.


És nem felejtem el, hogy a fővárosi egyetemisták számára több gyakornoki lehetőség adódik. Olyannyira nem, hogy érveltem is ezzel korábban, tehát nem is értem ezt a mondatot.:) És a relevanciáját sem, mikor nem egyetemek milyenségéről vitatkozunk, hanem arról, hogy tanuljon barátunk, hogy jobb elhelyezkedési lehetőségei legyenek.


11-es: Nem teljesen irreleváns. Egyrészt nem vált mindenki 1-2 év után, sőt, rengeteg multi igyekszik alacsonyan tartani a fluktuációt mostanában. Másrészt legtöbb esetben nem 10 ezer forintról van szó. Harmadrészt pedig ennél sokkal fontosabb maga az elhelyezkedés. A Kodolányiról kikerülve valószínűleg munkanélküli leszel, vagy nem diplomás munkára vesznek fel. A Közgázt elvégezve valószínűleg lesz egy átlagnál jobban fizető állásod.

2019. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
40%

12: Jajj, hagyjad már a hülyeséget. Ne a Kodolányit hasonlítsd már a Corvinushoz, nyilván nem arról a színvonalról beszélt itt senki.

Arról volt szó, hogy a Corvinus, ELTE, BGE, BME, Debereceni Egyetem és én még ide sorolom a Miskolci Egyetemet is, ezek GTK karai gyakorlatilag azonos szintet képviselnek. Nincsen szignifikáns különbség az adott diploma értéke között.

2019. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%

"Az, aki egy köynvelőirodában akar elhelyezkedni"


Az ne menjen egyetemre, teljesen felesleges. :D :D :D

2019. máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
28%
13-as: Értelmezd újra az olvasottakat. Néhányan itt kifejezetten gyengébb egyetemeket is említettek, elsősorban ezekre szerettem volna reagálni, hogy ég és föld. Az általad felsorolt intézmények nyilván egészen más kategóriák, ezek mind minőségi diplomát adnak. Valóban nincsenek nagy különbségek, de itt is bőven mérhető azért az eltérés egy BCE és egy BGE között.
2019. máj. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
51%
Ha Pestre húz a szíved, nyugodtan menj oda! Milyen középiskolában tanulsz jelenleg, ilyen vonalon tanulsz? Hova valósi vagy? Sok osztálytársam Pestet választotta Borsod megyéből. :)
2019. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
26%

Corvinusos és BGE-s ismerőseim gond nélkül mind elhelyezkedtek (általában már egyetem közben), raádásul "menő" helyeken, Big4 és társai. Már jó ideje szajkózom, hogy (sajnos) az intézmény hírneve és a településen található gyakornoki helyek alapján kell egyetemet választani.

Az egyetem és a gyakornoki helyek nagyon-nagyon nagy befolyással vannak az első munkahelyedre és munkakörödre. Ugyan így a második munkahelyedre lesz nagy befolyása az elsőnek. Vagyis a munkaerőpiaci helyzeted az első pár évben szinte biztosan az egyetemed hírén fog múlni.

Az oktatási színvonal szinte teljes egészében az aktuális tanáron múlik, a tanárok pedig évről-évre cserélődhetnek. Ráadásul az interjúztatódnak (vagy leendő főnöködnek) fingja se lesz arról, hogy milyen az oktatás xy egyetemen, kivéve ha ott tanult az elmúlt pár évben (ennek pedig nulla esélye van). Ő csak annyit fog látni a CV-dben, hogy milyen egyetemen végeztél (és annak milyen a híre), meg az 1-2 gyakornoki pozidat.

2019. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
15%

Minek egyetemet végezni?

Mészáros Lőrinc végzett? - Nem.

Tanulj meg (jó) s.gg.t nyalni, aztán hajrá!

Különben ezek a "milyen és melyik egyetemre menjek" kérdések igen szánalmasak: nincs közöttük akkora nívóbeli különbség, hogy megérjen egy kérdést!

A jó egyetemek nem Magyarországon vannak - egy kategória az összes - és az nem az élvonal (sajnos)!

Ha normális helyen akarsz dolgozni (értelemszerűen ez nem Magyarország) akkor csak a tudás számít, az egyetem nevét pont lesz@rják!

Ez csak itt egy pár mókuskának számít, aki bevásárolta magát valamelyik pestibe, amit a sznobok "elitnek" neveznek...

2019. máj. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
24%

15:

"Valóban nincsenek nagy különbségek, de itt is bőven mérhető azért az eltérés egy BCE és egy BGE között."


Ha valóban mérhető, akkor áruld már el, mi a mértékegysége?

A bolhás Bodri kutyát sem fogja érdekelni, hogy neked BGE, DE, vagy Corvinus van a diplomádba írva, ha kellően megnyerő és bizalmat keltő vagy, és jól oldod meg a tesztfeladatokat.

2019. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
24%
Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy egy dedós tesztfeladatból meg maximum 2-3 körös interjún bármi érdemleges is kiderül? Lehet tesztelni az idegennyelv tudást, meg az emberi kommunikációra való alapvető hajlamot és ennyi. Egy kezdőnél mégis miről beszélgetnétek, mit tudsz lemérni?
2019. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!